Konsultacja merytoryczna:

Cisplatin Actavis

Lek Cisplatin Actavis zawiera substancje czynną cisplatynę, która należy do grupy leków cytostatycznych i stosowana jest w celu niszczenia komórek nowotworowych. Cisplatyna może być stosowana samodzielnie, ale częściej podawana jest w skojarzeniu z innymi lekami cytostatycznymi.

Cisplatyna niszczy w organizmie komórki, które mogą wywoływać pewne rodzaje raka (rak jąder, rak jajników, rak pęcherza moczowego, płaskonabłonkowy rak głowy i szyi, rak płuc oraz rak szyjki macicy w skojarzeniu z radioterapią).

Jaki jest skład Cisplatin Actavis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest cisplatyna.
Każda fiolka 10 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, zawiera 10 mg cisplatyny
(cisplatyna 1 mg/ml).
Każda fiolka 50 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, zawiera 50 mg cisplatyny
(cisplatyna 1 mg/ml).

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, kwas solny 0,1 mol/l, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cisplatin Actavis – jak stosować ten lek?

Lek Cisplatin Actavis stosuje się w monoterapii lub skojarzeniu z innymi chemioterapeutykami tylko
pod ścisłym nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego, doświadczonego z leczeniu cytostatykami.

Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu cisplatyny z igłami lub zestawami do infuzji dożylnej, które
zawierają aluminium. Aluminium reaguje z lekiem, co powoduje tworzenie się osadu i utratę
działania.

Stosowana dawka leku zależna jest od stanu zdrowia pacjenta, czynności nerek i innych leków przyjmowanych przez pacjenta. Cisplatynę podaje się w monoterapii jeden raz co 3 do 4 tygodni.

Przed podaniem, lek zostanie rozcieńczony w 0,9% roztworze chlorku sodu (sól fizjologiczna).

Lek podaje się powoli, przy użyciu zestawu do wlewu dożylnego, przez 1 do 2 godzin, chociaż możliwe
jest podawanie przez 6 do 8 godzin. Przed i po leczeniu cisplatyną podane zostaną dożylnie płyny, aby
zwiększyć wydalanie moczu.

W leczeniu raka szyjki macicy cisplatyna jest podawana w skojarzeniu z radioterapią.

Standardowa dawka to 40 mg/m2 pc. co tydzień przez 6 tygodni.

W ciągu 24 godzin po podaniu leku Cisplatin Actavis należy spożywać duże ilości płynów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dawkę, która jest potrzebna do leczenia pacjenta ustali lekarz prowadzący, niemniej jednak, jeśli
pacjent uważa, że otrzymał większą dawkę leku niż była konieczna, powinien natychmiast poinformować o tym lekarza.

Ciężkie przedawkowanie cisplatyny może objawiać się: niewydolnością nerek, niewydolnością wątroby, zaburzeniami układu nerwowego, głuchotą, zaburzeniami oczu, w tym odwarstwieniem siatkówki, istotnym zahamowaniem czynności szpiku kostnego, nudnościami i wymiotami opornymi na leczenie. Znaczne przedawkowanie może być śmiertelne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cisplatin Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas leczenia tym lekiem nie ma potrzeby stosowania specjalnej diety.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cisplatin Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Zaburzenie płodności
Cisplatyna może powodować uszkodzenie ludzkich plemników. Mężczyźni poddawani leczeniu cisplatyną powinni stosować skuteczne metody antykoncepcji i rozważyć możliwość zamrożenia nasienia przed rozpoczęciem leczenia z powodu możliwej nieodwracalnej bezpłodności.

Ciąża
Dane uzyskane z badań na zwierzętach sugerują, że cisplatyna stosowana podczas ciąży może uszkadzać płód. Cisplatyna może być stosowana podczas ciąży tylko w przypadku, gdy korzyści wynikające z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.

Karmienie piersią
Cisplatyna przenika do mleka kobiecego. Karmienie piersią podczas leczenia cisplatyną jest
przeciwwskazane.

Ulotka Cisplatin Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aktualnie brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cisplatin Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aktualnie brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Cisplatin Actavis?

Cena Cisplatin Actavis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cisplatin Actavis.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cisplatin Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie NiQuitin plastry stopień 1 (Opakowanie: 7 )NiQuitin plastry stopień 1 (Opakowanie: 7 ) to plastry dla palaczy zawierające nikotynę. Ułatwią pozbycie się nałogu papierosowego.

Plastry na rzucenie palenia łagodzą objawy odstawienia. Odzwyczajają nie tylko od samej substancji, ale także od zwyczaju sięgania po papierosa.
Efekt działania NiQuitin plastry stopień 1 (Opakowanie: 7 )Plastry dla palaczy łagodzą głód nikotynowy, rozdrażnienie związane z brakiem substancji uzależniającej w…

61.98 

Hidrofugal Duschfrische Stick (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

26.99 

Zastosowanie Borasol roztwór (Opakowanie: 190 g)Borasol roztwór (Opakowanie: 190 g) jest środkiem leczniczym do odkażania w przypadku stanów zapalnych skóry, wyprysków, oparzeń, powierzchownych uszkodzeniach naskórka lub skóry, a także innych uszkodzeń, takich jak stłuczenia, obrzęki tkanek miękkich. Odpowiedni także w stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczowo-płciowych.
Efekt działania Borasol roztwór (Opakowanie: 190 g)Borasol…

9.79 

Zastosowanie Nolpaza control (Opakowanie: 14 )Nolpaza control (Opakowanie: 14 ) to produkt leczniczy hamujący wytwarzanie kwasu żołądkowego, dzięki czemu zmniejsza nadkwasotę i nieprzyjemne dolegliwości trawienne, takie jak: refluks żołądkowo-przełykowy, zgaga czy kwaśne odbijanie.Efekt działania Nolpaza control (Opakowanie: 14 )Nolpaza control (Opakowanie: 14 ) zawiera pantoprazol – inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego przez komórki okładzinowe. Unieczynnienie jest trwałe, a przywrócenie…

12.06 

Zastosowanie Maxipulmon syrop (Opakowanie: 120 ml)Maxipulmon syrop (Opakowanie: 120 ml) to lek w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym. Łagodzi odruch kaszlu nieefektywnego, który może powodować nadmierne zmęczenie, wyczerpanie i złe samopoczucie. Umożliwia spokojny i leczniczy sen, bez zakłócania za strony uciążliwego kaszlu.
Efekt działania Maxipulmon syrop (Opakowanie: 120 ml)Maxipulmon syrop (Opakowanie: 120 ml) zawiera substancję o działaniu przeciwkaszlowym do stosowania przy suchym…

16.08 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief