Awalone

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Działanie i wskazania

Awalone należy do klasy leków zwanej antagonistami receptora angiotensyny II, które pomagają utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Angiotensyna II jest substancją znajdującą się w organizmie człowieka, która powoduje zwężenie naczyń, co z kolei prowadzi do zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Awalone blokuje działanie angiotensyny II. W rezultacie naczynia krwionośne rozkurczają się i ciśnienie tętnicze krwi zmniejsza się.

Awalone 80 i 160 mg, tabletki powlekane można stosować w leczeniu trzech różnych chorób:
– w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Wysokie ciśnienie krwi zwiększa obciążenie serca i tętnic.
Nieleczone może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w mózgu, sercu i nerkach, co może skutkować udarem, niewydolnością serca lub niewydolnością nerek. Wysokie ciśnienie krwi powoduje zwiększenie ryzyka ataków serca. Obniżenie ciśnienia krwi do prawidłowego poziomu pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia tych zaburzeń.
– w leczeniu osób po niedawno przebytym ataku serca (zawale mięśnia sercowego). „Niedawny” oznacza okres od 12 godzin do 10 dni.
– w leczeniu objawowej niewydolności serca u dorosłych pacjentów. Awalone jest stosowany, gdy grupa leków określonych jako inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) (ang. Angiotensin Converting Enzyme Inhibitors, ACEI) (leki stosowane w leczeniu niewydolności serca) nie mogą być zastosowane lub Awalone może być stosowany jednocześnie z inhibitorami ACE, wówczas gdy nie można zastosować innych leków stosowanych w leczeniu niewydolności serca.

Objawy niewydolności serca obejmują duszność oraz obrzęki stóp i nóg z powodu nagromadzenia się płynów. Są one spowodowane tym, że mięsień sercowy nie jest w stanie pompować krwi z dostateczną siłą, aby dostarczyć wymaganą ilość krwi w całym ciele.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Awalone.

Skład

Substancją czynną leku jest walsartan.

Każda tabletka powlekana Awalone, 80 mg, zawiera 80 mg walsartanu.
Każda tabletka powlekana Awalone, 160 mg, zawiera 160 mg walsartanu.

Pozostałe składniki leku to:
rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, powidon K29-K32, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna,
otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy; makrogol 3350, talk, lecytyna (zawiera olej sojowy) (E322), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek, żółty (E172), żelaza tlenek, czerwony (E172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi często nie dostrzegają żadnych oznak tego problemu. Wiele z tych osób może czuć się całkiem dobrze. Z tego względu tym ważniejsze jest zgłaszanie się na wizyty u lekarza, nawet przy dobrym samopoczuciu.

Wysokie ciśnienie krwi: Zwykle dawka wynosi 80 mg na dobę. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać większe dawki (np. 160 mg lub 320 mg). Może również zastosować Awalone razem z dodatkowym lekiem (np. lekiem moczopędnym).

Stan po świeżo przebytym ataku serca: Leczenie na ogół rozpoczyna się już po 12 godzinach po ataku serca, zwykle w małej dawce 20 mg dwa razy na dobę. Pacjent otrzymuje dawkę 20 mg, uzyskiwaną poprzez podzielenie tabletki 40 mg. Lekarz będzie stopniowo zwiększał tę dawkę w okresie kilku tygodni do maksymalnej dawki 160 mg dwa razy na dobę. Ostateczna dawka zależy od tolerancji leku przez danego pacjenta. Awalone można podawać razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu ataku serca, a lekarz zadecyduje, jakie leczenie jest odpowiednie w konkretnym przypadku.

Niewydolność serca: Leczenie rozpoczyna się na ogół od dawki 40 mg dwa razy na dobę. Lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę w okresie kilku tygodni do maksymalnej dawki 160 mg dwa razy na dobę. Ostateczna dawka zależy od tolerancji leku przez danego pacjenta. Awalone można podawać łącznie z innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, a lekarz
zadecyduje, jakie leczenie jest odpowiednie w konkretnym przypadku.

Awalone można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia, po połknięciu należy popić szklanką wody. Awalone należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.

Przedawkowanie

Jeśli wystąpią ciężkie zawroty głowy i (lub) omdlenia, należy się położyć i natychmiast porozumieć z lekarzem prowadzącym. W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub szpitalem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Awalone może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

– Należy poinformować lekarza jeśli pacjentka podejrzewa, że jest lub może zajść w ciążę. Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku Awalone przed zajściem w ciążę lub natychmiast po stwierdzeniu, że pacjentka jest w ciąży i zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Awalone, który nie jest zalecany do stosowania we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ jego stosowanie może być przyczyną poważnego uszkodzenia dziecka.

– Należy poinformować lekarza, że pacjentka karmi piersią lub przystępuje do karmienia piersią. Awalone nie jest zalecany w przypadku matek karmiących piersią i lekarz prowadzący może wybrać inny sposób leczenia, tak, aby było możliwe karmienie piersią, szczególnie, kiedy dziecko jest niemowlęciem lub wcześniakiem.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here