Konsultacja merytoryczna:

Apealea

Apealea to lek przeciwnowotworowy, który jako substancję aktywną zawiera paklitaksel, należący do grupy leków nazywanych taksanami. Paklitaksel działa na komórki, które szybko się dzielą, takie jak komórki nowotworowe, albo zatrzymuje ich wzrost.

Lek Apealea stosuje się w połączeniu z innym lekiem, karboplatyną, w leczeniu u osób dorosłych następujących nowotworów:
• nabłonkowy rak jajnika – rak jajnika, narządu produkującego u kobiet komórki jajowe;
• pierwotny rak otrzewnej – rak z komórek wyściełających przestrzeń pomiędzy ścianą brzucha a narządami wewnętrznymi;
• rak jajowodu – połączenia między jajnikami a macicą.

Stosuje się go w przypadkach, w których inne metody terapii nie zadziałały

Jaki jest skład Apealea, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paklitaksel. Jedna fiolka zawiera 60 mg paklitakselu. Po przygotowaniu każdy mililitr roztworu zawiera 1 mg paklitakselu (micelarnego).

Pozostałe składniki:
− Ester metylowy kwasu N-(all-trans-retinoilo)-L-cysteinowego – sól sodowa
− Ester metylowy kwasu N-(13-cis-retinoilo)-L-cysteinowego – sól sodowa
− Sodu wodorotlenek (do regulacji pH)

Patrz punkt 2 ulotki „Produkt Apelea zawiera sód”.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Apealea – jak stosować ten lek?

Lekarz lub pielęgniarka podaje lek Apealea w postaci kroplówki (infuzji) do żyły pacjenta. Trwa to około godziny. Dawka zależy od powierzchni ciała pacjenta (obliczanej na podstawie wzrostu i wagi) oraz wyników badania krwi. Zwykła dawka wynosi 250 mg/m2 powierzchni ciała, podawane co trzy tygodnie, maksymalnie sześć razy.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany jest przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apealea – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apealea w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy przed leczeniem poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu ciąży albo karmieniu piersią.

Nie zaleca się stosowania leku Apealea w czasie ciąży, ponieważ paklitaksel może powodować ciężkie wady wrodzone.

Pacjentki, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia produktem Apealea i przez sześć miesięcy po jego zakończeniu.

Należy zaprzestać karmienia piersią, stosując leczenie, ponieważ paklitaksel przenika do mleka kobiecego i może szkodzić dziecku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Apealea może powodować działania niepożądane, takie jak zmęczenie czy zawroty głowy, które mogą ograniczać możliwość prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka Apealea – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

APEALEA, 60 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (paklitaksel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 255.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Apealea m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

APEALEA, 60 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (paklitaksel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 470.37 KB

Cena - ile kosztuje Apealea?

Cena Apealea i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Apealea.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Apealea? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda Odświeżający balsam 2w1 (Opakowanie: 10 ml)Weleda Odświeżający balsam 2w1 (Opakowanie: 10 ml) wnika głęboko w głąb porów i dzięki naturalnemu mydłu z oliwy z oliwek i ekstraktem z hamamelisu, tonizuje i udoskonala cerę. Skóra wygląda czysto i świeżo i jest optymalnie przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Cytrusowy, świeży zapach z prawdziwych olejków eterycznych…

8.99 

Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

3.49 

Zastosowanie Eucerin Aquaphor maść dla skóry suchej i podrażnionej (Opakowanie: 45 ml)Eucerin Aquaphor maść dla skóry suchej i podrażnionej (Opakowanie: 45 ml) to specjalistyczny produkt opracowany do intensywnej pielęgnacji skóry bardzo suchej lub podrażnionej, przeciwdziałający nadmiernej utracie wilgoci oraz przyspieszający odbudowę i regenerację naskórka.

skóra bardzo sucha i popękana
łokcie
kostki
stopy)
dłonie

podrażniona lub zaczerwieniona…

44.99 

Zastosowanie Alantandermoline Maść z witaminą F (Opakowanie: 50 g)Alantandermoline Maść z witaminą F (Opakowanie: 50 g) to wysokiej jakości maść pielęgnacyjna zawierająca w swoim składzie cenną mieszankę nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega3 i Omega6. Preparat wspomaga codzienne procesy pielęgnacyjne.
Maść przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji pachwin czy fałdów skórnych u osób mających trudności z przemieszczaniem się lub dzieci…

7.99 

Zastosowanie Polopiryna S tabletki (Opakowanie: 20 )Polopiryna S tabletki (Opakowanie: 20 ) jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera czystej postaci kwas acetylosalicylowy, należący do niesteroidowych leków.Efekt działania Polopiryna S tabletki (Opakowanie: 20 )Polopiryna S 300 mg hamuje wytwarzanie enzymu odpowiedzialnego za tworzenie się stanów zapalnych w organizmie, a tym samym za gorączkę i ból. Kwas acetylosalicylowy ma także działanie rozrzedzające krew.

Polopiryna…

8.69 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief