ALOMIDE


Lekarstwo

Podmiot odpowiedzialny: s.a. Alcon-Couvreur n.v.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Alomide jest przeznaczony do leczenia objawów niezakaźnego alergicznego zapalenia spojówek.

Alergiczne zapalenie spojówek. Spojówka jest delikatną błoną, pokrywającą wewnętrzną część powieki i przednią powierzchnię oka. Zapalenie spojówek objawia się zaczerwienieniem, bolesnością i obrzękiem i może być powodowane przez uczulenie (alergie).

Lek Alomide należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwalergicznymi.

Zastosowanie leku Alomide zgodnie z zaleceniem lekarza pomoże zmniejszyć zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie oka.Szukasz tanich produktów zdrowotnych? Znajdź najtaniej!

SKŁAD

Substancją czynną leku jest lodoksamid. 1 ml roztworu zawiera 1 mg lodoksamidu (w postaci trometaminy lodoksamidu).

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, mannitol, disodu edetynian, hypromeloza, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy jednowodny, tyloksapol, wodorotlenek sodu i/lub kwas solny (do uzyskania odpowiedniego pH), woda oczyszczona.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Młodzież oraz dorośli (w tym pacjenci w podeszłym wieku)
Zazwyczaj stosowana dawka leku Alomide to jedna do dwóch kropli do oka lub oczu, cztery razy na dobę, w regularnych odstępach czasu.

Dzieci
Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku Alomide u dzieci w wieku poniżej 4 lat. U dzieci w wieku 4 lat i starszych powinna być zastosowana taka sama dawka jak dla osób dorosłych. Lekarz określi, jak długo należy stosować lek. Lek Alomide przeznaczony jest wyłącznie do podawania do oczu.

Sposób podawania leku w postaci kropli do oczu:
1. Przygotować butelkę leku Alomide i lustro.
2. Umyć ręce.
3. Odkręcić zakrętkę.
4. Jeśli po zdjęciu zakrętki kołnierz zabezpieczający jest poluzowany, należy go usunąć przed zastosowaniem leku.
5. Wziąć butelkę do ręki i skierować ją do góry dnem, trzymając kciukiem i palcem środkowym.
6. Odchylić głowę do tyłu. Powiekę dolną odchylić czystym palcem ku dołowi, tak aby utworzyła się „kieszonka” pomiędzy powieką i gałką oczną; do niej powinna trafić kropla.
7. Przybliżyć końcówkę butelki do oka. Dla ułatwienia można posłużyć się lustrem.
8. Nie dotykać końcówką zakraplacza oka, powieki, okolic oka ani innych powierzchni. Mogłoby to spowodować zakażenie kropli. Stosowanie zakażonych kropli może prowadzić do niebezpiecznych powikłań a nawet do utraty wzroku. Lekko nacisnąć dno butelki, aby spowodować wypłynięcie pojedynczej kropli leku Alomide. Jeżeli kropla nie trafi do oka należy ponowić próbę zakroplenia leku.
9. Po zastosowaniu leku w postaci kropli do oczu, zdjąć palec, którym trzymało się dolną powiekę. Zamknąć oczy i przez 1 minutę delikatnie ucisnąć palcem kącik oka w okolicy nosa (rysunek 4). Pomoże to zapobiec przedostawaniu się leku do całego organizmu.
10. Jeżeli konieczne jest podawanie kropli do obu oczu, należy powtórzyć czynności wymienione powyżej w stosunku do drugiego oka.
11. Bezpośrednio po użyciu leku zakręcić butelkę.
12. W tym samym czasie należy korzystać z jednej butelki z lekiem.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zakroplenia do oczu nadmiernej ilości kropli, przemyć oczy letnią wodą. Nie należy dodatkowo zakraplać leku, aż do czasu przyjęcia kolejnej dawki o zwykłej porze. W przypadku przypadkowego połknięcia należy natychmiast zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub ośrodka leczenia zatruć.

Objawy przedawkowania po podaniu doustnym mogą obejmować: uczucie gorąca, uderzenia gorąca na skórze, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, kurcze w jamie brzusznej, ból głowy, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, luźne stolce, nagłe parcie na mocz, częstomocz oraz podwyższenie ciśnienia krwi, ustępujące po krótkim czasie.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Nie dotyczy.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Brak danych lub istnieją ograniczone dane dotyczące miejscowego stosowania produktu Alomide u kobiet w ciąży.

Nie ma danych, czy lodoksamid przenika do mleka ludzkiego.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT ALOMIDE

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

Brak charakterystyki produtku leczniczego.


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

ALOMIDE CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie. Wyszukaj najtańsze produkty zdrowotne.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here