Amlodipine Accord

Działanie i wskazania

Lek Amlodipine Accord należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Amlodipine Accord jest stosowany w leczeniu:
– wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego),
– bólu w klatce piersiowej spowodowanego zwężeniem tętnic wieńcowych serca (dławica piersiowa) lub bólu w klatce piersiowej, występującego rzadziej, spowodowanego skurczem tętnic wieńcowych serca (dławica piersiowa naczynioskurczowa).

W przypadku wysokiego ciśnienia tętniczego, lek Amlodipine Accord rozkurcza naczynia krwionośne, ułatwiając w ten sposób przepływ krwi przez naczynia.

W przypadku dławicy piersiowej, lek Amlodipine Accord zwiększa dopływ krwi do mięśnia sercowego. W ten sposób mięsień sercowy otrzymuje więcej tlenu, co zapobiega wystąpieniu bólu. Lek Amlodipine Accord nie powoduje natychmiastowego ustąpienia bólu wywołanego dławicą piersiową.

Amlodipine Accord cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Amlodipine Accord:

  • cena leku Amlodipine Accord (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Amlodipine Accord z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Amlodipine Accord - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest amlodypina (w postaci amlodypiny bezylanu).
Każda tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), magnezu stearynian, disodu wodorocytrynian, krospowidon, kroskarmelozę sodową.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 5 mg raz na dobę. Jeśli jest to konieczne, lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg raz na dobę.

Dzieci i młodzież
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa u dzieci (w wieku 6-17 lat) wynosi 2,5 mg na dobę.

Maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę. Lek Amlodipine Accord o mocy 2,5 mg nie jest aktualnie dostępny i nie można uzyskać takiej dawki z tabletek Amlodipine Accord o mocy 5 mg, ponieważ tabletki te są produkowane w sposób uniemożliwiający ich przełamanie na połowy.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek lub omyłkowego przyjęcia leku przez dziecko należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala w celu oceny ryzyka i uzyskania porady. Pacjent powinien położyć się z uniesionymi rękoma i nogami (np. na oparciu z kilku poduszek). Objawami przedawkowania są: rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszona czynność serca (tachykardia) oraz niskie ciśnienie tętnicze (niedociśnienie).

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Tabletki leku Amlodipine Accord należy połykać popijając płynem (np. szklanką wody) i można je przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Jednoczesne spożycie grejpfrutów lub soku grejpfrutowego nie ma wpływu na działanie leku Amlodipine Accord.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Amlodipine Accord w czasie ciąży lub w przypadku zajścia w ciążę podczas leczenia, chyba że zostanie to jednoznacznie zalecone przez lekarza.

Nie wiadomo, czy amlodypina przenika do mleka matki, dlatego nie należy jej stosować w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Amlodipine Accord - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here