Konsultacja merytoryczna:

Anagrelide Bioton

Lek Anagrelide Bioton zawiera substancję czynną, anagrelid. Lek Anagrelide Bioton zaburza powstawanie płytek krwi. Lek ten zmniejsza liczbę płytek krwi wytwarzanych przez szpik kostny, co powoduje zmniejszenie liczby płytek krwi we krwi do bardziej prawidłowej wartości. Z tego powodu jest on stosowany w leczeniu pacjentów z nadpłytkowością samoistną.

Nadpłytkowość samoistna to choroba, który występuje, gdy szpik kostny wytwarza za dużo komórek krwi, tak zwanych płytek krwi. Duża liczba płytek we krwi może prowadzić do ciężkich zaburzeń krążenia i krzepnięcia krwi.

Jaki jest skład Anagrelide Bioton, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest anagrelid. Każda kapsułka zawiera 0,5 mg anagrelidu (w postaci anagrelidu chlorowodorku jednowodnego).

Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: powidon (K 30); krospowidon typ A; laktoza bezwodna; laktoza jednowodna; celuloza mikrokrystaliczna i magnezu stearynian.
Otoczka kapsułki: żelatyna i tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anagrelide Bioton – jak stosować ten lek?

Lek Anagrelide Bioton należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Poszczególni pacjenci mogą przyjmować różne ilości leku Anagrelide Bioton, co zależy od stanu pacjenta. Lekarz przepisze odpowiednią dawkę dla każdego pacjenta.

Zwykle dawka początkowa leku Anagrelide Bioton wynosi 1 mg. Pacjent przyjmuje tę dawkę, jako jedną kapsułkę po 0,5 mg dwa razy na dobę, co najmniej przez tydzień. Po tym czasie lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć liczbę przyjmowanych kapsułek, aby ustalić dawkę najodpowiedniejszą dla pacjenta, która umożliwi najskuteczniejsze leczenie.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie rozgniatać kapsułek i nie rozpuszczać ich zawartości w płynie. Kapsułki można przyjmować z posiłkiem, po posiłku lub na czczo. Najlepiej przyjmować kapsułkę(kapsułki) codziennie o tej samej porze.

Nie wolno przyjmować więcej kapsułek niż zalecił lekarz.

Lekarz zleci regularne wykonywanie badań krwi w celu sprawdzenia, czy lek jest skuteczny oraz czy wątroba i nerki pacjenta pracują prawidłowo.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Anagrelide Bioton lub w przypadku przyjęcia leku przez osobę, której nie był on przepisany, należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Należy wówczas pokazać opakowanie leku Anagrelide Bioton.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anagrelide Bioton – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki można przyjmować z posiłkiem, po posiłku lub na czczo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anagrelide Bioton w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku Anagrelide Bioton. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczne metody antykoncepcji w trakcie stosowania leku Anagrelide Bioton. W sprawie porady dotyczącej antykoncepcji należy zwrócić się do swojego lekarza.

Pacjentki karmiące piersią lub planujące karmienie piersią powinny poinformować o tym lekarza. Nie należy przyjmować leku Anagrelide Bioton w okresie karmienia piersią. Kobiety przyjmujące lek Anagrelide Bioton muszą zaprzestać karmić piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych pacjentów przyjmujących lek Anagrelide Bioton występowały zawroty głowy. Jeżeli wystąpią zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka Anagrelide Bioton – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anagrelide Bioton, 0,5 mg, kapsułki, twarde (Anagrelidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 151.86 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anagrelide Bioton m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anagrelide Bioton, 0,5 mg, kapsułki, twarde (Anagrelidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 221.44 KB

Cena - ile kosztuje Anagrelide Bioton?

Cena Anagrelide Bioton i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anagrelide Bioton.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anagrelide Bioton? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) to suplement diety ze specjalnie przetworzonym korzeniem lukrecji, z którego usunięto glicyryzynę. Roślinne składniki preparatu wspierają utrzymanie zdrowia układu oddechowego i trawiennego.
Efekt działania Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) zawiera ekstrakty z lukrecji, prawoślazu, wiązu czerwonego i aloesu, które są bogate…

359.99 

Zastosowanie Sinulan Rinse - zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 )Sinulan Rinse - zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 ) jest wyrobem medycznym zawierającym chlorek sodu do sporządzania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu przeznaczonego do płukania nosa i zatok w przypadku zapalenia zatok i nieżytu nosa. Wyrób oczyszcza nos, udrażnia zatoki, pomaga pozbyć się zalegającej wydzieliny, przez co eliminuje czynniki mają…

13.40 

Zastosowanie Carbo medicinalis VP (Opakowanie: 20 )Carbo medicinalis VP (Opakowanie: 20 ) to tabletki z węglem aktywnym, stosowane przy problemach trawiennych, takich jak: biegunki, wzdęcia czy niestrawność. Zmniejszają częstotliwość nadmiernych wypróżnień, redukują kwasowość treści żołądkowej oraz chronią błony śluzowe przed uszkodzeniami.Efekt działania Carbo medicinalis VP (Opakowanie: 20 )Carbo medicinalis VP (Opakowanie: 20 ) ma właściwości wiążące cząsteczki związków różnych…

15.14 

Zastosowanie Bepanthol balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml)Zawarte w balsamie składniki kojąco działają na podrażnienia i zaczerwienienia skóry i tym samym szczególnie nadają się do pielęgnacji skóry wyjątkowo suchej. Przede wszystkim częste kąpiele, regularne wizyty na basenie, częsty kontakt ze słońcem, wpływy pogody czy reakcja po goleniu nóg powodują, że skóra jest…

55.99 

Autobedufter Ersatzvliese (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief