Amloratio

Lek Amloratio należy do grupy leków nazywanych blokerami kanałów wapniowego.

Lek Amloratio jest stosowany w leczeniu:
– wysokiego ciśnienia krwi
– bólu w klatce piersiowej spowodowanego zwężeniem tętnic wieńcowych serca (dławica piersiowa) lub rzadziej występującej odmiany bólu w klatce piersiowej spowodowanego skurczem tętnic wieńcowych serca (dławica naczynioskurczowa).

W przypadku wysokiego ciśnienia krwi, lek Amloratio powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew przepływa przez nie łatwiej. W przypadku dławicy piersiowej, lek Amloratio powoduje zwiększenie dopływu krwi do mięśniasercowego, który otrzymuje więcej tlenu, co zapobiega wystąpieniu bólu w klatce
piersiowej. Lek Amloratio nie powoduje natychmiastowego ustąpienia bólu dławicowego.

Jaki jest skład Amloratio, jakie substancje zawiera?

Substancją czynna jest amlodypina.

Amloratio, 5 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu)

Amloratio, 10 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu)

– Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna (E460), wapnia wodorofosforan (E341), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian (E470b).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amloratio – jak stosować ten lek?

Amloratio, 5 mg, tabletki
Dorośli
Dawkę początkową stanowi zwykle jedna tabletka (odpowiadająca 5 mg amlodypiny) stosowana raz na dobę. W razie konieczności, lekarz może zwiększyć dawkę leku do 2 tabletek (co odpowiada 10 mg amlodypiny) raz na dobę.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
Dla dzieci (w wieku od 6 do 17 lat), zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna
zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę.
Dawki 2,5 mg nie można uzyskać przez podział tabletek Amloratio o mocy 5 mg.

Amloratio, 10 mg, tabletki

Dorośli
Dawkę początkową stanowi zwykle ½ tabletki (odpowiadająca 5 mg amlodypiny) stosowana raz na dobę. W razie konieczności, lekarz może zwiększyć dawkę leku do 1 tabletki (co odpowiada 10 mg amlodypiny) raz na dobę.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
Dla dzieci (w wieku od 6 do 17 lat), zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę. Dawki 2,5 mg nie można uzyskać przez podział tabletek Amloratio o mocy 10 mg.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent lub inna osoba przyjęła zbyt dużą dawkę leku Amloratio należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, zgłosić się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala lub do ośrodka leczenia zatruć. Osobę, która zażyła zbyt dużą dawkę leku należy położyć z uniesionymi kończynami (np. na kilku poduszkach). Objawami przedawkowania są: bardzo silne zawroty głowy i (lub) uczucie oszołomienia, trudności z oddychaniem oraz konieczność bardzo częstego oddawania moczu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amloratio – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Amloratio należy przyjmować popijając szklanką płynu (np. wody), w trakcie posiłków lub niezależnie od nich.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amloratio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentki w ciąży oraz pacjentki, które zaszły w ciążę w trakcie leczenia nie powinny stosować leku Amloratio, o ile nie zostanie on jednoznacznie zalecony przez lekarza.Nie ma wystarczających danych, aby ocenić ryzyko dla dziecka związane z przyjmowaniem lekuAmloratio w czasie ciąży.Pacjentki karmiące piersią nie powinny stosować leku Amloratio. Należy skontaktować się zlekarzem.

Ulotka Amloratio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amloratio m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena Amloratio i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Amloratio i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amloratio? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz