Atrederm

Atrederm to lek na receptę, który zawiera tretynoinę i witaminę E. Tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników. Lek jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego, zwłaszcza postaci zaskórnikowej, grudkowej i krostkowej oraz innych odmian trądziku. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Atrederm. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Atrederm zawiera substancje czynne tretynoinę i all-rac-α-tokoferylu octan.
Tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.
all-rac-α-Tokoferylu octan (witamina E) wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne, pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Wskazania
– Trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa
– Trądzik skupiony, ropowiczy, bliznowcowy

Jaki jest skład Atrederm, jakie substancje zawiera?

Atrederm 0,025%
1 ml roztworu na zawiera:
substancje czynne: 250 μg tretynoiny i 50 μg all-rac-α-tokoferylu octanu,
substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E 321), glikol propylenowy, etanol 96%.

Atrederm 0,05%
1 ml roztworu na zawiera:
substancje czynne: 500 μg tretynoiny i 100 μg all-rac-α-tokoferylu octanu,
substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E 321), glikol propylenowy, etanol 96%

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Atrederm – jak stosować?

Atrederm jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę.

Lek stosuje się zwykle raz do dwóch razy na dobę, smarując cienką warstwą roztworu zmienioną chorobowo skórę. W przypadku skóry wrażliwej lek należy stosować raz na dobę lub co drugi dzień, na noc.

Kuracja zwykle trwa od 6 do 14 tygodni, pod kontrolą lekarza specjalisty.

Efekty terapeutyczne występują zwykle po 6 do 8 tygodniach stosowania. W pierwszych tygodniach leczenia może dochodzić do zaostrzenia zmian zapalnych. Jest to spowodowane działaniem leku na głębokie, niewidoczne uprzednio zaskórniki i grudki.

Sposób użycia:
Przed zastosowaniem leku, skórę należy umyć wodą z łagodnym mydłem, a następnie osuszyć. Lek nakłada się na zmienione chorobowo miejsca za pomocą zwilżonego wacika. Lek stosuje się po 20 do 30 minutach od umycia i wysuszenia skóry, ponieważ drażniące działanie tretynoiny jest wtedy słabsze. Po nałożeniu roztworu należy dokładnie umyć ręce. Nie należy stosować nadmiernych ilości roztworu, gdyż nie spowoduje to szybszego ani bardziej skutecznego efektu, a może zwiększyć zaczerwienienie i złuszczenie skóry. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie leku na kilka dni.

Podczas kuracji można stosować środki nawilżające i inne kosmetyki, ale nie w tym samym czasie, co lek. Należy unikać środków o działaniu ściągającym.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Miejscowe stosowanie nadmiernej ilości roztworu nie ma wpływu na efekt leczenia, a może wywołać objawy znacznego podrażnienia skóry, w postaci rumienia, łuszczenia się skóry, świądu itp. Pomyłkowe zażycie leku doustnie może spowodować silne podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego. W zależności od wieku i od wielkości przyjętej dawki mogą wystąpić objawy przedawkowania witaminy A (wysypka, wysuszenie skóry, ból stawów, jadłowstręt, wymioty).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Atrederm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Atrederm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Atrederm w okresie ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Atrederm

Ulotka Atrederm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Atrederm przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Atrederm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Sprawdź cenę i dostępność Atrederm w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Atrederm

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Atrederm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Atrederm. Podziel się doświadczeniami na forum.