AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Amfidor należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Amfidor pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Amfidor nie powinien być stosowany przez pacjentów, u których nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Amfidor nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Amfidor jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.


SKŁAD

Substancją czynną leku jest syldenafil.

Jedna tabletka zawiera 25 mg / 50 mg / 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki zawiera alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, indygotyna (E132), lak

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Zwykła dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Amfidor nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.

Lek Amfidor należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Amfidor umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Amfidor jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny. Działanie leku Amfidor może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w maksymalnie sposób wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Amfidor nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

PRZEDAWKOWANIE

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej liczby tabletek niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Lek Amfidor może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Jednakże przyjmowanie leku Amfidor w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby maksymalnie wykorzystać działanie leku Amfidor, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Lek Amfidor nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT AMFIDOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

POBIERZ ULOTKĘ
POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here