Konsultacja merytoryczna:

Cisplatin Teva

Cisplatyna należy do klasy tak zwanych leków cytostatyczny stosowanych w leczeniu raka. Cisplatyna może być stosowana samodzielnie, ale częściej podawana jest w skojarzeniu z innymi lekami cytostatycznymi.

Cisplatyna niszczy w organizmie komórki, które mogą wywoływać pewne rodzaje raka (rak jąder, rak jajników, rak pęcherza moczowego, płaskonabłonkowy rak głowy i szyi, rak płuc oraz rak szyjki macicy w skojarzeniu z radioterapią).

Jaki jest skład Cisplatin Teva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest cisplatyna.
Lek Cisplatin Teva, 0,5 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 0,5 mg cisplatyny na 1 ml.
Lek Cisplatin Teva, 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 1 mg cisplatyny na 1 ml.

Inne składniki leku to: sodu chlorek, rozcieńczony kwas solny (do regulacji pH), rozcieńczony wodorotlenek sodu (do regulacji pH) oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cisplatin Teva – jak stosować ten lek?

Lek Cisplatin Teva powinien być podawany wyłącznie przez lekarza specjalistę w leczeniu chorób nowotworowych. Koncentrat jest rozcieńczany roztworem chlorku sodu zawierającym glukozę.

Lek Cisplatin Teva może być podawany wyłącznie jako zastrzyk do żyły (wlew dożylny).
Lek Cisplatin Teva nie może mieć styczności z żadnym sprzętem zawierającym aluminium.

Zalecana dawka leku Cisplatin Teva uzależniona jest od stanu pacjenta, przewidywanej odpowiedzi na leczenie oraz od tego czy cisplatyna jest stosowana samodzielnie (monoterapia), czy w połączeniu z innymi lekami (chemioterapia skojarzona).

Cisplatin Teva (monoterapia):
Zalecane są następujące schematy dawkowania:
– pojedyncza dawka 50 do 120 mg/m2 powierzchni ciała co 3 do 4 tygodni;
– 15 do 20 mg/m2 na dobę przez okres pięciu dni, co 3 do 4 tygodni.

Cisplatin Teva w sk ojarzeniu z innymi lekami chemioterapeutycznymi (chemioterapia skojarzona):
3- 20 mg/m2 lub większa dawka podawana raz na 3 do 4 tygodni.

W leczeniu raka szyjki macicy cisplatyna jest podawana w skojarzeniu z radioterapią:
Standardowa dawka to 40 mg/m2 co tydzień przez 6 tygodni.

Aby zapobiec wystąpieniu problemów z nerkami lub złagodzić je, należy pić duże ilości wody przez 24 godziny po podaniu leku Cisplatin Teva

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lekarz dopilnuje, aby podana została właściwa dawka leku w odniesieniu do stanu pacjenta. W przypadku przedawkowania, mogą wystąpić nasilone działania niepożądane. Lekarz może zalecić leczenie objawowe działań niepożądanych. Jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Cisplatin Teva, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cisplatin Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas leczenia tym lekiem nie ma potrzeby stosowania specjalnej diety.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cisplatin Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Cisplatin Teva nie wolno przyjmować w ciąży, chyba że został on jednoznacznie zalecony przez lekarza. W trakcie przyjmowania leku Cisplatin Teva oraz co najmniej przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia należy stosować skuteczną antykoncepcję.

W trakcie terapii lekiem Cisplatin Teva nie wolno karmić piersią

Ulotka Cisplatin Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cisplatin Teva, 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Cisplatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 60 razy

Rozmiar plku 166.34 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cisplatin Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cisplatin Teva, 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Cisplatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 107 razy

Rozmiar plku 193.00 KB

Cena - ile kosztuje Cisplatin Teva?

Cena Cisplatin Teva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cisplatin Teva.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cisplatin Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 )Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 ) to preparat leczniczy w postaci tabletek do ssania stosowanych przy stanach zapalnych jamy ustnej, gardła i krtani wywołanych infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi. Preparat może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.
Efekt działania Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 )Orofar Junior tabletki (Opakowanie: 24 ) zawiera dwa składniki aktywne. Pierwszym jest chlorek benzoksoniowy, który wykazuje silne…

8.98 

Zastosowanie Pharmaton Geriavit tabletki powlekane (Opakowanie: 100 )Pharmaton Geriavit tabletki powlekane (Opakowanie: 100 ) to suplement diety zawierający kompozycję witamin, minerałów i wyciąg z żeń-szenia, które wspomagają witalność, pamięć i funkcje poznawcze, dlatego są polecane do stosowania w okresie spadków koncentracji, wyczerpania oraz niedoborów witamin i minerałów, związanych z wiekiem lub dietą.

Właściwości składników:
Żeń-szeń wspomaga funkcje poznawcze…

105.18 

Zastosowanie Ibuprom dla Dzieci Forte (Opakowanie: 100 ml)Ibuprom dla Dzieci Forte (Opakowanie: 100 ml) to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w postaci zawiesiny doustnej przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach:
- gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego),
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy…

23.99 

Zastosowanie Eubos maść z pantenolem 5% skóra sucha (Opakowanie: 75 ml)Eubos maść z pantenolem 5% skóra sucha (Opakowanie: 75 ml) przeznaczona do specjalnej pielęgnacji skóry skłonnej do nadmiernego przesuszania i uszkodzeń (np. skóra łokci, kolan). Optymalnie nawilża wybrane obszary ciała, chroniąc przed podrażnieniami oraz zapobiega uszkodzeniom naskórka w wyniku wpływu czynników zewnętrznych.
Eubos maść z pantenolem 5% skóra sucha (…

34.99 

Hemorigen femina (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief