Ceel

Ceel jest lekiem złożonym, zawierającym witaminę E oraz witaminę C. Aktywność biologiczna witaminy E i witaminy C wynika przede wszystkim z ich właściwości antyoksydacyjnych. Połączenie tych witamin w jednym leku pozwala wykorzystać synergizm działania obu składników, oraz działanie ochronne witaminy C w stosunku do witaminy E. Dzięki temu mieszanina obu witamin skuteczniej hamuje peroksydację lipidów niż każda z witamin zastosowana osobno. Witamina E chroni przed utlenianiem inne witaminy, zwłaszcza witaminę A, oraz hormony i enzymy. Zapobiega tworzeniu się nadtlenków z nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamina E stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne. Modeluje także biosyntezę prostaglandyn oraz agregację płytek krwi. Przypisuje się jej też istotną rolę w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Witamina C jest związkiem niezbędnym w procesach oksydoredukcyjnych, w syntezie katecholamin i innych przemianach metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu.
Preparat może mieć działanie wspomagające w leczeniu chorych z podwyższonym stężeniem frakcji LDL cholesterolu, zwłaszcza po zawale serca.

Wskazania do stosowania:
Lek jest wskazany w leczeniu niedoboru witaminy C i E, spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem oraz zaburzeniami przemiany materii. Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których
etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.

Jaki jest skład Ceel, jakie substancje zawiera?

1 tabletka powlekana zawiera 50 mg Acidum ascorbicum (kwasu askorbowego) (witamina C) i 100 mg int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) (Witamina E).

Substancje pomocnicze: powidon K 25, celuloza, magnezu stearynian, sorbitol instant.
Skład otoczki: laktoza jednowodna, hypromeloza, triacetyna, żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: ,

Dawkowanie preparatu Ceel – jak stosować?

Dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorośli: 1 do 2 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku do 12 lat: wg zaleceń lekarza.
Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Można spodziewać się łagodnych objawów ze strony przewodu pokarmowego, przy braku
toksyczności ogólnoustrojowej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ceel – czy mogę spożywać alkohol?

Cedax, kapsułki może być podawany niezależnie od posiłków, a przyjęcie kapsułek wraz z posiłkiem nie wpływa na jego skuteczność.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ceel w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ceel

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI

Ulotka Ceel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ceel przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ceel m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Ceel w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ceel

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ceel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ceel. Podziel się doświadczeniami na forum.