Aripiprazole Neuraxpharm

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Aripiprazole Neuraxpharm zawiera substancję czynną arypiprazol i należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. 

Stosowany jest w leczeniu dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej chorujących na chorobę charakteryzującą się takimi objawami, jak: widzenie, słyszenie i czucie rzeczy w rzeczywistości nieistniejących, podejrzliwość, sprzeczne z rzeczywistością przekonania, chaotyczna mowa i zachowanie oraz otępienie emocjonalne. Pacjenci z powyższymi objawami mogą także odczuwać smutek, lęk lub napięcie a także mieć poczucie winy.

Lek Aripiprazole Neuraxpharm stosowany jest w leczeniu dorosłych i młodzieży w wieku 13 lat i starszej, których choroba charakteryzuje się objawami takimi, jak: podekscytowanie, rozpierająca energia, mniejsze zapotrzebowanie na sen niż zwykle, bardzo szybka mowa, gonitwa myśli i czasami bardzo nasilona drażliwość. U dorosłych, lek ten zapobiega również nawrotowi powyższych objawów u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie lekiem Aripiprazole Neuraxpharm.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest arypiprazol. Jedna tabletka zawiera 10 mg lub 15 mg arypiprazolu.

Pozostałe składniki to laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, hydroksypropyloceluloza, żelaza tlenek czerwony (E 172) i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Zalecana dawka leku u dorosłych to 15 mg raz na dobę. Lekarz może przepisać mniejszą lub większą dawkę, która jednak nie może przekraczać 30 mg na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Podawanie leku można rozpocząć od małej dawki leku w postaci roztworu doustnego (płyn). Ponieważ lek Aripiprazole Neuraxpharm nie jest dostępny w postaci płynnej, należy zastosować inny lek z tą samą substancją czynną.

Dawka może być stopniowo zwiększana do zalecanej dawki dla młodzieży wynoszącej 10 mg raz na dobę. Jednakże lekarz prowadzący może przepisać mniejszą lub większą dawkę, maksymalnie do 30 mg na dobę.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Aripiprazole Neuraxpharm należy przyjmować codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia, czy tabletka jest przyjmowana z posiłkiem, czy bez posiłku. Tabletkę należy połykać w całości i popić wodą.

Nawet jeśli odczuwa się poprawę samopoczucia, nie należy zmieniać dawki bądź zaprzestać przyjmowania Aripiprazole Neuraxpharm bez wcześniejszego uzgodnienia tego z lekarzem prowadzącym.

REKLAMA

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej dawki leku Aripiprazole Neuraxpharm niż zalecił lekarz (lub jeżeli ktoś inny przyjął tabletki nieprzeznaczonego dla niego leku Aripiprazole Neuraxpharm), niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. W przypadku trudności uzyskania kontaktu z lekarzem należy udać się do najbliższego szpitala, zabierając ze sobą opakowanie leku.

U pacjentów, którzy przyjęli zbyt dużą dawkę arypiprazolu, wystąpiły następujące objawy:
• szybkie bicie serca, pobudzenie/agresja, problemy z mową;
• nietypowe ruchy ciała (szczególnie twarzy lub języka) i obniżenie świadomości.

Inne objawy mogą obejmować:
• ostry stan splątania, napady drgawkowe (padaczka), śpiączkę i połączenie gorączki,
przyspieszonego oddechu, nadmiernego pocenia się,
• sztywność mięśni i senność lub ospałość, zwolniony oddech, duszenie się, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, nieprawidłowy rytm serca.

Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Należy unikać picia alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

U noworodków, których matki stosowały arypiprazol w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, problemy z oddychaniem oraz trudności w karmieniu. W razie zaobserwowania takich objawów u swojego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli pacjentka przyjmuje lek Aripiprazole Neuraxpharm, lekarz omówi z nią, czy powinna karmić piersią, biorąc pod uwagę korzyści wynikające z leczenia i korzyści wynikające z karmienia dziecka piersią. Nie należy przyjmować leku i równocześnie karmić dziecka piersią. Należy porozmawiać z lekarzem na temat najlepszych metod karmienia dziecka, jeżeli pacjentka przyjmuje ten lek.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

 

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.