ASPAFAR FARMAPOL

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

ASPAFAR FARMAPOL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ASPAFAR FARMAPOL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ASPAFAR FARMAPOL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ASPAFAR FARMAPOL? – OPIS I WSKAZANIA

Aspafar Farmapol jest lekiem zawierającym magnez i potas. Magnez jest jednym z podstawowych składników budulcowych organizmu.

Magnez wywiera ochronny wpływ na mięsień sercowy, bierze udział w rozwoju i mineralizacji kości, jest niezbędny do syntezy niektórych hormonów, np. insuliny, przeciwdziała stresom, niedotlenieniu, uczuleniom i stanom zapalnym. Niedobór magnezu osłabia odporność organizmu, prowadzi do zaburzeń układu krążenia, układu nerwowego, mięśni i tkanki kostnej oraz przyspiesza rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych.

Potas wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego oraz pracę serca. Niedobór potasu powoduje zaburzenia w pracy mięśnia sercowego, osłabienie siły mięśni (np. skurcze mięśni), zaburzenia układu nerwowego (np. niemożność skupienia uwagi, senność, apatia, niekiedy wzmożona pobudliwość nerwowa).

Wskazania do stosowania:
· Uzupełnianie niedoboru magnezu i potasu w organizmie (gdy nie jest konieczne podawanie drogą dożylną):
– w zaburzeniach pracy serca spowodowanych niedoborem magnezu i potasu,
– zapobiegawczo w chorobie niedokrwiennej serca i w zagrożeniu zawałem serca,
– wspomagająco u pacjentów po zawale serca (w okresie powrotu do zdrowia),
– po chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, które spowodowały zmniejszenie stężenia magnezu i potasu,
– po długotrwałym stosowaniu glikozydów nasercowych i leków moczopędnych
(np. tiazydów, furosemidu).

SKŁAD ASPAFAR FARMAPOL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: magnezu wodoroasparaginian czterowodny (Magnesii hydroaspartas) oraz potasu wodoroasparaginian półwodny (Kalii hydroaspartas).

Jedna tabletka zawiera:
17 mg jonów magnezu w postaci 250 mg magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego;
54 mg jonów potasu w postaci 250 mg potasu wodoroasparaginianu półwodnego.

Pozostałe składniki to:
skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, celuloza, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ASPAFAR FARMAPOL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
1 lub 3 tabletki 2 razy na dobę.
Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Lek należy przyjmować rano i wieczorem po posiłku, popijając wodą.
Leku Aspafar Farmapol nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ASPAFAR FARMAPOL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek należy przyjmować rano i wieczorem, po posiłku, popijając wodą.
Należy ograniczyć stosowanie soli w pożywieniu. Sól zwiększa wydalanie potasu z moczem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ASPAFAR FARMAPOL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU ASPAFAR FARMAPOL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ASPAFAR FARMAPOL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ASPAFAR FARMAPOL CENA, REFUNDACJA

ASPAFAR FARMAPOL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here