CLARITHROMYCIN TEVA

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

CLARITHROMYCIN TEVA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CLARITHROMYCIN TEVA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CLARITHROMYCIN TEVA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CLARITHROMYCIN TEVA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Clarithromycin Teva należy do grupy leków zwanych antybiotykami makrolidowymi.

Lek Clarithromycin Teva stosuje się w leczeniu następujących zakażeń:
– zakażenia górnych dróg oddechowych, np. zapalenie zatok i zapalenie gardła
– zakażenia dolnych dróg oddechowych, np. zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc
– zakażenia skóry i tkanek miękkich
– zakażenie Helicobacter pylori związane z wrzodami dwunastnicy.

SKŁAD CLARITHROMYCIN TEVA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest klarytromycyna. Każda tabletka zawiera odpowiednio 250 mg lub 500 mg klarytromycyny.

Inne składniki leku to:
skrobi glikolan sodu typ A, celuloza mikrokrystaliczna, powidon (PVP K-30), magnezu wodorotlenek, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, magnezu stearynian; otoczka: hypromeloza 2910 6cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400, tartrazyna (E102) lak, czerwień Allura AC (E129) lak, indygotyna (E132) lak, wanilina.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CLARITHROMYCIN TEVA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tabletki należy połykać, najlepiej popijając szklanką wody.

Poniżej podano zwykle zalecane dawkowanie.

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku, oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat
Zakażenia dolnych dróg oddechowych, zapalenie zatok i zapalenie gardła, zakażenia skóry i tkanek miękkich
250 mg dwa razy na dobę. W ciężkich zakażeniach lekarz może zwiększyć dawkę do 500 mg dwa razy na dobę. Zwykle czas leczenia wynosi 7 do 14 dni. Leczenie należy kontynuować przez co najmniej 2 dni od chwili ustąpienia objawów choroby.

Leczenie zakażeń Helicobacter pylori związanych z wrzodami dwunastnicy
Lek Clarithromycin Teva należy przyjmować w dawce 500 mg dwa razy na dobę w połączeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń Helicobacter pylori.
Lekarz zdecyduje, jakie jest najlepsze połączenie leków dla danego pacjenta. W przypadku wątpliwości, który lek zastosować i kiedy, należy skonsultować się z lekarzem.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby i nerek
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lekarz może zalecić zmniejszenie dawki leku. Jeśli u pacjenta występuja takie zaburzenia, nie powinien przyjmować leku Clarithromycin Teva dłużej niż przez 14 dni.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Nie zaleca się stosowania leku Clarithromycin Teva u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CLARITHROMYCIN TEVA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent (lub ktoś inny) połknął wiele tabletek na raz lub podejrzewa się, że dziecko połknęło jakąkolwiek tabletkę, należy skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala lub zgłosić się natychmiast do lekarza.

Przedawkowanie może spowodować wymioty i bóle żołądka.
Należy zabrać ze sobą do lekarza lub szpitala ulotkę i pozostałe tabletki wraz z pojemnikiem, aby można było ustalić jaki lek został przyjęty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Klarytromycynę można przyjmować przed jedzeniem lub po posiłku, w zależności od preferencji pacjenta.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CLARITHROMYCIN TEVA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Clarithromycin Teva nie jest zalecany do stosowania u kobiet ciężarnych, planujących zajście w ciążę lub karmiących piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU CLARITHROMYCIN TEVA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CLARITHROMYCIN TEVA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CLARITHROMYCIN TEVA CENA, REFUNDACJA

CLARITHROMYCIN TEVA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here