Konsultacja merytoryczna:

ApoTrimet PR

Trimetazydyna optymalizuje procesy energetyczne komórek i chroni komórki serca przed skutkami niedotlenienia.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, razem z innymi lekami, w celu leczenia dławicy piersiowej (bólu w klatce piersiowej spowodowanego przez chorobę wieńcową).

Jaki jest skład ApoTrimet PR, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest trimetazydyny dichlorowodorek. Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 35 mg trimetazydyny dichlorowodorku, co odpowiada 27,5 mg trimetazydyny.

Pozostałe składniki to:
• Rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan dwuwodny, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 30, guma ksantan, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.
• Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400 i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu ApoTrimet PR – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku ApoTrimet SR, 35 mg, to jedna tabletka przyjmowana dwa razy na dobę podczas posiłków, rano i wieczorem.

Jeśli pacjent ma chore nerki lub powyżej 75 lat, lekarz dostosuje zalecaną dawkę.

Sposób stosowania:
Tabletki przeznaczone do stosowania doustnego.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:
ApoTrimet PR nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej lat 18 ze względu na niewystarczającą ilość danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano żadnych przypadków zatrucia lekiem ApoTrimet PR z powodu jego przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania ApoTrimet PR – czy mogę spożywać alkohol?

ApoTrimet PR najlepiej przyjmować wraz z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować ApoTrimet PR w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak doświadczeń ze stosowaniem leku ApoTrimet PR w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy przyjmować leku ApoTrimet PR w okresie ciąży lub karmienia piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Ulotka ApoTrimet PR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ApoTrimet PR, 35 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Trimetazidini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 79 razy

Rozmiar plku 126.42 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat ApoTrimet PR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ApoTrimet PR, 35 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Trimetazidini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 77 razy

Rozmiar plku 157.85 KB

Cena - ile kosztuje ApoTrimet PR?

Cena ApoTrimet PR i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę ApoTrimet PR.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz ApoTrimet PR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “ApoTrimet PR”

  1. czy wolno przerwac leczenie tym lekiem gdyz bylam u kardiologa i on kazal mi go nie brac a przepisal inne z tym ze gdy przerwalam to czulam sie zle i znow wzielam te tabletki jutro ide do lekarza bo nie wiem co mam robic poradzcie mi

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Strepsils Intensive pomarańczowy bez cukru tabletki (Opakowanie: 24 )Strepsils Intensive pomarańczowy bez cukru tabletki (Opakowanie: 24 ) to lek przeciwbólowy na gardło przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Ma formę pastylek twardych do ssania, które łagodzą i powlekają gardło po dwóch minutach od zastosowania do 4 godzin.

Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.Efekt działania Strepsils…

32.93 

Zastosowanie Eucerin pH5 olejek pod prysznic opakowanie uzupełniające (Opakowanie: 400 ml)Eucerin pH5 olejek pod prysznic opakowanie uzupełniające (Opakowanie: 400 ml) to delikatny olejek pod prysznic, który przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, a także skłonnej do alergii.

Produkt zawiera naturalne olejki pielęgnacyjne, dzięki czemu zapobiega wysuszaniu skóry, nawet przy częstym myciu. Ponadto pomaga zachować naturalną odporność…

53.99 

Zastosowanie Visaxinum tabletki (Opakowanie: 60 )Visaxinum tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dla osób zmagających się z cerą trądzikową. Poprawia kondycję i zdrowie skóry, wyrównuje jej koloryt. Wspomaga naturalną detoksykację organizmu.

Tabletki Visaxinum zawierają wyciągi z ziół oraz witaminy, które wpływają na prawidłową kondycję skóry.Efekt działania Visaxinum tabletki (Opakowanie: 60 )Fiołek trójbarwny, znany bardziej jako bratek, wspomaga usuwanie toksyn…

41.42 

Zastosowanie Vichy Dermablend Make-up 20 (Opakowanie: 30 ml)Vichy Dermablend Make-up 20 (Opakowanie: 30 ml) służy optycznej korekcji wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry twarzy, a przy tym nadaje się do stosowania na każdym typie cery. Vichy Dermablend Make-up 20 (Opakowanie: 30 ml) pozwoli skorygować zaburzenia pigmentu oraz chropowatości skóry twarzy – i to bez ryzyka, że pokryta makijażem będzie sprawiać wrażenie sztuczności. Vichy Dermablend Make-up 20 (Opakowanie: 30…

73.78 

Zastosowanie Theraflu ExtraGrip saszetki (Opakowanie: 14 )Theraflu ExtraGrip saszetki (Opakowanie: 14 ) to lek w saszetkach na przeziębienie i grypę, który łagodzi główne objawy, takie jak kaszel, katar i gorączka. Zwalcza bóle mięśni i przekrwienie błon śluzowych nosa.

Saszetki na przeziębienie i grypę skracają czas trwania infekcji i pozwala normalnie funkcjonować w czasie choroby.

Preparat posiada cytrynowy smak.Efekt działania Theraflu ExtraGrip saszetki (Opakowanie: 14 )…

21.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief