CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Clarithromycin Teva należy do grupy leków zwanych antybiotykami makrolidowymi.

Lek Clarithromycin Teva stosuje się w leczeniu następujących zakażeń:
– zakażenia górnych dróg oddechowych, np. zapalenie zatok i zapalenie gardła
– zakażenia dolnych dróg oddechowych, np. zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc
– zakażenia skóry i tkanek miękkich
– zakażenie Helicobacter pylori związane z wrzodami dwunastnicy.

REKLAMA

CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest klarytromycyna. Każda tabletka zawiera odpowiednio 250 mg lub 500 mg klarytromycyny.

Inne składniki leku to:
skrobi glikolan sodu typ A, celuloza mikrokrystaliczna, powidon (PVP K-30), magnezu wodorotlenek, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, magnezu stearynian; otoczka: hypromeloza 2910 6cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400, tartrazyna (E102) lak, czerwień Allura AC (E129) lak, indygotyna (E132) lak, wanilina.

CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Tabletki należy połykać, najlepiej popijając szklanką wody.

Poniżej podano zwykle zalecane dawkowanie.

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku, oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat
Zakażenia dolnych dróg oddechowych, zapalenie zatok i zapalenie gardła, zakażenia skóry i tkanek miękkich
250 mg dwa razy na dobę. W ciężkich zakażeniach lekarz może zwiększyć dawkę do 500 mg dwa razy na dobę. Zwykle czas leczenia wynosi 7 do 14 dni. Leczenie należy kontynuować przez co najmniej 2 dni od chwili ustąpienia objawów choroby.

REKLAMA

Leczenie zakażeń Helicobacter pylori związanych z wrzodami dwunastnicy
Lek Clarithromycin Teva należy przyjmować w dawce 500 mg dwa razy na dobę w połączeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń Helicobacter pylori.
Lekarz zdecyduje, jakie jest najlepsze połączenie leków dla danego pacjenta. W przypadku wątpliwości, który lek zastosować i kiedy, należy skonsultować się z lekarzem.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby i nerek
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lekarz może zalecić zmniejszenie dawki leku. Jeśli u pacjenta występuja takie zaburzenia, nie powinien przyjmować leku Clarithromycin Teva dłużej niż przez 14 dni.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Nie zaleca się stosowania leku Clarithromycin Teva u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent (lub ktoś inny) połknął wiele tabletek na raz lub podejrzewa się, że dziecko połknęło jakąkolwiek tabletkę, należy skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala lub zgłosić się natychmiast do lekarza.

Przedawkowanie może spowodować wymioty i bóle żołądka.
Należy zabrać ze sobą do lekarza lub szpitala ulotkę i pozostałe tabletki wraz z pojemnikiem, aby można było ustalić jaki lek został przyjęty.

REKLAMA

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Klarytromycynę można przyjmować przed jedzeniem lub po posiłku, w zależności od preferencji pacjenta.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Lek Clarithromycin Teva nie jest zalecany do stosowania u kobiet ciężarnych, planujących zajście w ciążę lub karmiących piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - REZERWACJA LEKU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

CLARITHROMYCIN TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) OPINIE PACJENTÓW / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here