Konsultacja merytoryczna:

Aloxi

Aloxi należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptorów serotoninowych 5HT3.

Ma on zdolność blokowania działania substancji chemicznej, serotoniny, która może powodować nudności i wymioty.

Aloxi jest stosowany w zapobieganiu nudnościom i wymiotom związanym z chemioterapią przeciwnowotworową u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 1 miesiąca życia.

Jaki jest skład Aloxi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest palonosetron (w postaci chlorowodorku).

Każdy mililitr roztworu zawiera 50 mikrogramów palonosetronu. Każda fiolka 5 ml roztworu zawiera 250 mikrogramów palonosetronu.

Pozostałe składniki to: mannitol, disodu edetynian, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, woda do wstrzykiwań, sodu wodorotlenek i kwas solny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aloxi – jak stosować ten lek?

Najczęściej lekarz lub pielęgniarka wstrzyknie Aloxi około 30 minut przed podaniem chemioterapii.

Dorośli
Zwykle zalecana dawka leku Aloxi wynosi 250 mikrogramów i jest podawana w szybkim wstrzyknięciu (tzw. bolusie) dożylnym.

Dzieci i młodzież (w wieku od 1 miesiąca życia do 17 lat)
Lekarz podejmie decyzję dotyczącą wielkości dawki, w zależności od masy ciała. Dawka maksymalna wynosi 1500 mikrogramów.

Lek Aloxi zostanie podany dożylnie w postaci powolnej infuzji.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aloxi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aloxi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza że może być w ciąży, lekarz prowadzący poda Aloxi wyłącznie, jeśli jest to bezwzględnie konieczne. Nie wiadomo, czy Aloxi stosowany przez kobiety w ciąży może wywoływać działania niepożądane. W ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Karmienie piersią
Nie wiadomo, czy Aloxi przenika do mleka ludzkiego. Jeśli pacjentka karmi piersią, przed zastosowaniem leku Aloxi należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Aloxi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aloxi 250 mikrogramów roztwór do wstrzykiwań (Palonosetron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 201.33 KB


Aloxi 500 mikrogramów kapsułki, miękkie (Palonosetron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 202.07 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aloxi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aloxi 250 mikrogramów roztwór do wstrzykiwań (Palonosetron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 381.34 KB


Aloxi 500 mikrogramów kapsułki, miękkie (Palonosetron)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 348.85 KB

Cena - ile kosztuje Aloxi?

Cena Aloxi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aloxi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aloxi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Laurosept Q73 olejek laurowy (Opakowanie: 100 ml)Laurosept Q73 olejek laurowy (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety będący połączeniem olejku laurowego i kurkumowego, który odżywia i usprawnia układ chrzęstny i kostny, dodaje energii i wzmacnia siły witalne, wspomaga pracę układu nerwowego, pozytywnie wpływa na proces trawienia (zwiększa produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci, co usprawnia trawienie i przyswajanie pokarmó…

81.32 

Zastosowanie Ektin krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)Ektin krople do oczu (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny w formie izotonicznych kropli nawilżających do oczu. Może być stosowany w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia spojówek.

Ektin do oczu pomaga zapobiegać objawom przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, wywołanym przez roztocza, kurcz, sierść zwierząt czy pyłki.

Produkt może być stosowany przez…

34.07 

Zastosowanie Pure Encapsulations Anti-stress kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Pure Encapsulations Anti-stress kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) uzupełniają kompleksowo niedobory witamin i minerałów niezbędnych do właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Wspomagają przezwyciężenie stresu.Efekt działania Pure Encapsulations Anti-stress kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Stres psychiczny wiąże się ze zwiększonym obciążeniem organizmu. Objawia się to często zwiększonym zapotrzebowaniem na mikroelementy i ma…

111.99 

Zastosowanie NeoMag Forte tabletki (Opakowanie: 50 )NeoMag Forte tabletki (Opakowanie: 50 ) to suplement diety z magnezem i witaminą B6, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz na funkcje poznawcze. Minimalizuje ryzyko chorób serca.Efekt działania NeoMag Forte tabletki (Opakowanie: 50 )Produkt zawiera magnez w postaci węglanu, który zmniejsza ryzyko takich chorób jak miażdżyca, cukrzyca czy choroba niedokrwienna serca. Reguluje napięcie…

16.50 

Zastosowanie Vitaminum B compositum tabletki drażowane (Opakowanie: 50 )Vitaminum B compositum tabletki drażowane (Opakowanie: 50 ) jest lekiem zawierającym zestaw witamin z grupy B. Są one niezbędne dla zachowania prawidłowego procesu przemiany materii, dlatego lek zaleca się stosować wtedy, gdy stwierdzony zostanie niedobór witamin z grupy B, zwłaszcza w okresach zwiększonego zapotrzebowania. Zalicza się do nich choroby przewlekłe i szczególnie obciążające…

4.02 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief