CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

Lek nosi nazwę Candertan. Substancją czynną leku jest kandersartan cyleksytyl. Należy on do grupy leków nazwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnianie i rozszerzaniem naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie krwi. Lek ten ułatwia również sercu pompowanie krwi do wszystkich części ciała.

Lek ten stosowany jest w;
• leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów,
• leczeniu dorosłych pacjentów z osłabioną czynnością mięśnia sercowego, jak terapia wspomagająca podczas leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) lub gdy ACE inhibitory nie mogą być stosowane (inhibitory ACE to grupa leków stosowanych w leczeniu niewydolności serca).

SKŁAD

Jaki jest skład leku CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetyl.
Każda tabletka zawiera 4 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 8 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 16 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 32 mg kandesartanu cyleksetylu.

Pozostałe składniki: sodu dokuzynian, sodu laurylosiarczan, karmeloza wapniowa, skrobia żelowana, kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, żelaza tlenek czerwony (E 172) (tylko tabletki o mocy 16 mg i 32 mg).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Wysokie ciśnienie krwi:
• Zwykle stosowana dawka leku Candertan to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 16 mg raz na dobę, a następnie do 32 mg raz na dobę, w zależności od reakcji na leczenie.
• Lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową w przypadku niektórych pacjentów, np.
pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi wątroby, nerek, pacjentów, którzy utracili dużą ilość
płynów, np. z powodu wymiotów, biegunki lub stosowania leków moczopędnych.
• U pacjentów rasy czarnej reakcja na leczenie może być słabsza, jeśli Candertan stosowany jest w monoterapii. Konieczne wówczas może być zastosowanie większych dawek.

Niewydolność serca:
• Zwykle stosowana dawka początkowa leku Candertan to 4 mg raz na dobę. Lekarz możezwiększyć dawkę przez jej podwojenie, w odstępach co najmniej 2-tygodniowych, do 32 mg raz na dobę. Lek Candertan może być przyjmowany z innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, a lekarz zadecyduje, jaka terapia jest najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku zastosowania większej dawki leku Candertan niż zalecana przez twojego lekarza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Lek Candertan można stosować podczas posiłków i niezależnie od posiłków.

Podczas stosowania leku Candertan należy skonsultować się z lekarzem, jeśli planowane jest spożycie alkoholu. Candertan może powodować omdlenie lub zawroty głowy.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candertan przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candertan. Nie zaleca się stosowania leku Candertan we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Candertan podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

DOKUMENTACJA LEKU CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.
ZAREZERWUJ CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here