CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

Lek Carbosol zawiera karboplatynę, która należy do grupy leków znanych jako związki koordynacyjne platyny, które są stosowane w leczeniu raka.

Lek Carbosol jest stosowany w leczeniu raka jajników i drobnokomórkowego raka płuc.

SKŁAD

Jaki jest skład leku CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

– Substancją czynną leku jest karboplatyna. 1 ml zawiera 10 mg karboplatyny.
– Inne składniki leku to woda do wstrzykiwań.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Wlew zawsze będzie podawany przez pielęgniarkę lub lekarza. Zwykle lek jest podawany w wolnym wlewie kroplowym do żyły (dożylnie) i zwykle trwa to przez okres 15 do 60 minut.
Jeśli potrzebne są dalsze informacje, należy zapytać lekarza lub pielęgniarkę, którzy będą podawali lub podają lek.

Dawka leku będzie zależała od wzrostu i masy ciała, czynności układu krwiotwórczego i czynności nerek. Lekarz wybierze najlepszą dawkę dla pacjenta. Zazwyczaj wlew zostanie rozcieńczony przed podaniem.

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka karboplatyny to 400 mg/m2 powierzchni ciała (obliczana na podstawie wzrostu oraz masy ciała).

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że pacjent otrzyma za dużą dawkę karboplatyny. Jednakże, gdyby taka sytuacja wystąpiła, u pacjenta mogą wystąpić zaburzenia czynności nerek. Jeśli pacjent obawia się, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku lub w razie jakichkolwiek pytań dotyczących podawanej dawki, pacjent powinien porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką, podającymi lek.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie jest znane oddziaływanie leku Carbosol z alkoholem. Jednak należy poradzić się lekarza na temat możliwości spożywania alkoholu w czasie podawania leku Carbosol, ponieważ może on wpływać na zdolność wątroby do przetwarzania alkoholu.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Leku Carbosol nie wolno podawać kobietom w ciąży, chyba że lekarz wyraźnie wskaże inaczej. Badania na zwierzętach wykazały możliwe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju płodu. Jeśli pacjentka jest leczona lekiem Carbosol podczas ciąży, powinna omówić z lekarzem możliwe ryzyko działania leku na nienarodzone dziecko.
Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję przed i podczas leczenia karboplatyną. Ponieważ karboplatyna może powodować uszkodzenie genetyczne, zaleca się konsultację genetyczną, jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia karboplatyną. Konsultacja genetyczna jest również zalecana u pacjentów, którzy chcieliby mieć potomstwo po zakończeniu leczenia lekiem Carbosol.

Nie wiadomo czy karboplatyna jest wydzielana do mleka kobiet. Dlatego podczas leczenia lekiem Carbosol należy przerwać karmienie piersią.

Karboplatyna może powodować uszkodzenie genetyczne. Kobietom w wieku rozrodczym należy zalecić, aby unikały zachodzenia w ciążę przez stosowanie skutecznej antykoncepcji podczas leczenia. Pacjentkom, które są w ciąży lub zaszły w ciążę podczas leczenia karboplatyną, należy zapewnić konsultację genetyczną.
Mężczyznom leczonym karboplatyną należy poradzić, aby nie planowali potomstwa podczas leczenia i przez okres 6 miesięcy po terapii. Należy skonsultować możliwość przechowania nasienia przed rozpoczęciem leczenia, ponieważ istnieje ryzyko nieodwracalnej bezpłodności spowodowanej leczeniem karboplatyną.

DOKUMENTACJA LEKU CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.
ZAREZERWUJ CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji ceny leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here