Konsultacja merytoryczna:

Apo-Pentox 400 SR

Apo-Pentox 400 SR zwiększa elastyczność krwinek czerwonych, co ułatwia ich krążenie w naczyniach włosowatych o średnicy bliskiej średnicy krwinki. Zmniejsza lepkość krwi, rozszerza naczynia krwionośne, działa przeciwzakrzepowo. Poprawia przepływ krwi w naczyniach kończyn dolnych, naczyniach mózgowych i zmniejsza zaburzenia ukrwienia siatkówki oka. Polepszenie przepływu krwi w naczyniach zwiększa dopływ tlenu do tkanek. Pentoksyfilina wydłuża dystans chromania przestankowego, łagodzi bóle nocne w przypadkach długotrwałego niedokrwienia kończyn dolnych, przyspiesza gojenie owrzodzeń niedokrwiennych.

Apo-Pentox 400 SR łagodzi dolegliwości powodowane przez długotrwałe zaburzenia krążenia tętniczego i tętniczo-żylnego kończyn wynikające z miażdżycy, cukrzycy lub odmrożeń (u pacjentów z miażdżycą tętnic, chromaniem przestankowym, zmianami naczyniowymi w przebiegu cukrzycy, zakrzepowo-zarostowym zapaleniem naczyń, owrzodzeniem podudzi, odmrożeniami).

Apo-Pentox 400 SR nie leczy przyczyn choroby.

Jaki jest skład Apo-Pentox 400 SR, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pentoksyfilina.
1 tabletka powlekana o przedłużonym uwalnianiu zawiera 400 pentoksyfiliny.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: hypromeloza 2208K 100M, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.
Otoczka: hypromeloza 2910, makrogol 3350, wosk Carnauba, tytanu dwutlenek (E 171), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Apo-Pentox 400 SR – jak stosować ten lek?

Jeżeli pacjent uważa, że działanie leku jest zbyt słabe lub zbyt silne nie należy samodzielnie zmieniać dawki, lecz zapytać lekarza.

Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku
Zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka leku (400 mg) trzy razy na dobę. Nie należy stosować dawki dobowej większej niż 3 tabletki (1200 mg). Lekarz prowadzący może zalecić zmniejszenie dawki do 1 tabletki stosowanej dwa razy na dobę.

Pełna skuteczność leku może wystąpić dopiero po okresie leczenia wynoszącym od 2 do 4 tygodni. Zaleca się stosowanie leku co najmniej przez 8 tygodni.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz prowadzący może zalecić mniejszą dawkę, jeśli konieczne.

Nasilenie działań niepożądanych ze strony ośrodkowego układu nerwowego lub przewodu pokarmowego jest zależne od przyjętej dawki. Jeśli takie działania wystąpią, lekarz może zalecić stosowanie 1 tabletki (400 mg) dwa razy na dobę. Jeśli działania niepożądane nie ustąpią, należy zasięgnąć porady lekarza.

Czas trwania leczenia pentoksyfiliną ustala lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Może wystąpić nagłe zaczerwienienie twarzy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, drgawki, senność, utrata świadomości, gorączka lub pobudzenie. Należy wywołać u chorego wymioty, następnie podać węgiel aktywowany, ułożyć chorego z lekko uniesionymi nogami i w zależności od nasilenia objawów, niezwłocznie wezwać lekarza lub pogotowie ratunkowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apo-Pentox 400 SR – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy przyjmować doustnie, połykając w całości, z posiłkiem lub niezwłocznie po posiłku. Tabletkę należy popić dużą ilością wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apo-Pentox 400 SR w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Apo-Pentox 400 SR może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią
Pentoksyfilina przenika do mleka kobiecego i może powodować działania niepożądane u niemowlęcia. Należy przerwać karmienie piersią w okresie stosowania Apo-Pentox 400 SR. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu innego leku.

Ulotka Apo-Pentox 400 SR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Apo-Pentox 400 SR, 400 mg, tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu (Pentoxifyllinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 130.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Apo-Pentox 400 SR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Apo-Pentox 400 SR, 400 mg, tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu (Pentoxifyllinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 149.25 KB

Cena - ile kosztuje Apo-Pentox 400 SR?

Cena Apo-Pentox 400 SR i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Apo-Pentox 400 SR.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Apo-Pentox 400 SR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Apo-Pentox 400 SR”

  1. Biorę lek Apo pentox dopiero 3dzien jak na razie nic nie pomógł.bolą mnie żyły w nodze nie mogę zasnąć.zadne żele nie pomagają. Po za tym mam wrażenie że po tych tabletkach mam zaburzenia wzroku.Nie wiem czy mogę ten lek łączyć z przeciwbolowym.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) wyróżnia się wykorzystaniem wysokiej jakości substancji bez ukrytych dodatków. Jest to preparat hipoalergiczny, który zapewnia najwyższą jakość mikroskładników odżywczych. Gwarantuje także optymalne przyswajanie ich przez układ trawienny oraz maksymalną tolerancję u osób wrażliwych oraz alergików.
Osoby obciążone stresem, a także…

205.19 

Zastosowanie La Roche Posay Rosaliac micelarny żel oczyszczający (Opakowanie: 195 ml)La Roche Posay Rosaliac micelarny żel oczyszczający (Opakowanie: 195 ml) zapewnia dokładne oczyszczenie skóry twarzy oraz skuteczny demakijaż bez dodatkowego podrażniania skóry. Zaprojektowany dla skóry wrażliwej, ze skłonnością do zaczerwień. Dodatek wody termalnej La Roche Posay zapewnia dodatkowe ukojenie skóry, przywracając jej komfort.
La Roche Posay Rosaliac micelarny żel…

69.29 

Zastosowanie Pure Encapsulations Zink kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Drugim najczęściej występującym w ludzkim organizmie pierwiastkiem jest cynk. Jego udział jest niezbędny w niezliczonej ilości reakcji biochemicznych w naszym organizmie. Co oznacza, że jego niedobór może negatywnie wpłynąć na ogólne funkcjonowanie zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Niedobór cynku często dotyka osoby, które nie spożywają mię…

104.99 

Roche-posay Lipikar Gel Lavant (Opakowanie: 750 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

57.69 

Zastosowanie Elmex Intensive Spezial pasta do zębów (Opakowanie: 50 ml)
Elmex Intensive Spezial pasta do zębów (Opakowanie: 50 ml) to uzupełnienie dla past używanych w codziennym myciu zębów, a zarazem produkt najnowszych rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji uzębienia i higieny jamy ustnej. Polecana klientom, którym nie zależy na dobrej, ale na najlepszej ochronie zębów przed próchnicą. W…

20.33 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief