Konsultacja merytoryczna:

Alkindi

Lek Alkindi zawiera lek o nazwie hydrokortyzon. Hydrokortyzon należy do grupy leków o nazwie kortykosteroidy.

Hydrokortyzon to syntetyczna odmiana hormonu o nazwie kortyzol. Kortyzol jest wytwarzany naturalnie w organizmie przez nadnercza. Lek Alkindi stosuje się, gdy organizm nie wytwarza dostatecznych ilości kortyzolu z powodu braku działania części nadnerczy (niedoczynność nadnerczy, często spowodowana dziedzicznym schorzeniem o nazwie wrodzony niedorozwój nadnerczy).

Jaki jest skład Alkindi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest hydrokortyzon
– Alkindi 0,5 mg granulki w kapsułkach otwieranych: każda kapsułka zawiera 0,5 mg hydrokortyzonu
– Alkindi 1 mg granulki w kapsułkach otwieranych: każda kapsułka zawiera 1 mg hydrokortyzonu
– Alkindi 2 mg granulki w kapsułkach otwieranych: każda kapsułka zawiera 2 mg hydrokortyzonu
– Alkindi 5 mg granulki w kapsułkach otwieranych: każda kapsułka zawiera 5 mg hydrokortyzonu

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, magnezu stearynian i etyloceluloza.
– Kapsułka jest wykonana z hypromelozy.
– Farba drukarska na kapsułkach zawiera szelak, glikol propylenowy i stężony roztwór amoniaku.

Farba na kapsułce o mocy 0,5 mg zawiera także potasu wodorotlenek i żelaza tlenek czerwony (E 172). Farba na kapsułce o mocy 1 mg zawiera także indygotynę (E 132). Farba na kapsułce o mocy 2 mg zawiera także indygotynę (E 132), żelaza tlenek żółty (E 172) i tytanu dwutlenek (E 171). Farba na kapsułce o mocy 5 mg zawiera także potasu wodorotlenek, tytanu dwutlenek (E 171) i żelaza tlenek czarny (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alkindi – jak stosować ten lek?

Endokrynolog określi właściwą dawkę leku w oparciu o masę ciała lub rozmiar (powierzchnię ciała) dziecka, a następnie skoryguje dawkę, gdy dziecko urośnie. W trakcie choroby, zabiegu chirurgicznego i w okresie poważnego stresu endokrynolog może zalecić przyjęcie dodatkowych dawek leku Alkindi, a także podawanie dziecku innych postaci hydrokortyzonu zamiast lub dodatkowo wobec leku Alkindi.

Jak podawać lek
Granulki należy podawać doustnie; nie należy ich rozgryzać. Otoczki kapsułki nie należy połykać, ale należy ją ostrożnie otworzyć w następujący sposób:

Otwieranie kapsułek z lekiem Alkindi i podawanie granulek

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania dziecku większej od zalecanej ilości leku należy jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem lub farmaceutą w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alkindi – czy mogę spożywać alkohol?

Niektóre pokarmy i napoje mogą wpływać na działanie leku i mogą wymagać od endokrynologa zmniejszenia dawki przyjmowanej przez dziecko. Zalicza się do nich:
– Sok grejpfrutowy.
– Lukrecja.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alkindi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Hydrokortyzon może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią, gdy organizm nie wytwarza dostatecznych ilości kortyzolu. .

Brak informacji odnośnie do wpływu leku Alkindi na płodność.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Alkindi nie wywiera wpływu na zdolność wykonywania precyzyjnych zadań (np. jazdy na rowerze) lub posługiwania się maszynami przez dziecko.

Ulotka Alkindi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alkindi 0,5 mg, 1 mg. 2 mg, 5 mg, granulki w kapsułkach otwieranych (Hydrokortyzon)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 530.49 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alkindi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alkindi 0,5 mg, 1 mg. 2 mg, 5 mg, granulki w kapsułkach otwieranych (Hydrokortyzon)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 260.33 KB

Cena - ile kosztuje Alkindi?

Cena Alkindi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alkindi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alkindi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Kneipp Fussbutter (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

27.65 

Compressana Hydro Lotion 200 ml (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

70.99 

Zastosowanie Gehwol poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate prawa (Opakowanie: 1 szt.)Poduszka z żelu polimerowego. Chroni stopę z palcami młotkowatymi. Elastyczna nakładka chroni stopę, łagodzi ból powodowany przez dolegliwość.Gehwol poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate prawa (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.99 

Zastosowanie Plusssz 100% Multiwitamina + Żelazo smak wiśniowo-pomarańczowy (Opakowanie: 20 )Plusssz 100% Multiwitamina + Żelazo smak wiśniowo-pomarańczowy (Opakowanie: 20 ) to suplement diety, w postaci tabletek musujących o smaku wiśniowo-pomarańczowym, zawierający kompleks 10 witamin oraz żelazo.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.Efekt działania Plusssz 100% Multiwitamina + Żelazo smak wiśniowo-pomarańczowy (Opakowanie: 20 )Witamina C wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego. Witaminy z grupy B wspomagają pracę ukł…

10.03 

Zastosowanie Medihoney antybakteryjny miód medyczny (Opakowanie: 50 g)Medihoney antybakteryjny miód medyczny (Opakowanie: 50 g) to naturalny środek medyczny wspomagający gojenie się ran i przeciwdziałający ich ewentualnym infekcjom lub zakażeniom. Medihoney antybakteryjny miód medyczny (Opakowanie: 50 g) należy stosować w celu oczyszczenia rany, oraz zapewnienia jej bezproblemowej regeneracji – bez komplikacji i bez powikłań.
Medihoney antybakteryjny miód medyczny (Opakowanie: 50 g) należy stosować pod…

167.38 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief