Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo

Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków zwanych “penicylinami”, których działanie niekiedy może być zahamowane (unieczynnienie). Drugi działający składnik (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:

• zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych
• zakażenia dróg oddechowych
• zakażenia dróg moczowych
• zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne
• zakażenia kości i stawów.

Jaki jest skład Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są amoksycylina trójwodna i klawulanian potasu.
Każda tabletka powlekana zawiera amoksycylinę trójwodną w ilości odpowiadającej 500 mg amoksycyliny i klawulanian potasu w ilości odpowiadającej 125 mg kwasu klawulanowego lub w ilości odpowiadającej 875 mg amoksycyliny i klawulanian potasu w ilości odpowiadającej 125 mg kwasu klawulanowego. .

Inne składniki leku to:

Rdzeń:
celuloza mikrokrystaliczna (E460), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian (E470b), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Otoczka tabletki:
hypromeloza 5 cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 15 cP.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej

Zwykle stosowana dawka
• 1 tabletka trzy razy na dobę. (dot. 500 mg + 125 mg)
• 1 tabletka dwa razy na dobę. (dot. 875 mg + 125 mg )

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg

Dzieci w wieku 6 lat lub młodsze należy raczej leczyć lekiem Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo w postaci zawiesiny
doustnej.

Należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo w tabletkach u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę leku Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo niż zalecana, objawy mogą obejmować podrażnienie żołądka i jelit (nudności, wymioty lub biegunkę) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym tak szybko, jak to tylko możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie lub butelkę po leku, aby je pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka wie lub przypuszcza, że jest w ciąży, albo jeżeli karmi piersią, powinna powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu lub farmaceucie.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo - forum pacjentów

Stosujesz Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

5 komentarzy do wpisu „Amoxicillin/Clavulanic acid Aurobindo”

 1. Witam
  Dzis to juz 3 dzien jak biore ten antybiotyk 2x dziennie ,przepisany zostal przez laryngolog ,przyszlam z uchem spuchnietym czerwonym i wookol ucha wezly chlonne i gruczoly tez spuchniete i wszystko czerwone jakby byly poparzone wrzatkiem wody ,natomiast w srodku i na zewnatrz ucha zero czucia ,oczywiscie ucho bylo zapchane i nic nie slyszalam .Pani doktor 2 razy przeplukiwala goraca woda jakis preparat tam wkladala do ucha no i tez przepisala krople z antybiotykiem do ucha i dala masc swoja do strzykawki dla mnie do smarowania ucha nanrzmialego czerwonego i wookol ucha ,wczioraj wzielam 3 raz antybiotyk a wieczorem o 22.30 zaczely dziwbe rzeczy sie ze mna dziac,jechalam autem do domu i myslalam ze nie dojade albo zrobie jakis wypadek ,krecilo mi sie w glowie ,niedobrze mi bylo pomimo klimatyzacji w aucie i okien otwartych na osciez,dostalam zimne poty ,cala sie trzeslam , w srodku mnie telepalo ,rece mi sie cale trzesly,szlam do domu i rzucalo mnie na prawo i lewo ,czulam sie jakbym byla pijana,po wejsciu do domu ,poszlam do toalety i wymiotowalam jak paw,i zaraz rozwolnienie dostalam.Po wszystkim polozylam sie wypilam cherbate ,wode i przykladalam sobie lodowata scierke z froty na kark i zasnelam .Nie mam dowodow ale mysle ze przyczyna tych dolegliwosci moze byc ten abtybiotyk ktory biore Amoxi-clavulan Aurobindo 875mg/125mg

  Odpowiedz
  • To reakcja na działanie antybiotyku wszystko przez błednik on odpowiada za równowage ciała a porażony chorobą daje takie objawy jak by było się pjanym błednik jest połączony z uchem środkowym bez antybiotyku

   Odpowiedz
 2. Mężczyzna przed 40 rzadko chorujacy
  Po 15 minutach od zażycia miałem 3/4 objaw skutków ubocznych o których tu niema ani słowa (tylko od przedawkowania)
  Lek zakupiony w Niemczech w ulotce jest napisane
  -ból głowy
  -nudnosci
  -złe samopoczucie
  -wymioty
  -biegunka
  (W moim przypadku 24h prócz snu)
  Dodatkowo co akurat mnie ominęło
  -ból i obrzęk węzłów chłonnych szyjnych i pachowych
  -obrzęk twarzy
  Całe szczęście to już 4 dzien

  Odpowiedz

Dodaj komentarz