Amlodipine Accord

Lek Amlodipine Accord należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Amlodipine Accord jest stosowany w leczeniu:
– wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego),
– bólu w klatce piersiowej spowodowanego zwężeniem tętnic wieńcowych serca (dławica piersiowa) lub bólu w klatce piersiowej, występującego rzadziej, spowodowanego skurczem tętnic wieńcowych serca (dławica piersiowa naczynioskurczowa).

W przypadku wysokiego ciśnienia tętniczego, lek Amlodipine Accord rozkurcza naczynia krwionośne, ułatwiając w ten sposób przepływ krwi przez naczynia.

W przypadku dławicy piersiowej, lek Amlodipine Accord zwiększa dopływ krwi do mięśnia sercowego. W ten sposób mięsień sercowy otrzymuje więcej tlenu, co zapobiega wystąpieniu bólu. Lek Amlodipine Accord nie powoduje natychmiastowego ustąpienia bólu wywołanego dławicą piersiową.

Jaki jest skład Amlodipine Accord, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amlodypina (w postaci amlodypiny bezylanu).
Każda tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), magnezu stearynian, disodu wodorocytrynian, krospowidon, kroskarmelozę sodową.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Amlodipine Accord – jak stosować ten lek?

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 5 mg raz na dobę. Jeśli jest to konieczne, lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg raz na dobę.

Dzieci i młodzież
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa u dzieci (w wieku 6-17 lat) wynosi 2,5 mg na dobę.

Maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę. Lek Amlodipine Accord o mocy 2,5 mg nie jest aktualnie dostępny i nie można uzyskać takiej dawki z tabletek Amlodipine Accord o mocy 5 mg, ponieważ tabletki te są produkowane w sposób uniemożliwiający ich przełamanie na połowy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek lub omyłkowego przyjęcia leku przez dziecko należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala w celu oceny ryzyka i uzyskania porady. Pacjent powinien położyć się z uniesionymi rękoma i nogami (np. na oparciu z kilku poduszek). Objawami przedawkowania są: rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszona czynność serca (tachykardia) oraz niskie ciśnienie tętnicze (niedociśnienie).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amlodipine Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki leku Amlodipine Accord należy połykać popijając płynem (np. szklanką wody) i można je przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Jednoczesne spożycie grejpfrutów lub soku grejpfrutowego nie ma wpływu na działanie leku Amlodipine Accord.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amlodipine Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Amlodipine Accord w czasie ciąży lub w przypadku zajścia w ciążę podczas leczenia, chyba że zostanie to jednoznacznie zalecone przez lekarza.

Nie wiadomo, czy amlodypina przenika do mleka matki, dlatego nie należy jej stosować w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Amlodipine Accord i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Amlodipine Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Amlodipine Accord. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amlodipine Accord, 5 mg, 10 mg, tabletki (Amlodipinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amlodipine Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amlodipine Accord, 5 mg, 10 mg, tabletki (Amlodipinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Amlodipine Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.