Konsultacja merytoryczna:

Capecitabine Fresenius Kabi

Kapecytabina jest lekiem należącym do grupy leków nazywanych „cytostatykami”, hamujących wzrost komórek nowotworowych. Tabletka powlekana leku Capecitabine Fresenius Kabi zawiera 150 mg lub 500 mg kapecytabiny, która sama nie jest cytotostatykiem. Dopiero po przyswojeniu przez organizm pacjenta zmienia się ona w aktywny przeciwnowotworowy związek (więcej tego związku gromadzi się w tkance guza niż w zdrowych tkankach).

Kapecytabina jest stosowana w leczeniu raka okrężnicy, odbytnicy, żołądka i piersi oraz stosowana w celu zapobiegania nawrotom raka okrężnicy po całkowitym chirurgicznym usunięciu guza.

Jaki jest skład Capecitabine Fresenius Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kapecytabina.
Każda tabletka powlekana zawiera 150 mg kapecytabiny.
Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg kapecytabiny.

Pozostałe substancje pomocnicze to:
− rdzeń tabletki: laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian,
− otoczka tabletki: hypromeloza 15 Cp, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, tlenek żelaza czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Capecitabine Fresenius Kabi – jak stosować ten lek?

Lek Capecitabine Fresenius Kabi powinien być przepisany przez lekarza mającego doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych.

Tabletki leku Capecitabine Fresenius Kabi należy połykać w całości popijając wodą w ciągu 30 min po posiłku.

Lekarz prowadzący ustala dawkę leku i sposób leczenia odpowiedni dla danego pacjenta. Dawka leku Capecitabine Fresenius Kabi została ustalona na podstawie powierzchni ciała. Tę ostatnią oblicza się na podstawie wzrostu i masy ciała. Dawka stosowana zazwyczaj u dorosłych pacjentów wynosi 1250 mg/m2 powierzchni ciała 2 razy na dobę (rano i wieczorem).

Oto 2 przykłady: osoba o masie ciała 64 kg i wzroście 1,64 m ma powierzchnię ciała 1,7 m2 w związku z czym musi przyjmować 4 tabletki po 500 mg i 1 tabletkę 150 mg 2 razy na dobę.

Osoba o masie ciała 80 kg i wzroście 1,80 m ma powierzchnię ciała 2,00 m2 i powinna przyjmować 5 tabletek po 500 mg 2 razy na dobę.
Tabletki leku Capecitabine Fresenius Kabi należy połykać popijając wodą.

Tabletki leku Capecitabine Fresenius Kabi są zazwyczaj stosowane przez 14 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa (kiedy nie stosuje się żadnych tabletek). Ten 21-dniowy okres to jeden cykl leczenia.

W skojarzeniu z innymi lekami, zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych pacjentów może być mniejsza niż 1250 mg/m2 powierzchni ciała oraz okres stosowania tabletek może być różny (np. codziennie, bez przerwy).

Lekarz określi, jaką dawkę należy przyjmować, kiedy i jak długo stosować lek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej ilości leku Capecetabine Fresenius Kabi niż zalecana należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem kolejnej dawki.

W takim przypadku u pacjenta mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: nudności lub mdłości, biegunka, zapalenie lub owrzodzenie jelit lub jamy ustnej, ból lub krwawienie z jelit lub żołądka, zmniejszenie czynności szpiku kostnego (zmniejszenie liczby wszystkich rodzajów krwinek białych). Należy poinformować lekarza prowadzącego w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z tych objawów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Capecitabine Fresenius Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Capecitabine Fresenius Kabi powinien być stosowany nie później niż 30 minut po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Capecitabine Fresenius Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna poinformować lekarza prowadzącego jeśli jest w ciąży, przypuszcza, że jest w ciąży lub zamierza zajść w ciążę. Nie należy przyjmować leku Capecitabine Fresenius Kabi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa, że jest w ciąży. Nie należy karmić piersią w czasie stosowania leku Capecitabine Fresenius Kabi.

Ulotka Capecitabine Fresenius Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Capecitabine Fresenius Kabi, 150 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Capecitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 171.76 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Capecitabine Fresenius Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Capecitabine Fresenius Kabi, 150 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Capecitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 393.85 KB

Cena - ile kosztuje Capecitabine Fresenius Kabi?

Cena Capecitabine Fresenius Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Capecitabine Fresenius Kabi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Capecitabine Fresenius Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Urinal Junior syrop (Opakowanie: 120 ml)Urinal Junior syrop (Opakowanie: 120 ml) to suplement diety przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zawiera składniki wspierające utrzymania zdrowia dróg moczowych i błon śluzowych pęcherza. Preparat ma postać pysznego syropu o truskawkowym smaku.
Efekt działania Urinal Junior syrop (Opakowanie: 120 ml)Urinal Junior syrop (Opakowanie: 120 ml) zawiera ekstrakt z żurawiny, który zapobiega przyleganiu patogennych bakterii do śluzó…

22.32 

Zastosowanie Eucerin pH5 balsam do skóry wrażliwej (Opakowanie: 200 ml)Eucerin pH5 balsam do skóry wrażliwej (Opakowanie: 200 ml) to nawilżający balsam do łagodnej pielęgnacji ciała. Łagodzi i chroni wrażliwą, suchą skórę. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Utrzymuje fizjologiczną równowagę cery.
Efekt działania Eucerin pH5 balsam do skóry wrażliwej (Opakowanie: 200 ml)…

59.99 

Zastosowanie Nexcare ColdHot Therapy Pack Mini Zimno-ciepły okład żelowy wielokrotnego użytku (Opakowanie: 1 )Nexcare ColdHot Therapy Pack Mini Zimno-ciepły okład żelowy wielokrotnego użytku (Opakowanie: 1 ) to zimno-ciepły okład wielokrotnego użytku, który jest naturalnym sposobem walki z bólem i leczenia stanów zapalnych oraz obrzęków. Zawiera nietoksyczny żel bezpieczny dla osób w każdym wieku.

Zimne okłady pomagają…

18.43 

Zastosowanie Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów (Opakowanie: 1 szt.)Zestaw do wyrównywania ciśnienia w uchu środkowym. Otovent jest nowym systemem zaprojektowanym do łagodzenia wielu objawów związanych z ujemnym ciśnieniem panującym w uchu środkowym w przypadku dysfunkcji trąbek słuchowych. Skład1 rurka donosowa + 5 balonówŚrodki ostrożnościNie należy stosować zestawu Otovent przy: ropnych infekcjach nosa i gardła, krwawieniach z…

51.99 

Zastosowanie MYCOSAN serum do paznokci (Opakowanie: 5 ml)MYCOSAN serum do paznokci (Opakowanie: 5 ml) to produkt przeznaczony do leczenia grzybicy paznokci. Nie barwi i nie posiada zapachu, dlatego nadaje się do stosowania przez cały dzień. Pędzelek ułatwia aplikację.
Efekt działania MYCOSAN serum do paznokci (Opakowanie: 5 ml)Produkt wnika w głąb paznokcia, stabilizując jego strukturę. Ułatwia regenerację i wzrost zdrowego paznokcia. MYCOSAN serum do paznokci (…

54.34 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief