Amoxicillin/Clavulanic acid AurobindoJak działa i kiedy stosujemy Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo?

Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:

• zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych
• zakażenia dróg oddechowych
• zakażenia dróg moczowych
• zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne
• zakażenia kości i stawów.

REKLAMA

Jaki jest skład Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina trójwodna i klawulanian potasu.
Każda tabletka powlekana zawiera amoksycylinę trójwodną w ilości odpowiadającej 500 mg amoksycyliny i klawulanian potasu w ilości odpowiadającej 125 mg kwasu klawulanowego lub w ilości odpowiadającej 875 mg amoksycyliny i klawulanian potasu w ilości odpowiadającej 125 mg kwasu klawulanowego. .

Inne składniki leku to:

Rdzeń:
celuloza mikrokrystaliczna (E460), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian (E470b), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Otoczka tabletki:
hypromeloza 5 cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 15 cP.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej

Zwykle stosowana dawka
• 1 tabletka trzy razy na dobę. (dot. 500 mg + 125 mg)
• 1 tabletka dwa razy na dobę. (dot. 875 mg + 125 mg )

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg

Dzieci w wieku 6 lat lub młodsze należy raczej leczyć lekiem Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo w postaci zawiesiny
doustnej.

Należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę leku Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo niż zalecana, objawy mogą obejmować podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunkę) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym tak szybko, jak to tylko możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie lub butelkę po leku, aby je pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka wie lub przypuszcza, że jest w ciąży, albo jeżeli karmi piersią, powinna powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu lub farmaceucie.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 10,00 na 10)

4 OPINIE O LEKU

 1. Witam
  Dzis to juz 3 dzien jak biore ten antybiotyk 2x dziennie ,przepisany zostal przez laryngolog ,przyszlam z uchem spuchnietym czerwonym i wookol ucha wezly chlonne i gruczoly tez spuchniete i wszystko czerwone jakby byly poparzone wrzatkiem wody ,natomiast w srodku i na zewnatrz ucha zero czucia ,oczywiscie ucho bylo zapchane i nic nie slyszalam .Pani doktor 2 razy przeplukiwala goraca woda jakis preparat tam wkladala do ucha no i tez przepisala krople z antybiotykiem do ucha i dala masc swoja do strzykawki dla mnie do smarowania ucha nanrzmialego czerwonego i wookol ucha ,wczioraj wzielam 3 raz antybiotyk a wieczorem o 22.30 zaczely dziwbe rzeczy sie ze mna dziac,jechalam autem do domu i myslalam ze nie dojade albo zrobie jakis wypadek ,krecilo mi sie w glowie ,niedobrze mi bylo pomimo klimatyzacji w aucie i okien otwartych na osciez,dostalam zimne poty ,cala sie trzeslam , w srodku mnie telepalo ,rece mi sie cale trzesly,szlam do domu i rzucalo mnie na prawo i lewo ,czulam sie jakbym byla pijana,po wejsciu do domu ,poszlam do toalety i wymiotowalam jak paw,i zaraz rozwolnienie dostalam.Po wszystkim polozylam sie wypilam cherbate ,wode i przykladalam sobie lodowata scierke z froty na kark i zasnelam .Nie mam dowodow ale mysle ze przyczyna tych dolegliwosci moze byc ten abtybiotyk ktory biore Amoxi-clavulan Aurobindo 875mg/125mg

  • To reakcja na działanie antybiotyku wszystko przez błednik on odpowiada za równowage ciała a porażony chorobą daje takie objawy jak by było się pjanym błednik jest połączony z uchem środkowym bez antybiotyku

 2. Mężczyzna przed 40 rzadko chorujacy
  Po 15 minutach od zażycia miałem 3/4 objaw skutków ubocznych o których tu niema ani słowa (tylko od przedawkowania)
  Lek zakupiony w Niemczech w ulotce jest napisane
  -ból głowy
  -nudnosci
  -złe samopoczucie
  -wymioty
  -biegunka
  (W moim przypadku 24h prócz snu)
  Dodatkowo co akurat mnie ominęło
  -ból i obrzęk węzłów chłonnych szyjnych i pachowych
  -obrzęk twarzy
  Całe szczęście to już 4 dzien

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.