CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

Lek Calubloc 50 mg należy do grupy przeciwandrogenów. Przeciwandrogeny blokują działanie androgenów (męskie hormony płciowe). Zmniejszają one również ilość wytwarzanych w ciele męskich hormonów.

Lek Calubloc 50 mg stosowany jest u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego, przy jednoczesnym przyjmowaniu leku zwanego analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) np. gonadoreliny lub należy go stosować w połączeniu z przebytym lub planowanym chirurgicznym usunięciem jąder.

SKŁAD

Jaki jest skład leku CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest bikalutamid. Każda tabletka zawiera 50 mg bikalutamidu.

Inne składniki rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krospowidon (typ A), powidon K-29/32, sodu laurylosiarczan. Otoczka tabletki zawiera: laktozę jednowodną, hypromelozę (HPMC 2910), makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E 171).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Należy starać się przyjmować lek w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia.

Lek Calubloc 50 mg należy zacząć przyjmować przynajmniej 3 dni wcześniej przed rozpoczęciem przyjmowania analogów LHRH np. gonadoreliny lub w tym samym czasie, co poddanie się operacji usunięcia jąder.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub opakowanie w celu identyfikacji przez lekarza przyjętego leku. Lekarz może zdecydować o monitorowaniu funkcji organizmu, aż do ustąpienia objawów przedawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie jest wymagane przyjmowanie tabletek z posiłkiem, natomiast tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie wolno stosować leku Calubloc 50 mg u kobiet.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

DOKUMENTACJA LEKU CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji ceny leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU CALUBLOC (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here