Konsultacja merytoryczna:

Atorvastatin US Pharmacia

Atorvastatin US Pharmacia należy do grupy leków nazywanych statynami, które regulują przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie.

Atorvastatin US Pharmacia jest stosowany do zmniejszenia stężenia lipidów określanych jako cholesterol i triglicerydy we krwi, gdy sama dieta ubogotłuszczowa i zmiany trybu życia nie są skuteczne. Atorvastatin US Pharmacia może także być stosowany w celu zredukowania ryzyka chorób serca, nawet wówczas, gdy stężenie cholesterolu jest prawidłowe. Podczas leczenia należy kontynuować standardową dietę o zmniejszonej zawartości cholesterolu.

Skład

− Substancją czynną leku jest atorwastatyna. Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg atorwastatyny (w postaci atorwastatyny wapniowej trójwodnej).

− Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: mannitol, kopowidon, sodu węglan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (Grade 50 i Grade 90 zawiera krzemionkę koloidalną bezwodną i celulozę mikrokrystaliczną), laktoza jednowodna, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy częściowo zhydrolizowany, tytanu dwutlenek (E 171), talk, lecytyna sojowa, guma ksantan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Atorvastatin US Pharmacia – jak stosować ten lek?

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz zaleci stosowanie diety o niskiej zawartości cholesterolu; dietę tę należy kontynuować podczas leczenia lekiem Atorvastatin US Pharmacia.

Zazwyczaj stosowana początkowa dawka leku Atorvastatin US Pharmacia u dorosłych i dzieci w wieku 10 lat lub starszych to 10 mg na dobę. Dawka ta w razie potrzeby może być zwiększana przez lekarza, aż do dawki odpowiedniej dla pacjenta. Lekarz dostosowuje dawkę leku w odstępach co najmniej 4 – tygodniowych. Maksymalna dawka leku Atorvastatin US Pharmacia to 80 mg raz na dobę.

Tabletki leku Atorvastatin US Pharmacia należy połykać w całości, popijając je wodą; mogą one być przyjmowane o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Czas trwania leczenia lekiem Atorvastatin US Pharmacia jest określany przez lekarza
W przypadku wrażenia, że działanie leku Atorvastatin US Pharmacia jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Atorvastatin US Pharmacia (więcej niż typowa dawka dobowa), należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Atorvastatin US Pharmacia – czy mogę spożywać alkohol?

Sok grejpfrutowy
Nie należy spożywać więcej niż jedną lub dwie małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, gdyż większe ilości soku grejpfrutowego mogą zmieniać działanie leku Atorvastatin US Pharmacia.

Alkohol
Podczas przyjmowania opisywanego leku należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Atorvastatin US Pharmacia w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Atorvastatin US Pharmacia przez kobiety, które są w ciąży lub zamierzają zajść w ciążę, jest przeciwwskazane.

Stosowanie leku Atorvastatin US Pharmacia przez kobiety w wieku rozrodczym jest przeciwwskazane, jeśli nie stosują one skutecznych metod zapobiegania ciąży.

Stosowanie leku Atorvastatin US Pharmacia podczas karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Bezpieczeństwo stosowania leku Atorvastatin US Pharmacia w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią nie zostało udowodnione.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Atorvastatin US Pharmacia – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Atorvastatin US Pharmacia, 10 mg, tabletki powlekane (Atorwastatyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 179.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Atorvastatin US Pharmacia m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Atorvastatin US Pharmacia, 10 mg, tabletki powlekane (Atorwastatyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 350.38 KB

Cena - ile kosztuje Atorvastatin US Pharmacia?

Cena Atorvastatin US Pharmacia i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Atorvastatin US Pharmacia.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Atorvastatin US Pharmacia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 )Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 ) jest lekiem stosowanym przy niedoborze witaminy B1. Może on wystąpić w przypadku skrajnie nieodpowiedniej diety, zbyt intensywnego odchudzania, dializy pozaustrojowej lub choroby alkoholowej.

Efekt działania Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 )Benfogamma zawiera pochodną witaminy B1, która jest rozpuszczalna w tłuszczach. Dzięki temu jest dobrze wchłaniana do organizmu – w szczególności spoż…

Elektrolity AVET (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Pure Encapsulations Pantothensäure kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Pure Encapsulations Pantothensäure kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) uzupełniają niedobór witaminy B5.Efekt działania Pure Encapsulations Pantothensäure kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) Pure Encapsulations Pantothensäure kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) to wysokiej jakości czyste substancje, bez ukrytych dodatków. Hipoalergiczny preparat gwarantujący najwyższą jakość zawartych w nim mikroskładników odżywczych, optymalne przyswajanie ich…

Zastosowanie Zoxiderm 150 emulsja (Opakowanie: 150 ml)Zoxiderm 150 emulsja (Opakowanie: 150 ml) to emulsja do skóry wspierająca leczenie łojotokowego zapalenia skóry. Zmniejsza łupież, łagodzi podrażnienia oraz przywraca równowagę fizjologiczną. Może być stosowana zarówno w przypadku skóry gładkiej, jak i owłosionej.
Efekt działania Zoxiderm 150 emulsja (Opakowanie: 150 ml)Zoxiderm 150 emulsja (Opakowanie: 150 ml) jest przeznaczony do leczenia chorób skórnych w obrębie gł…

Zastosowanie La Roche Posay Hydreane BB Krem do skóry wrażliwej ciemny (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Hydreane BB Krem do skóry wrażliwej ciemny (Opakowanie: 40 ml) o kremowej konsystencji kierowany jest do osób o wrażliwej skórze wymagającej specjalnej pielęgnacji. Po nałożeniu kremu zawarte w niej naturalne pigmenty natychmiast wchłaniają się w skórę twarzy dostosowując się do jej…