Buscopan

Buscopan to lek o działaniu rozkurczowym i przeciwbólowym. Stosuje się go do złagodzenia dolegliwości takich jak bóle kolkowe i inne bóle narządów jamy brzusznej 123. Preparat zawiera substancję hioscyna (butylobromek hioscyny). Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Buscopan. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Butylobromek hioscyny, substancja czynna leku BUSCOPAN jest środkiem rozkurczowym. Środki rozkurczowe to leki zmniejszające bolesne skurcze narządów wewnętrznych, np. w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych, co łagodzi ból. Stosuje się je w leczeniu bólów kolkowych (bólów wewnątrz jamy brzusznej charakteryzujących się falistym przebiegiem ze stopniowym nasilaniem się i (lub) słabnięciem intensywności, bez dokładnej lokalizacji), wywodzących się ze wspomnianych narządów wewnętrznych.

BUSCOPAN stosuje się w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego (w żołądku, jelitach, drogach żółciowych i moczowych). Można go stosować np. w przypadku kolki żółciowej lub nerkowej, skurczów przewodu pokarmowego różnego pochodzenia, zespołu jelita drażliwego lub bolesnej miesiączki.

Jaki jest skład Buscopan, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny (Hyoscini butylbromidum).
Inne składniki leku to: wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia rozpuszczalna, kwas winowy, kwas stearynowy, otoczka (powidon, sacharoza, guma arabska, talk, tytanu dwutlenek (E171), Makrogol 6000, wosk Carnauba, wosk biały).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Buscopan – jak stosować?

BUSCOPAN należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza czy farmaceuty.W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
o ile lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 6 do 12 lat 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 lub 2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.

Nie należy stosować leku BUSCOPAN dłużej niż 3 dni bez porady lekarza. Jeśli pacjent musi stosować BUSCOPAN bez przerwy lub przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem w celu zbadania przyczyny dolegliwości.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci powyżej 6 lat BUSCOPAN można stosować jedynie za zgodą lekarza.
U dzieci do 6 lat nie zaleca się stosowania leku BUSCOPAN z powodu dużej zawartości substancji czynne.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku BUSCOPAN lub zażycia leku przez dziecko, należy natychmiast zwrócić się o poradę do lekarza.

Mogą wystąpić następujące objawy: suchość w ustach, zaczerwienienie skóry, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie bicia serca i zaburzenia widzenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Buscopan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku BUSCOPAN z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Buscopan w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia piersią, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje
ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku BUSCOPAN w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią, o ile nie zostanie to wyraźnie zalecone przez lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Buscopan

Ulotka Buscopan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Buscopan przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Buscopan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Sprawdź cenę i dostępność Buscopan w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Buscopan

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Buscopan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Buscopan”

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Buscopan. Podziel się doświadczeniami na forum.