Konsultacja merytoryczna:

Apitussic

Apitussic jest syropem przeznaczonym dla dzieci i osób dorosłych. Wykazuje działanie wykrztuśne i rozluźniające wydzielinę zalegającą w drzewie oskrzelowym. Zmniejsza lepkość śluzu i ułatwia jego przesuwanie w oskrzelach poprzez pobudzanie czynności rzęsek nabłonka migawkowego. Zawartość ziołomiodu sosnowego wzmacnia działanie wykrztuśne syropu. Stosowanie syropu nie wywołuje zaburzeń składu mikroflory przewodu pokarmowego.

Jaki jest skład Apitussic, jakie substancje zawiera?

5 ml syropu zawiera substancję czynną: sulfogwajakol 52 mg.
Substancje pomocnicze: ziołomiód sosnowy (zawiera sacharozę), sodu benzoesan, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Apitussic – jak stosować ten lek?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek Apitussic należy stosować następująco:

dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 lub 4 razy dziennie 5 ml (1 łyżeczka od herbaty); dzieci starsze i młodzież: 3 lub 4 razy dziennie 10 ml (2 łyżeczki od herbaty);

dorośli: 3 lub 4 razy dziennie 10 ml (1 łyżka stołowa).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apitussic – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apitussic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Apitussic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Apitussic 52 mg /5 ml Syrop (Sulfogaiacolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 76.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Apitussic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Apitussic 52 mg /5 ml Syrop (Sulfogaiacolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 59.43 KB

Cena - ile kosztuje Apitussic?

Cena Apitussic i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Apitussic.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Apitussic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda wygładzający krem z olejkiem z dzikiej róży na dzień (Opakowanie: 30 ml)Weleda wygładzający krem z olejkiem z dzikiej róży na dzień (Opakowanie: 30 ml) to bogaty w olejki roślinne krem na dzień, który chroni skórę przed pierwszymi oznakami starzenia. Skóra zachowuje swoją elastyczność i świeży wygląd.
Weleda wygładzający krem z olejkiem z dzikiej róży…

67.99 

Zastosowanie Vratizolin (Opakowanie: 3 g)Vratizolin (Opakowanie: 3 g) jest lekiem w postaci kremu przeznaczonym do miejscowego stosowania na opryszczkę warg i twarzy wywołaną przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex). Działa już w momencie wystąpienia pierwszych objawów, takich jak swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub stan pacjenta pogorszył się, należy zwrócić się do lekarza.
Efekt…

25.99 

Zastosowanie Feminum żel nawilżający intymny (Opakowanie: 40 ml)Feminum żel nawilżający intymny (Opakowanie: 40 ml) to nawilżający żel intymny dla kobiet, stosowany w przypadku niedoboru wydzielania śluzu w pochwie oraz nadmiernej suchości. Łagodzi uczucie pieczenia i swędzenia, zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień. Produkt może być z powodzeniem stosowany również przy badaniach diagnostycznych i zabiegach.Efekt działania Feminum żel nawilżający…

14.99 

Zastosowanie VOCALER miód cytryna pastylki do ssania (Opakowanie: 24 )VOCALER miód cytryna pastylki do ssania (Opakowanie: 24 ) to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania na chrypkę i uczucie suchości w gardle, zwłaszcza u osób pracujących głosem i narażonych na nadwyrężenie strun głosowych (nauczyciele, wykładowcy, lektorzy, aktorzy).

Efekt działania VOCALER miód cytryna pastylki do ssania (Opakowanie: 24 )Składniki VOCALER mió…

18.70 

Zastosowanie EMOLIUM DIABETIX Wzmacniający Balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml)EMOLIUM DIABETIX Wzmacniający Balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml) to długotrwale nawilżający i wzmacniający balsam do ciała przeznaczony dla osób ze skórą bardzo suchą. Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci od 3. roku życia.
Preparat przeznaczony jest dla osób z wymagającą lub bardzo wymagającą…

36.38 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief