CITRAFLEETPodmiot odpowiedzialny: Laboratorios Casen-Fleet, S.L.U.

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Lek CitraFleet jest przyjmowany w celu oczyszczenia jelit i okrężnicy przed badaniami wymagającymi czystych jelit, takimi jak kolonoskopia (procedura obrazowania jelita z wykorzystaniem długiego, elastycznego instrumentu, który lekarz wprowadza przez odbyt pacjenta) lub obrazowanie radiograficzne. Lek CitraFleet ma postać proszku o cytrynowym zapachu i smaku. Proszek ten zawiera dwie substancje przeczyszczające zmieszane w każdej saszetce. Po rozpuszczeniu w wodzie i wypiciu, środki te spowodują oczyszczenie jelit. Ważne jest, aby jelita pacjenta były puste i czyste tak, by lekarz miał jasny obraz w trakcie badania.

SKŁAD LEKU

Jedna saszetka zawiera następujące substancje czynne: sodu pikosiarczan 0,01g, magnezu tlenek lekki
3,50 g, kwas cytrynowy bezwodny 10,97 g.

– Pozostałe składniki to: potasu wodorowęglan, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (aromat cytrynowy,
maltodekstryna, tokoferol E307).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) w wieku 18 lat i starsi:

Dawka 1 – należy przyjąć przed 8 rano PRZED ŚNIADANIEM na dzień przed przeprowadzeniem badania lub zabiegu:
– Krok 1 – Wsypać zawartość 1 saszetki do filiżanki zimnej wody (około 150 ml).
– Krok 2 – Mieszać przez 2–3 minuty. Jeżeli zawartość rozgrzeje się podczas mieszania, należy odczekać do momentu ochłodzenia przed wypiciem całego roztworu. Zawiesinę należy wypić natychmiast po przygotowaniu. Zawiesina będzie mętna.

Dawka 2 – należy przyjąć pomiędzy godziną 14 a 16 tego samego dnia, co dawkę 1:
– Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi powyżej w krokach 1 i 2.
W dniu przyjęcia leku CitraFleet korzystne jest spożywanie wyłącznie małych posiłków przygotowanych z żywności ubogoresztkowej. Wspomoże to działanie leku CitraFleet. Do takiej żywności można zaliczyć:
– tłuszcze, takie jak masło i margaryna – należy ich używać oszczędnie;
– jajka, w szczególności gotowane lub w koszulkach;
– płatki zbożowe, w tym płatki kukurydziane oraz płatki z dmuchanego ryżu, ale nie otręby;
– ser kremowy, twarożek lub sos serowy; 4
– ziemniaki bez skórek, gotowane, ze śmietaną, tłuczone lub pieczone, ale nie pieczone na tłuszczu ani nie smażone na głębokim tłuszczu;
– makaron z białej mąki, kluski lub ryż, gotowane;
– mięso lub ryby, np. mielone, dobrze wysmażone, kruche, chuda wołowina, jagnięcina, szynka, cielęcina, wieprzowina, drób, ryba oraz skorupiaki;
– sos przygotowany z kostki bulionowej (jako zagęstnika można użyć mąki białej lub kukurydzianej);
– biały chleb / chleb tostowy;
– cukier lub słodzik;
– czysta galareta.

Szczegółowe informacje w załączonej ulotce (w tym zalecane jadłospisy na dzień przyjęcia leku CitraFleet).

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku CitraFleet należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

JEDZENIE I PICIE

Nie dotyczy.

CIĄŻA

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT TEGO LEKU

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).CITRAFLEET CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

4 KOMENTARZE

  1. O piętnastej wypiłam pierwszą dawkę leku ,po nim popiłam szklanką wody,jest godz.16,50 łącznie wypiłam 4 szklanki wody ,żadnego wypróżnienia. Wg schematu otrzymanego od lekarza drugą dawkę mam przyjąć o godz.20,oo kolonoskopia jutro ok.godz.11,oo przecież jelita będą nieoczyszczone – co robić?

    wg

  2. Właśnie wróciłam z kolonoskopii. Było to 4 badane tego typu w moim życiu. Za pierwszym razem(1999r.) przygotowywałam się za pomocą wlewu doodbytniczego- do przeżycia, ale wymaga trochę gimnastyki jeśli trzeba to zrobić samodzielnie. Za drugim razem( 2004) przy pomocy jakiegoś preparatu, którego nazwy nie pamiętam + lewatywa. W 2011 przy pomocy Fortransu, który doskonale pamiętam. Zatrzymałam się na 3 litrze, dalej nie wchodziło. Do dzisiejszego badania przygotowywałam się Cetrafeetem – rewelacja. Postępując zgodnie z ulotką bez problemu wypiłam bardzo dobry w smaku preparat. Lekarz ocenił na bardzo dobrze przygotowanie do kolonoskopii. Jeszcze raz polecam z całego serca tym, którzy mają mieć to badanie Citrafleet.Nie dajcie sobie wcisnąć Fortransu.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here