Konsultacja merytoryczna:

Ascofer

Tabletki powlekane Ascofer zawierają 200 mg żelaza(II) glukonianu, co odpowiada 23,2 mg jonów żelaza(II) i służą do uzupełniania niedoborów żelaza w organizmie. Niedobory żelaza mogą zaburzać wytwarzanie czerwonych krwinek i oddychanie tkanek, poprzez zmniejszenie ilości białek przenoszących i zużywających tlen (hemoglobina i mioglobina).

Wskazania do stosowania:
– stany niedoboru żelaza związane z utratą krwi;
– stany zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo (u dzieci w czasie intensywnego wzrostu, w czasie ciąży i karmienia piersią);
– stany związane z zaburzeniami wchłaniania lub z dietą zawierającą za mało żelaza.

Jaki jest skład Ascofer, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest żelaza(II) glukonian w dawce 200 mg, co odpowiada 23,2 mg jonów żelaza.
1 tabletka powlekana zawiera 200 mg żelaza(II) glukonianu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: kwas askorbowy, talk, skrobia ziemniaczana, kwas stearynowy, glikol propylenowy oraz powłoczka AquaPolish P red o składzie: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, talk, tytanu dwutlenek (E 171), czerwień Allura AC, lak (E 129), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ascofer – jak stosować ten lek?

Dorośli
Leczniczo: zwykle 2 tabletki powlekane trzy razy na dobę w czasie jedzenia lub po posiłku; w znacznych niedoborach 2 tabletki powlekane 4 razy na dobę. Zapobiegawczo: około 60 mg żelaza (3 tabletki powlekane) na dobę w dawkach podzielonych.

Stosowanie u dzieci
Leczniczo u dzieci w wieku powyżej 3 lat: 4 mg do 6 mg żelaza na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych. Zapobiegawczo: 2 mg na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych.

Uzyskanie pełnego efektu leczniczego wymaga regularnego i długotrwałego stosowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia dawki większej niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W przypadku zażycia dawki znacznie większej niż zalecana (np. przez dziecko), należy natychmiast zgłosić się do przychodni lub szpitala, ponieważ połknięcie dużej ilości tabletek może spowodować silne zatrucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ascofer – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zaleca się przyjmowania leku równocześnie z kawą, herbatą, jajkami, pożywieniem zwierającym wodorowęglany, węglany, szczawiany lub fosforany, mlekiem lub jego przetworami, pełnoziarnistym chlebem lub płatkami zbożowymi oraz innymi produktami zawierającymi błonnik, gdyż mogą one zmniejszać wchłanianie żelaza. Nie należy zażywać doustnych preparatów żelaza w ciągu jednej godziny przed lub dwóch godzin po spożyciu wymienionych produktów spożywczych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ascofer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Ascofer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ASCOFER, 23,2 mg jonów żelaza(II), tabletki powlekane (Ferrosi gluconas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 56 razy

Rozmiar plku 234.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ascofer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ASCOFER, 23,2 mg jonów żelaza(II), tabletki powlekane (Ferrosi gluconas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 239.47 KB

Cena - ile kosztuje Ascofer?

Cena Ascofer i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ascofer.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ascofer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Podczas wysiłku fizycznego, wzmożonej pracy umysłowej oraz w wyniku silnego stresu może nastąpić niedobór magnezu w organiźmie. W przypadku niedostatecznej podaży tego składnika mineralnego z pożywienia, można zastosować Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180 szt.).
Efekt działania Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Pure Encapsulations Magnesium kapsułki (Opakowanie: 180…

199.99 

Zastosowanie Salvequick Blister Rescue PALCE Plastry (Opakowanie: 6 )Salvequick Blister Rescue PALCE Plastry (Opakowanie: 6 ) to innowacyjne rozwiązanie na pęcherze palców, które zmniejsza ucisk i umożliwia swobodne noszenie obuwia. Ma postać hydrożelowych plastrów, które nie przywierają do pęcherzy, nie wywołując podrażnień. Efekt działania Salvequick Blister Rescue PALCE Plastry (Opakowanie: 6 )Salvequick Blister Rescue PALCE Plastry (Opakowanie: 6 ) zmniejszają ucisk na pę…

15.99 

Zastosowanie Pilarix Forte 35 krem mocznikowy (Opakowanie: 50 ml)Pilarix Forte 35 krem mocznikowy (Opakowanie: 50 ml) to produkt zawierający wysokie stężenie mocznika (35%), kwas mlekowy i salicylowy. Przeznaczony jest do stosowania w przypadku zbyt twardego naskórka, suchej skóry kolan, pięt czy łokci, a także okołomieszkowego rogowacenia naskórka.

Krem na zrogowacenia zawiera również składniki o działaniu łagodzącym podrażnienia i pobudzającym regenerację…

20.49 

Zastosowanie Elmex Sensitive pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml)Elmex Sensitive pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml) z aminofluorkiem i specjalnymi cząstkami oczyszczającymi zęby jest przeznaczona do szczególnej pielęgnacji zębów wrażliwych, narażonych na powstawanie próchnicy. Została opracowana specjalnie do ochrony zębów z odsłoniętymi szyjkami na skutek osuwania się linii…

24.20 

Zastosowanie MARIMER Hipertoniczny aerozol (Opakowanie: 100 ml)MARIMER Hipertoniczny aerozol (Opakowanie: 100 ml) to wyrób medyczny – hipertoniczny spray do nosa, roztwór wody morskiej o stężeniu 2,2%, przeznaczony do stosowania u noworodków, niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaleca się stosowanie zwłaszcza podczas przeziębienia, kataru i po zabiegach operacyjnych w celu oczyszczenia i udrożniania jam nosowych oraz jako uzupełnienie leczenia zakażeń gó…

23.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief