Anti-aftal

Lek Anti-Aftal ma postać tabletek do ssania. Wykazuje działanie antyseptyczne (odkażające) i miejscowo znieczulające.

Zawiera trzy substancje czynne:
– chlorek cetylopirydyniowy, który działa odkażająco, bakteriobójczo oraz przeciwgrzybiczo;
– chlorowodorek lidokainy, który znieczula miejscowo, łagodząc ból;
– glukonian cynku, który wspomaga system odpornościowy organizmu.

Wskazania do stosowania
Produkt antyseptyczny i miejscowo znieczulający z dodatkiem cynku do stosowania w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej.

Lek Anti-Aftal może być stosowany pomocniczo w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych połączonych z bólem gardła oraz w zapaleniu migdałków (angina). Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Anti-aftal, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: cetylopirydyniowy chlorek, lidokainy chlorowodorek, cynku glukonian. Jedna tabletka do ssania zawiera: 1,5 mg cetylopirydyniowego chlorku, 1,0 mg lidokainy chlorowodorku oraz 17,42 mg cynku glukonianu (co odpowiada 2,5 mg jonów cynku).

Pozostałe składniki to: mentol, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, powidon, aspartam, kwas cytrynowy, kroskarmeloza sodowa, talk, magnezu stearynian, glicerol.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Anti-aftal – jak stosować ten lek?

Okres stosowania leku
Nie stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni bez porozumienia z lekarzem. Tabletkę należy powoli ssać w jamie ustnej. Nie należy jej żuć ani połykać.

Zalecana dawka

Dorośli: ssać powoli jedną tabletkę co 1 lub 2 godziny. Nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę.
Dzieci powyżej 6 lat: ssać powoli jedną tabletkę co 2 lub 3 godziny. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Stosowanie u dzieci
Leku Anti-Aftal nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej dawki niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Mogą wystąpić następujące objawy przedawkowania: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, metaliczny smak w ustach, ból głowy, zapaść (zatrzymanie krążenia z utratą przytomności), drgawki, śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anti-aftal – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy stosować leku podczas jedzenia ani tuż przed jedzeniem, ze względu na ryzyko zachłyśnięcia. Lek najlepiej stosować godzinę przed posiłkiem lub godzinę po posiłku. Należy zachować ostrożność podczas picia gorących napojów i jedzenia gorących pokarmów. Ze względu na zmniejszoną wrażliwość na ciepło, wzrasta ryzyko oparzenia błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła.

Podczas stosowania leku Anti-Aftal nie należy spożywać produktów mlecznych, ponieważ zmniejszają one wchłanianie cynku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anti-aftal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Anti-Aftal nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym nie stosujących skutecznej antykoncepcji.

Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Anti-aftal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anti-Aftal 1,5 mg + 1,0 mg + 17,42 mg, tabletki do ssania (Cetylpyridinii chloridum+Lidocaini hydrochloridum+Zinci gluconas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anti-aftal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anti-Aftal 1,5 mg + 1,0 mg + 17,42 mg, tabletki do ssania (Cetylpyridinii chloridum+Lidocaini hydrochloridum+Zinci gluconas)

Opinie o Anti-aftal - forum pacjentów

Stosujesz Anti-aftal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz