BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Buprenorphine Actavis jest stosowany w uzależnieniu od opioidów (narkotyków). Lek Buprenorphine Actavis jest częścią programu leczenia farmakologicznego, społecznego i psychologicznego dla pacjentów uzależnionych od leków (narkotyków) opioidowych. Tabletkę podjęzykową umieszcza się pod językiem i pozostawia do rozpuszczenia. Leczenie jest przepisywane i monitorowane przez lekarza specjalistę w leczeniu uzależnienia. Leczenie z zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis zaleca się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest buprenorfina (w postaci buprenorfiny chlorowodorku). Każda tabletka podjęzykowa zawiera 2 mg lub 8 mg buprenorfiny. Ponadto lek zawiera: magnezu stearynian, sodu cytrynian, krospowidon (typ A), powidon (K 29/32), kwas cytrynowy bezwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, mannitol i żółcień pomarańczowa (E 110).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek Buprenorphine Actavis należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki są podawane podjęzykowo. To oznacza, że tabletka musi być umieszczona pod językiem i należy ją trzymać aż do jej rozpuszczenia. Tylko ta droga podania tabletek powinna być stosowana. Tabletek nie należy żuć ani połykać w całości, ponieważ nie będą one prawidłowo działać i pacjent może odczuwać objawy odstawienia.
Lek należy przyjmować raz na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarz określi najlepszą dawkę dla pacjenta. Podczas leczenia, lekarz może dostosować dawkę w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie. W celu uzyskania najlepszych wyników ze stosowania leku Buprenorphine Actavis, pacjent musi poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach a także o spożywaniu alkoholu, przyjmowaniu leków zawierających alkohol, narkotykach i wszystkich lekach wydawanych na receptę, które pacjent przyjmuje, a które nie zostały mu przepisane przez lekarza.
Po przyjęciu pierwszej dawki leku Buprenorphine Actavis, możliwe jest wystąpienie niektórych objawów odstawienia związanych z opiatami.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:
W przypadku problemów z nerkami lub wątrobą może być wymagane zmniejszenie dawki. Należy porozmawiać z lekarzem. W przypadku niewydolności wątroby nie wolno stosować leku Buprenorphine Actavis.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania buprenorfiny, pacjent powinien natychmiast udać się lub zostać zawieziony do ośrodka doraźnej pomocy lub do szpitala, w celu leczenia. Niezwłocznie należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Objawy przedawkowania to: trudności w oddychaniu, spowolnienie oddechu lub zaburzenia dotyczące serca. Po niewłaściwym użyciu (przedawkowaniu lub złej drodze podania) można obserwować toksyczne zatrucie i w najgorszym razie zatrzymanie oddechu, niewydolność serca i (lub) uszkodzenie wątroby.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis. Alkohol może potencjalnie nasilić senność, wywoływaną przez buprenorfinę, co może spowodować, że prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn będzie niebezpieczna.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Przed zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis, powinna niezwłocznie poinformować lekarza.
Lek Buprenorphine Actavis powinien być stosowany podczas ciąży tylko, jeśli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
W wyniku leczenia matek w ostatnich miesiącach ciąży obserwowano u noworodków objawy odstawienia z depresją oddechową. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna być leczona lekiem Buprenorphine Actavis.

DOKUMENTACJA LEKU BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

POBIERZ ULOTKĘ

Brak ulotki w bazie.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

Brak charakterystyki w bazie.
ZAREZERWUJ BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

OPINIE O LEKU BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here