Alero

Alero jest lekiem przeciwalergicznym. Pomaga opanować reakcję alergiczną i jej objawy.

Lek Alero łagodzi objawy związane np. z katarem siennym, uczuleniem na roztocza znajdujące się w kurzu (alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa), takie jak: kichanie, wodnista wydzielina z nosa lub świąd nosa, świąd podniebienia, świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Lek Alero stosuje się również w celu złagodzenia objawów, takich jak świąd i pokrzywka, związanych z przewlekłą pokrzywką o nieznanej przyczynie.

Jaki jest skład Alero, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Każda tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Ÿ
Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka: hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171) i makrogol 4000.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Alero – jak stosować?

Dorośli i młodzież w wieku co najmniej 12 lat
Zwykle stosuje się 1 tabletkę raz na dobę. Jeśli lek powoduje senność, tabletkę można przyjmować wieczorem.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, o masie ciała większej niż 30 kg
Zwykle stosuje się 1 tabletkę raz na dobę lub pół tabletki dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, o masie ciała mniejszej niż 30 kg
Zwykle stosuje się pół tabletki raz na dobę.

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku Alero może spowodować następujące objawy: senność, utratę przytomności i (lub) pobudzenie (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia koordynacji, mimowolne drżenie, ból głowy, omamy, drgawki, suchość w jamie ustnej, nagłe zaczerwienienie skóry, zwiększoną temperaturę ciała, rozszerzenie źrenic, niemożność oddania moczu, kołatanie serca i, w przypadku znacznego przedawkowania, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i zaburzenia rytmu serca, nudności, wymioty i uspokojenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alero – czy mogę spożywać alkohol?

Należy zachować ostrożność w przypadku spożywania alkoholu podczas stosowania leku Alero, gdyż lek może nasilić działanie alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alero w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża: Doświadczenie dotyczące stosowania leku Alero u kobiet w ciąży jest ograniczone. Lek należy stosować ostrożnie podczas ciąży.

Karmienie piersią: Należy unikać stosowania leku Alero w okresie karmienia piersią, gdyż cetyryzyny dichlorowodorek przenika do mleka kobiecego.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Alero

Ulotka Alero – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Alero przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alero m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Alero w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Alero

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alero? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Alero. Podziel się doświadczeniami na forum.