ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

ASPIRIN ULTRA FAST zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania do stosowania:
– bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle glowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni
– ból i gørączka W przebiegu przeziębienia i grypy

SKŁAD

Jaki jest skład leku ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).

Inne składniki leku to: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny sodu węglan bezwodny.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Zazwyczaj stosowana dawka leku ASPIRIN ULTRA FAST, to:

– dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek musującyoh na dobę.

– młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę musującą. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzane co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.

Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, a w przypadku ciężkiego zatrucia paccjenta należy natychmiast przewieźć do szpitala. Leczenie zatrucia polega na wykonaniu płukania żołądka, podaniu węgla aktywowanego, zastosowaniu diurezy alkalicznej. W ciężkich zatruciach może być konieczna forsowana diureza alkaliczna, dializa otrzewnowa lub hemodializa.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Przyjmować po posiłkach.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Lek ASPIRIN ULTRA FAST jest przeciwwskazany W ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży, lek ASPIRIN ULTRA FAST powinien być stosowany w przypadku bezwzględnych wskazań. Kobiety planujące ciążę lub będące w trakcie pierwszego lub drugiego trymestru ciąży powinny stosować lek ASPIRIN ULTRA FAST w jak naimniejszej dawce i możliwie najkrócej. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet. Kobiety karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem.

DOKUMENTACJA LEKU ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU ASPIRIN ULTRA FAST (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here