ALTAŻEL OCEANIC


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Altażel Oceanic w postaci żelu jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę.


Substancją czynną jest octanowinian glinu o działaniu ściągającym i przeciwobrzękowym, dzięki czemu lek wykazuje działanie zmniejszające obrzęk oraz dolegliwości bólowe po aplikacji w miejscu urazu. Ponadto, w skład leku wchodzi mentol (jedna z substancji pomocniczych), który wykazuje działanie miejscowo chłodzące.

Wskazania do stosowania
Lek stosuje się miejscowo na skórę w stłuczeniach oraz w obrzękach stawowych i pourazowych.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest octanowinian glinu. 1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu.

Pozostałe składniki to: etylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, lewomentol, etanol bezwodny, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dawkowanie
Żel należy stosować na czystą, suchą skórę, 3 do 4 razy na dobę, co kilka godzin, najlepiej w postaci okładów wysychających, zapewniających dostęp powietrza do skóry.

Sposób podawania
Lek Altażel Oceanic jest przeznaczony do stosowania na skórę. Nie należy stosować leku pod opatrunkami okluzyjnymi lub pod folią, które nie zapewniają dostępu powietrza do miejsca nałożenia żelu. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Jeśli po upływie 3 – 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Altażel Oceanic nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

PRZEDAWKOWANIE

Dotychczas nie opisano przypadku przedawkowania leku Altażel Oceanic, jeżeli lek był stosowany zgodnie ze wskazaniami i sposobem dawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie dotyczy.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT ALTAŻEL OCEANIC

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ
FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here