AMINOPLASMAL HEPA 10%


Lekarstwo

Podmiot odpowiedzialny: B. Braun Melsungen AG

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Postać farmaceutyczna
Roztwór do infuzji.
Przezroczysty roztwór, bezbarwny lub o lekkim żółtawym zabarwieniu dostarczany w szklanych butelkach zamkniętych gumową zatyczką, o pojemności 500 ml.

Grupa farmakoterapeutyczna
Roztwory stosowane w żywieniu pozajelitowym.

Wskazania
Lek Aminoplasmal Hepa 10% przeznaczony jest do dostarczenia aminokwasów podczas żywienia pozajelitowego u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby oraz zagrażającym lub stwierdzonym zaburzeniu funkcjonowania centralnego układu nerwowego na skutek działania toksyn, pojawiających się w organizmie w związku z uszkodzeniem wątroby.Szukasz tanich produktów zdrowotnych? Znajdź najtaniej!

SKŁAD

Substancje czynne:
Izoleucyna
Leucyna
Octan lizyny (co odpowiada 7,51 g lizyny)
Metionina
Fenyloalanina
Treonina
Tryptofan
Walina
Arginina
Histydyna
Glicyna (kwas aminooctowy)
Alanina
Prolina
Kwas asparaginowy
Jednowodzian asparaginy (co odpowiada 0,48 g asparaginy)
Acetylocysteina (co odpowiada 0,59 g cysteiny)
Kwas glutaminowy
Chlorowodorek ornityny (co odpowiada 1,30 g ornityny)
Seryna
Acetylotyrozyna (co odpowiada 0,70 g tyrozyny)

Substancje pomocnicze:
dwuwodzian soli dwusodowej kwasu etylenodwuamino-czterooctowego
Kwas solny lub wodorotlenek sodowy dla regulacji pH,
woda do wstrzyknięć.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dawkowanie i sposób podawania leku

Dawkowanie leku Aminoplasmal-Hepa 10% ustala lekarz, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania:
Dawka standardowa: 7 – 10 ml / kg masy ciała / dobę, co odpowiada 0,7 – 1,0 g aminokwasów / kg masy ciała / dobę
Dawka maksymalna: 15 ml / kg masy ciała / dobę, co odpowiada 1,5 g aminokwasów / kg masy ciała / dobę

Okres stosowania:
Aminoplasmal Hepa – 10% może być podawany tak długo dopóki występuje ryzyko wystąpienia encefalopatii wątrobowej.

Sposób podawania
Infuzja do żył centralnych.

PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie lub zbyt szybka infuzja mogą objawiać się mdłościami, dreszczami, wymiotami oraz utratą aminokwasów przez nerki.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Nie dotyczy.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

HEPA

Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania produktu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Nie ma danych przedklinicznych dotyczących podawania leku Aminoplasmal Hepa – 10% podczas ciąży.

W związku z tym, lek Aminoplasmal Hepa – 10% należy stosować w okresie ciąży i laktacji z ostrożnością i tylko w przypadku bezwzględnego wskazania, po przeanalizowaniu korzyści i potencjalnych zagrożeń.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT AMINOPLASMAL HEPA 10%

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

AMINOPLASMAL HEPA 10% CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here