Konsultacja merytoryczna:

Amsidyl

Lek Amsidyl należy do grupy leków zwanych cytostatykami (są to leki stosowane w leczeniu nowotworów złośliwych).

Jest on stosowany w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, w skrócie (z języka angielskiego) AML. AML to rodzaj nowotworu złośliwego krwi i szpiku kostnego.

Lek Amsidyl stosuje się u osób dorosłych, u których nie uzyskano reakcji na inne leczenie lub w przypadku nawrotu choroby.

Jaki jest skład Amsidyl, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest amsakryna. Każdy mililitr koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 50 mg amsakryny. Każda fiolka zawiera 75 mg amsakryny.

Pozostałe składniki to: dimetyloacetamid, kwas (S)-mlekowy i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amsidyl – jak stosować ten lek?

Typowo, lek Amsidyl będzie podawany w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę doświadczonych w stosowaniu cytostatyków.

Lek Amsidyl będzie powoli podawany w postaci infuzji do żyły w ciągu 1 do 2 godzin.

Dawka zostanie obliczona przez lekarza w odniesieniu do wieku i pola powierzchni ciała pacjenta (zwykle 300-650 mg na metr kwadratowy w okresie leczniczym).

Leczenie początkowe
Pacjent otrzyma jedną infuzję na dobę, przez 3-7 dni.

Kontunuacja leczenia
Po tym wstępnym okresie leczenia, kolejne dawki będą podawane w zależności od liczby krwinek pacjenta.

Jeżeli lek Amsidyl spowoduje nadmierne zmniejszenie liczby krwinek pacjenta, konieczne może być przetoczenie krwi pacjentowi przez lekarza.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego produktu leczniczego należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ infuzja leku będzie przeprowadzana pod nadzorem lekarza, podanie większej dawki leku, niż to konieczne, jest mało prawdopodobne. Niemniej, w razie jakichkolwiek wątpliwości co do dawki leku, pacjent powinien omówić tę kwestię z lekarzem.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amsidyl – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amsidyl w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Lek ten może być stosowany w okresie ciąży wyłącznie w przypadku, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Korzyści z zastosowania leku muszą przewyższać ryzyko dla nienarodzonego dziecka.

Środki ostrożności dla mężczyzn i kobiet dotyczące zapobiegania ciąży
Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia i przez okres 3 miesięcy po leczeniu. Mężczyźni muszą stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia i przez okres 6 miesięcy po leczeniu.

Karmienie piersią
Nie wolno karmić piersią podczas leczenie lekiem Amsidyl.

Płodność
Istnieją dowody sugerujące, że amsakryna ma negatywny wpływ na płodność kobiet. Pewne dane sugerują odwracalny negatywny wpływ na płodność mężczyzn.

Ulotka Amsidyl – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amsidyl, 75 mg/1,5 ml, koncentrat i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do infuzji (Amsacrinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amsidyl m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amsidyl, 75 mg/1,5 ml, koncentrat i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do infuzji (Amsacrinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Amsidyl?

Cena Amsidyl i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amsidyl.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amsidyl? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Venescin forte (Opakowanie: 30 )Venescin forte (Opakowanie: 30 ) to tabletki o działaniu przeciwobrzękowym do stosowania przy niewydolności żylnej o charakterze przewlekłym. Łagodzi uczucie ciężkości nóg, skurcze łydek i obrzęki. Minimalizuje ryzyko pojawiania się żylaków.
Efekt działania Venescin forte (Opakowanie: 30 )Venescin forte (Opakowanie: 30 ) zawiera wyciąg z nasion kasztanowca, który ma działanie przeciwżylakowe i wzmacniające naczynia krwionośne…

18.99 

Zastosowanie Talk kosmetyczny bezzapachowy (Opakowanie: 100 g)Talk kosmetyczny bezzapachowy (Opakowanie: 100 g) jest produktem kosmetycznym przeznaczonym do ochrony przed otarciami i odparzeniami. Łagodzi już powstałe podrażnienia skóry i zabezpiecza przed powstawaniem kolejnych. Jest bezzapachowy, nie zawiera zbędnych składników. Absorbuje nadmierną wilgoć, nadaje się do zapobiegania występowania zawilgocenia. Nadaje się dla osób uprawiających sport, dzieci, w tym niemowląt, a także do…

6.99 

Zastosowanie Gehwol balsam do stóp do skóry normalnej (Opakowanie: 125 ml)Balsam Gehwol przeznaczony do codziennej pielęgnacji normalnej skóry stóp.
Zawiera naturalne olejki eteryczne z lawendy i rozmarynu, które odżywiają i odświeżają zmęczoną skórę stóp - eliminując tym samym uczucie zmęczenia i bólu. Dzięki składnikom antybakteryjnym, balsam przeciwdziała powstawaniu brzydkiego zapachu i zapewnia…

35.99 

Zastosowanie Aderma Protect Spray dla dzieci Spf 50+ (Opakowanie: 200 ml)Aderma Protect Spray dla dzieci Spf 50+ (Opakowanie: 200 ml) to kosmetyk w sprayu z filtrami przeciwsłonecznymi przeznaczony do ochrony dzieci od 3. roku życia. Nie zawiera substancji zapachowych, nie podrażnia i nie wywołuje reakcji alergicznych. Może być stosowany także przy skórze bardzo wrażliwej.
Efekt działania Aderma Protect Spray dla dzieci Spf 50+ (Opakowanie: 200 ml)Aderma Protect…

65.48 

Zastosowanie Vitaminum B2 TEVA tabletki (Opakowanie: 50 )Vitaminum B2 TEVA tabletki (Opakowanie: 50 ) to produkt leczniczy zawierający dużą ilość witaminy B2. Zmniejsza ryzyko powstawania niedoborów tej substancji oraz zmniejsza objawy wynikające z powstania niedoboru. Wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Może być stosowany pomocniczo przy zażywaniu leków moczopędnych lub antybiotyków, a także w trakcie chorób wyniszczających cały…

5.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief