AmloratioJak działa i kiedy stosujemy Amloratio?

Lek Amloratio należy do grupy leków nazywanych blokerami kanałów wapniowego.

Lek Amloratio jest stosowany w leczeniu:
– wysokiego ciśnienia krwi
– bólu w klatce piersiowej spowodowanego zwężeniem tętnic wieńcowych serca (dławica piersiowa) lub rzadziej występującej odmiany bólu w klatce piersiowej spowodowanego skurczem tętnic wieńcowych serca (dławica naczynioskurczowa).

W przypadku wysokiego ciśnienia krwi, lek Amloratio powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew przepływa przez nie łatwiej. W przypadku dławicy piersiowej, lek Amloratio powoduje zwiększenie dopływu krwi do mięśniasercowego, który otrzymuje więcej tlenu, co zapobiega wystąpieniu bólu w klatce
piersiowej. Lek Amloratio nie powoduje natychmiastowego ustąpienia bólu dławicowego.

REKLAMA

Jaki jest skład Amloratio, jakie substancje zawiera?

Substancją czynna jest amlodypina.

Amloratio, 5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu)

Amloratio, 10 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu)

– Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna (E460), wapnia wodorofosforan (E341), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian (E470b).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Amloratio – jak stosować ten lek?

Amloratio, 5 mg, tabletki
Dorośli
Dawkę początkową stanowi zwykle jedna tabletka (odpowiadająca 5 mg amlodypiny) stosowana raz na dobę. W razie konieczności, lekarz może zwiększyć dawkę leku do 2 tabletek (co odpowiada 10 mg amlodypiny) raz na dobę.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
Dla dzieci (w wieku od 6 do 17 lat), zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna
zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę.
Dawki 2,5 mg nie można uzyskać przez podział tabletek Amloratio o mocy 5 mg.

Amloratio, 10 mg, tabletki

Dorośli
Dawkę początkową stanowi zwykle ½ tabletki (odpowiadająca 5 mg amlodypiny) stosowana raz na dobę. W razie konieczności, lekarz może zwiększyć dawkę leku do 1 tabletki (co odpowiada 10 mg amlodypiny) raz na dobę.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
Dla dzieci (w wieku od 6 do 17 lat), zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę. Dawki 2,5 mg nie można uzyskać przez podział tabletek Amloratio o mocy 10 mg.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent lub inna osoba przyjęła zbyt dużą dawkę leku Amloratio należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, zgłosić się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala lub do ośrodka leczenia zatruć. Osobę, która zażyła zbyt dużą dawkę leku należy położyć z uniesionymi kończynami (np. na kilku poduszkach). Objawami przedawkowania są: bardzo silne zawroty głowy i (lub) uczucie oszołomienia, trudności z oddychaniem oraz konieczność bardzo częstego oddawania moczu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amloratio – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Amloratio należy przyjmować popijając szklanką płynu (np. wody), w trakcie posiłków lub niezależnie od nich.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amloratio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentki w ciąży oraz pacjentki, które zaszły w ciążę w trakcie leczenia nie powinny stosować leku Amloratio, o ile nie zostanie on jednoznacznie zalecony przez lekarza.Nie ma wystarczających danych, aby ocenić ryzyko dla dziecka związane z przyjmowaniem lekuAmloratio w czasie ciąży.Pacjentki karmiące piersią nie powinny stosować leku Amloratio. Należy skontaktować się zlekarzem.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Amloratio i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Amloratio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Amloratio. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Amloratio m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.


Masz problem z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg?

Jeżeli szukasz odpowiedniego preparatu na żylaki i uczucie ciężkich nóg, zapoznaj się z polecanym suplementem wspomagającym prawidłowe działanie naczyń krwionośnych.

TabletkiOcenaCena
Varicorin 9.4Sprawdź!

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Amloratio? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Amloratio.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.