Amlodipine Teva

Działanie i wskazania

Amlodipine Teva należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Amlodipine Teva jest stosowany w leczeniu:
• wysokiego ciśnienia krwi
• bólu w klatce piersiowej spowodowanego zwężeniem tętnic wieńcowych mięśnia sercowego (dławica piersiowa) lub rzadziej występującej odmiany bólu w klatce piersiowej spowodowanego skurczem tętnic wieńcowych mięśnia sercowego (dławica naczynioskurczowa).

W przypadku wysokiego ciśnienia krwi, lek Amlodipine Teva powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew przepływa przez nie łatwiej.

W przypadku dławicy, lek Amlodipine Teva powoduje zwiększenie dopływu krwi do mięśnia sercowego, który otrzymuje więcej tlenu, co w rezultacie zapobiega wystąpieniu bólu w klatce piersiowej. Lek Amlodipine Teva nie powoduje natychmiastowego ustąpienia bólu w klatce piersiowej spowodowanego dławicą.

Amlodipine Teva cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Amlodipine Teva:

  • cena leku Amlodipine Teva (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Amlodipine Teva z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Amlodipine Teva - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest amlodypina (w postaci bezylanu).

Każda tabletka zawiera amlodypiny bezylan w ilości odpowiadającej 5 mg amlodypiny.
Każda tabletka zawiera amlodypiny bezylan w ilości odpowiadającej 10 mg amlodypiny.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Zalecenia dotyczące zazwyczaj stosowanego dawkowania są podane poniżej:

Dorośli
Dawkę początkową stanowi jedna tabletka o mocy 5 mg stosowana raz na dobę. Dawka leku może zostać zwiększona do maksymalnie 10 mg (dwie tabletki o mocy 5 mg lub jedna tabletka o mocy 10 mg) raz na dobę.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 17 lat)
Dla dzieci (w wieku od 6 do 17 lat) zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna dawka zalecana wynosi 5 mg na dobę. Nie ma obecnie dostępnego leku Amlodipine Teva o mocy 2,5 mg. Nie można uzyskać dawki 2,5 mg stosując lek o mocy 5 mg, gdyż nie można dzielić tabletek na połowy.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia zbyt dużej ilości tabletek leku Amlodipine Teva należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, zgłosić się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala lub do ośrodka leczenia zatruć. Osobę, która zażyła zbyt dużą dawkę leku należy położyć z uniesionymi rękami i nogami (np. na kilku poduszkach). Objawy przedawkowania to: bardzo silne zawroty głowy i (lub) uczucie „pustki” w głowie, trudności z oddychaniem oraz konieczność bardzo częstego oddawania moczu.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Amlodipine Teva w postaci tabletek należy przyjmować popijając go szklanką płynu (np. wody), w trakcie posiłków lub niezależnie od nich.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Pacjentki w ciąży oraz pacjentki, które zaszły w ciążę w trakcie leczenia nie powinny stosować leku Amlodipine Teva, o ile nie zostanie on jednoznacznie zalecony przez lekarza. Brak wystarczających danych, aby oszacować ryzyko dla dziecka związane z przyjmowaniem leku Amlodipine Teva w czasie ciąży.
Pacjentki karmiące piersią nie powinny stosować leku Amlodipine Teva. Należy skontaktować się z lekarzem.Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Amlodipine Teva - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here