Amizepin PPH

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Amizepin PPH należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Wykazuje działanie przeciwdrgawkowe, może też modyfikować pewien rodzaj bólu i regulować zaburzenia nastroju.

Amizepin PPH jest stosowany:
• w leczeniu niektórych rodzajów padaczki
• w leczeniu bólu występującego w przebiegu niektórych chorób neurologicznych, takich jak neuralgia nerwu trójdzielnego. Nie może być stosowany w bólach innego pochodzenia.
• w zapobieganiu dwubiegunowym zaburzeniom nastroju – zaburzenie psychiczne charakteryzujące się cyklicznymi, naprzemiennymi epizodami depresji i manii (wzmożony nastrój i nadmierne pobudzenie).
• w leczeniu alkoholowego zespołu abstynencyjnego – jest to zespół objawów, jakie rozwijają się u osób uzależnionych, kiedy przestaną pić alkohol lub znacznie zmniejszą jego spożycie.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest karbamazepina. Każda tabletka zawiera 200 mg karbamazepiny.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek Amizepin PPH należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przyjmować z niewielką ilością płynu przed, podczas lub między posiłkami.
W razie potrzeby tabletkę można podzielić na połowę wzdłuż linii podziału.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Amizepin PPH to:

Padaczka
U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat
stosuje się początkowo 100 mg do 200 mg raz lub dwa razy na dobę. Dawkę stopniowo zwiększa się do 800 mg lub 1200 mg na dobę, podawanych w dwóch lub trzech dawkach podzielonych.

U dzieci w wieku 12-15 lat
dawka nie powinna być większa niż 1000 mg na dobę, powyżej 15 lat nie większa niż 1200 mg.
Niektórzy dorośli wymagają zastosowania leku w dawce 1600 mg, a nawet 2000 mg na dobę. Dawkę dobową należy przyjmować w 3-4 dawkach podzielonych.

Leczenie u dzieci w wieku 6-12 lat
zwykle rozpoczyna się od dawki 100 mg do 200 mg na dobę (w przeliczeniu na 10-20 mg/kg masy ciała na dobę). Dawka podtrzymująca wynosi od 400 mg do 800 mg na dobę.

U dzieci w wieku 4-6 lat
początkowo stosuje się od 10 do 20 mg/kg mc. na dobę w 2 do 3 dawkach podzielonych. Dawkę należy zwiększać co tydzień, w 3 do 4 dawkach podzielonych, aż do uzyskania zadawalającego działania leczniczego. Dawka dobowa nie powinna być większa niż 35 mg/kg mc.

Neuralgia nerwu trójdzielnego
Dawka początkowa wynosi 100 mg dwa razy na dobę pierwszego dnia.Dawkę dobową można zwiększać codziennie o 200 mg (po 100 mg co 12 godzin). Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę. U większości pacjentów działanie przeciwbólowe występuje zwykle po dawce 400 mg do 800 mg na dobę. W czasie leczenia przynajmniej 1 raz w ciągu 3 miesięcy, należy próbować zmniejszyć dawkę leku do najmniejszej dawki działającej, a nawet odstawić lek. U pacjentów w podeszłym wieku zaleca się podawanie dawki początkowej wynoszącej 100 mg dwa razy na dobę.

Zaburzenia nastroju
Zwykle stosowana dawka to 400 mg do 600 mg na dobę, podawanych w dwóch lub trzech dawkach podzielonych.

Alkoholowy zespół abstynencyjny
Zwykle stosowana dawka to 200 mg trzy razy na dobę. W ciężkich przypadkach lekarz może zwiększyć dawkę do 400 mg trzy razy na dobę.

REKLAMA

Przedawkowanie

W razie przypadkowego przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Występowanie objawów takich jak trudności z oddychaniem, szybkie lub nieregularne bicie serca, utrata świadomości, omdlenie, drżenia, nudności lub wymioty, może świadczyć o zażyciu zbyt dużej dawki leku. W takich przypadkach należy zaprzestać stosowania leku i bezzwłocznie poinformować o tym lekarza.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Podczas przyjmowania leku Amizepin PPH nie należy pić alkoholu.Spożywanie grejpfrutów oraz picie soku grejpfrutowego może zwiększać ryzyko działań niepożądanych leku Amizepin PPH. Nie należy pić soku grejpfrutowego i spożywać grejpfrutów podczas leczenia karbamazepiną. Inne soki, jak np. pomarańczowy lub jabłkowy, nie wpływają na działanie leku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza o ciąży lub o jej planowaniu.
W czasie ciąży ważne jest kontrolowanie stanów drgawkowych. Istnieje jednak ryzyko dla dziecka związane z przyjmowaniem przez matkę leku przeciwpadaczkowego w czasie ciąży. Lekarz omówi z pacjentką potencjalny wpływ leku Amizepin PPH na ciążę.Nie należy przerywać stosowania leku Amizepin PPH bez porozumienia się z lekarzem.Karbamazepina przenika do mleka matki karmiącej. Z uwagi na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u karmionych niemowląt, nie należy karmić piersią w czasie przyjmowania leku.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.