Konsultacja merytoryczna:

Cevikap

Cevikap są to krople doustne zawierające jako substancję czynną kwas askorbowy (witaminę C).

Taka postać leku jest szczególnie zalecana do stosowania u niemowląt i dzieci, gdyż ułatwia podanie odpowiedniej ilości witaminy C.

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Łatwo ulega rozkładowi pod wpływem licznych czynników zewnętrznych, np. światła, wysokiej temperatury oraz tlenu zawartego w powietrzu. Witamina C uczestniczy w procesie tworzenia wielu tkanek organizmu (m.in. chrząstek, kości, zębów) a także wpływa na proces gojenia się ran i zrastania złamań kości oraz czynność układu odpornościowego.
Cevikap stosuje się w celu zapobiegania i leczenia stanów niedoboru witaminy C, w przypadkach kiedy stosowanie odpowiedniej diety nie wystarcza.

Jaki jest skład Cevikap, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Cevikap jest kwas askorbowy. 1 ml zawiera 100 mg kwasu askorbowego.
1 kropla zawiera 5 mg kwasu askorbowego.

Pozostałe składniki leku to: glicerol, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cevikap – jak stosować ten lek?

Lek stosuje się doustnie jeden raz dziennie lub w dawkach podzielonych, najlepiej w czasie jedzenia.

W przypadku dzieci zaleca się rozpuszczanie odpowiedniej dawki leku Cevikap w wodzie, herbacie czy soku, lub dodanie do pożywienia. Nie należy podawać leku bezpośrednio z opakowania (butelki) do ust dziecka.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci w wieku do 3 lat lek należy podawać po uzgodnieniu z lekarzem.

Zalecana dawka leku Cevikap (o ile lekarz nie zaleci inaczej):
– u niemowląt i dzieci do 2 lat: 5 do 8 kropli na dobę, dodane do napoju lub pokarmu;
– u dzieci od 2 do 11 lat: 10 kropli na dobę;
– u młodzieży od 12 do 17 lat: 15 do 20 kropli na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Cevikap praktycznie nie wiąże się z ryzykiem występowania działań niepożądanych. Duże dawki witaminy C są szybko wydalane z moczem w postaci niezmienionej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cevikap – czy mogę spożywać alkohol?

Cevikap można stosować z jedzeniem i piciem. W przypadku dzieci zaleca się rozpuszczenie odpowiedniej dawki leku Cevikap w wodzie, herbacie czy soku, lub dodanie do pożywienia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cevikap w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Zalecane dzienne spożycie witaminy C dla kobiet w ciąży (łącznie z ilością witaminy przyjętą wraz z pokarmem) wynosi 80 mg (co odpowiada 16 kroplom leku Cevikap).

Zalecane dzienne spożycie witaminy C dla kobiet karmiących piersią (łącznie z ilością witaminy przyjętą wraz z pokarmem) wynosi 100 mg (co odpowiada 20 kroplom leku Cevikap). Witamina C przenika do mleka kobiet karmiących. Stosowanie zbyt dużych dawek przez matkę w okresie karmienia piersią zwiększa ryzyko przedawkowania witaminy C u dziecka.

Ulotka Cevikap – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CEVIKAP 100 MG/ML KROPLE DOUSTNE, ROZTWÓR Acidum ascorbicum (Witamina C)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 36.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cevikap m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CEVIKAP 100 MG/ML KROPLE DOUSTNE, ROZTWÓR Acidum ascorbicum (Witamina C)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 43 razy

Rozmiar plku 77.59 KB

Cena - ile kosztuje Cevikap?

Cena Cevikap i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cevikap.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cevikap? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Bioderma Hydrabio tonik nawilżający do twarzy (Opakowanie: 250 ml)Bioderma Hydrabio tonik nawilżający do twarzy (Opakowanie: 250 ml) to nawilżający tonik do twarzy o skórze normalnej, suchej i przesuszonej. Delikatnie czyści ze wszelkich zanieczyszczeń oraz łagodzi podrażnienia i zmniejsza uczucie napiętości i suchości cery. Tworzy barierę ochronną przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych.Efekt działania Bioderma Hydrabio…

48.40 

Zastosowanie Eucerin Anti-Age Hyaluron-Filler krem CC, średni (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-Age Hyaluron-Filler krem CC, średni (Opakowanie: 50 ml) został opracowany do codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, jednocześnie zapewniając jej świeży, promienny wygląd.

Produkt posiada filtr SPF 15, chroni skórę w ciągu dnia przed promieniowaniem słonecznym, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Formuła CC kremu z pigmentami zapewnia delikatne krycie, dopasowując się do cery…

101.99 

Zastosowanie Krem do ciała z masłem kakaowym (Opakowanie: 200 ml)Krem do ciała z masłem kakaowym (Opakowanie: 200 ml) to krem do ciała z masłem kakaowym w składzie, który wspomaga organizm w utrzymaniu odpowiedniej kondycji skóry i naskórka.
Produkt przeznaczony jest dla osób profilaktycznie dbających o utrzymanie odpowiedniej kondycji i elastyczności skórnej.
Preparat może być zalecany takż…

43.99 

Zastosowanie Sinulan Express Forte spray (Opakowanie: 15 ml)Sinulan Express Forte spray (Opakowanie: 15 ml) to wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia w leczeniu objawów zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa różnego pochodzenia.
Efekt działania Sinulan Express Forte spray (Opakowanie: 15 ml)Sinulan Express Forte spray (Opakowanie: 15 ml) obkurcza naczynia błony śluzowej nosa i…

38.76 

Scorbolamid (Opakowanie: 40 tabl.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.53 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief