Konsultacja merytoryczna:

Ciproteva

Ciproteva - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Lek Ciproteva jest antybiotykiem należącym do grupy fluorochinolonów. Substancją czynną jest cyprofloksacyna. Cyprofloksacyna działa niszcząc bakterie powodujące zakażenia. Działa tylko na określone szczepy bakterii.

Dorośli

Lek Ciproteva roztwór do infuzji jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:
zakażenia układu oddechowego;
długotrwałe lub nawracające zakażenia ucha lub zatok;
zakażenia układu moczowego;
zakażenia jąder;
zakażenia narządów płciowych u kobiet;
zakażenia układu pokarmowego i wewnątrz w obrębie jamy brzusznej;
zakażenia skóry i tkanek miękkich;
zakażenia kości i stawów;
leczenie zakażeń u pacjentów z bardzo małą liczbą krwinek białych (neutropenia);
w zapobieganiu zakażeniom u pacjentów z bardzo małą liczbą krwinek białych (neutropenia);
narażenie na wdychanie pałeczek wąglika.

Jeśli zakażenie jest ciężkie lub wywołane przez więcej niż jeden rodzaj bakterii, lekarz może zalecić dodatkowy antybiotyk, do zastosowania razem z lekiem Ciproteva.

Dzieci i młodzież

Lek Ciproteva roztwór do infuzji jest stosowany u dzieci i młodzieży, pod specjalistyczną kontrolą lekarską, w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:

zakażenia płuc i oskrzeli u dzieci i młodzieży chorych na mukowiscydozę;
powikłane zakażenia układu moczowego, w tym zakażenia nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek);
narażenie na wdychanie pałeczek wąglika.

Lek Ciproteva może również być zastosowany w leczeniu innych ciężkich zakażeń u dzieci i młodzieży, jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Ciproteva:

Skład

Substancją czynną jest cyprofloksacyna.

Jeden worek 100 ml zawiera 200 mg cyprofloksacyny.

Jeden worek 200 ml zawiera 400 mg cyprofloksacyny.

Inne składniki leku to: glukoza jednowodna, kwas mlekowy, krystaliczny, kwas solny i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie / stosowanie

Leczenie trwa zwykle od 5 do 21 dni, ale w przypadku ciężkich zakażeń może trwać dłużej.

Lekarz będzie podawał każdą z dawek w powolnej infuzji dożylnej do krwi. Czas trwania infuzji u dzieci wynosi 60 minut. U pacjentów dorosłych infuzja produktu Ciproteva zawierającego 400 mg cyprofloksacyny trwa 60 minut, a produktu Ciproteva zawierającego 200 mg cyprofloksacyny – 30 minut. Dzięki powolnemu podawaniu infuzji można uniknąć wystąpienia nagłych działań niepożądanych.

Należy pamiętać, aby podczas stosowania leku Ciproteva pić dużo płynów.

Przedawkowanie

Po przekroczeniu dawki maksymalnej należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli samopoczucie chorego jest dobre.

Pokarm, napoje (alkohol)

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie ma wpływu na stosowanie leku Ciproteva.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Najlepiej unikać stosowania leku Ciproteva w czasie ciąży. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.

Nie należy przyjmować leku Ciproteva podczas karmienia piersią, ponieważ cyprofloksacyna przenika do mleka matki i może być szkodliwa dla dziecka.

Ciproteva ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ciproteva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Ciproteva cena

Cena Ciproteva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ciproteva.

Ciproteva opinie - forum pacjentów

Stosujesz Ciproteva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz