Konsultacja merytoryczna:

Alvokast

Alvokast jest antagonistą receptora leukotrienowego, tzn. blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami. Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Poprzez blokowanie działania leukotrienów, lek Alvokast łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Jaki jest skład Alvokast, jakie substancje zawiera?

Alvokast 4 mg

Substancją czynną leku jest montelukast.
Jedna tabletka do rozgryzania i żucia Alvokast zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Inne składniki leku to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza (E 463), żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy (zawierający maltodekstrynę, gumę arabską, aldehyd anyżowy, benzaldehyd, aldehyd cynamonowy, wanilinę, heliotropinę, jonony), aspartam (E 951), magnezu stearynian.

Alvokast 5 mg

Substancją czynną leku jest montelukast.
Jedna tabletka do rozgryzania i żucia Alvokast zawiera 5 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Inne składniki leku to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza (E 463), żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy (zawierający maltodekstrynę, gumę arabską, aldehyd anyżowy, benzaldehyd, aldehyd cynamonowy, wanilinę, heliotropinę, jonony), aspartam (E 951), magnezu stearynian.

Alvokast 10 mg

Substancją czynną leku jest montelukast.
Jedna tabletka powlekana zawiera 10,4 mg montelukastu sodowego, co odpowiada 10 mg montelukastu.

Inne składniki leku to:

Rdzeń: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alvokast – jak stosować ten lek?

Lek należy podawać dzieciom pod nadzorem osób dorosłych. Dla dzieci, które mają problemy z przyjmowaniem leku w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, dostępny jest granulat doustny.
· Dziecko może przyjąć tylko jedną tabletkę leku Alvokast raz na dobę, tak jak zalecił lekarz.
· Lek należy stosować również wtedy, gdy nie występują objawy astmy lub występuje ostry napad astmy.
· Lek Alvokast należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
· Lek należy przyjmować doustnie.

Alvokast 4 mg

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat
Należy przyjmować 1 tabletkę do rozgryzania i żucia leku Alvokast, 4 mg raz na dobę, wieczorem. Leku Alvokast, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie należy przyjmować razem z posiłkiem. Lek należy stosować przynajmniej 1 godzinę przed jedzeniem lub 2 godziny po jedzeniu. Jeśli dziecko stosuje lek Alvokast należy upewnić się, czy nie przyjmuje już innych leków zawierających tę samą substancję czynną, montelukast.

Alvokast 5 mg

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat
Należy przyjmować 1 tabletkę do rozgryzania i żucia leku Alvokast, 5 mg raz na dobę, wieczorem.
Leku Alvokast 5 mg tabletki do rozgryzania i żucia nie należy przyjmować razem z posiłkiem. Lek należy stosować przynajmniej 1 godzinę przed jedzeniem lub 2 godziny po jedzeniu. Jeśli dziecko stosuje lek Alvokast należy upewnić się, czy nie przyjmuje już innych leków zawierających tę samą substancję czynną, montelukast.

Alvokast 10 mg

Osoby w wieku 15 lat i starsi
Należy przyjmować 1 tabletkę 10 mg raz na dobę, wieczorem.

Alvokast można przyjmować niezależnie od posiłków.

Jeśli pacjent przyjmuje lek Alvokast musi upewnić się, że nie zażywa żadnego innego leku, który zawiera tę samą substancję czynną – montelukast.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady. W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. Najczęściej zgłaszanymi objawami przedawkowania u dorosłych i dzieci były: ból brzucha, senność, zwiększone pragnienie, ból głowy, wymioty oraz nadmierna ruchliwość.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alvokast – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Alvokast nie należy przyjmować razem z posiłkiem.
Lek należy stosować przynajmniej 1 godzinę przed jedzeniem lub 2 godziny po nim.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alvokast w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ograniczone dane na temat stosowania leku w ciąży nie wskazują związku przyczynowego między stosowaniem montelukastu a występowaniem wad rozwojowych (np. wad kończyn), które bardzo rzadko notowano po wprowadzeniu leku do obrotu.

Kobiety w ciąży lub kobiety, które planują zajść w ciążę, powinny skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku Alvokastt. Lekarz oceni, czy można stosować lek Alvokast w tym okresie.

Stosowanie w okresie karmienia piersią
Nie wiadomo, czy lek Alvokast przenika do mleka kobiecego. Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed zażyciem leku Alvokast.

Ulotka Alvokast – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alvokast, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum) Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 178.79 KB


Alvokast, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum) Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 178.10 KB


Alvokast, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum) Dla osób dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 106.32 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alvokast m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alvokast, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum) Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 240.00 KB


Alvokast, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum) Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 237.54 KB


Alvokast, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum) Dla osób dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 130.38 KB

Cena - ile kosztuje Alvokast?

Cena Alvokast i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alvokast.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alvokast? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Hirschtalgcreme Enzborn (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

24.99 

Revitanerw Max (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

41.41 

Zastosowanie Naxii (Opakowanie: 20 )Naxii (Opakowanie: 20 ) jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, przeznaczonym do leczenia bólów różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu, takich jak bóle stawów, mięśni, pleców, ból głowy, zębów, bolesne miesiączkowanie, ból towarzyszący przeziębieniu. Efekt działania Naxii (Opakowanie: 20 )Naxii (Opakowanie: 20 ) działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a także…

15.91 

Ibuvit D (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.34 

Zastosowanie Sinulan Rinse - zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 )Sinulan Rinse - zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 ) jest wyrobem medycznym zawierającym chlorek sodu do sporządzania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu przeznaczonego do płukania nosa i zatok w przypadku zapalenia zatok i nieżytu nosa. Wyrób oczyszcza nos, udrażnia zatoki, pomaga pozbyć się zalegającej wydzieliny, przez co eliminuje czynniki mają…

13.40 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief