BRUFEN PLUS


Lekarstwo

Podmiot odpowiedzialny: BGP Products Poland Sp. z o.o.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek zawiera ibuprofen i kodeinę, które są substancjami przeciwbólowymi. Działając na organizm w różny sposób, ibuprofen i kodeina łącznie zmniejszają ból i sztywność. Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych „niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi” (NLPZ). Kodeina należy do grupy leków nazywanych „opioidowe leki przeciwbólowe”, które działają w celu zmniejszenia odczucia bólu.

Każda tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu i 30 mg kodeiny fosforanu półwodnego.

Lek ten jest stosowany:
– do zmniejszania bólu o nasileniu niewielkim do umiarkowanego u dorosłych, jeśli ból nie ustępuje pod wpływem takich środków jak paracetamol lub ibuprofen.

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Łapie Cię przeziębienie?
Sprawdź ceny produktów na przeziębienie i grypę.
A może sprawisz sobie porządny termometr lub termofor na zimne dni ?

Zobacz więcej produktów produktów o działaniu przeciwbólowym..

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

– Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i kodeiny fosforan półwodny. 1 tabletka powlekana zawiera: ibuprofen 400 mg i kodeiny fosforan półwodny 30 mg.

– Pozostałe składniki to: karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna), leucyna, talk.
Otoczka tabletki powlekanej zawiera: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, symetykon emulsja i kroskarmeloza sodowa.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować jak najmniejszą dawkę przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów.

Zalecana dawka, to
Dorośli:

– Zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Zwykle przyjmowana rano,
po południu i wieczorem.
– Nie stosować więcej niż łącznie 6 tabletek na dobę.

Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Lekarz ustali właściwą dawkę dla pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Będzie to najmniejsza możliwa dawka.

Osoby w podeszłym wieku (w wieku powyżej 65 lat)
Lekarz ustali właściwą dawkę dla osób w podeszłym wieku. Będzie to najmniejsza możliwa dawka.

Przyjmowanie tego leku
Ten lek należy przyjmować z jedzeniem lub bezpośrednio po jedzeniu.
– Tabletki Brufen Plus należy przyjmować popijając szklanką wody.
– Tabletki należy połykać w całości bez rozgryzania, przełamywania, rozkruszania ani ssania.

Zapoznaj się z listą naturalnych produktów na przeziębienie i grypę.

Sprawdź także listę naturalnych produktów o działaniu przeciwbólowym..

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki tego leku należy natychmiast, zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala. Należy ze sobą zabrać opakowanie leku.

Do objawów przedawkowania zalicza się: nudności, bóle brzucha, wymioty (mogą zawierać krew), bóle głowy, dzwonienie w uszach, splątanie i mimowolne ruchy gałek ocznych. Po przyjęciu dużych dawek wystąpić może utrata świadomości, drgawki (głównie u dzieci), uczucie osłabienia lub zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i trudności w oddychaniu.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

W przypadku picia alkoholu w czasie przyjmowania tego leku, pacjent może odczuwać większą senność oraz bardziej prawdopodobne może być wystąpienie działań niepożądanych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

– Tego leku nie powinny stosować pacjentki w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

– Pacjentki w pierwszych 6 miesiącach ciąży powinny powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie przed zastosowaniem tego leku. Ten lek można stosować tylko wtedy, gdy zaleci tak lekarz.

– Przed zastosowaniem tego leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie, jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę. Stosowanie tego leku przez długi okres może utrudnić zajście w ciążę. Sporadyczne stosowanie leku nie powinno jednak wpływać na możliwość zajścia w ciążę. Objaw ten zazwyczaj mija, kiedy pacjentka przestaje stosować lek.

– Nie należy stosować leku Brufen Plus jeśli pacjentka karmi piersią. Kodeina i morfina przenikają do mleka.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT BRUFEN PLUS

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).



Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

BRUFEN PLUS CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here