Agomelatine Mylan

Lek Agomelatine Mylan zawiera substancję czynną agomelatynę. Należy do grupy leków zwanych lekami przeciwdepresyjnymi i został przepisany w celu leczenia depresji. Lek Agomelatine Mylan jest stosowany u dorosłych.

Depresja to długotrwałe zaburzenie nastroju, które utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu. Objawy depresji różnią się u poszczególnych osób, ale często obejmują głęboki smutek, poczucie braku wartości, utratę zainteresowania ulubionymi czynnościami, zaburzenia snu, uczucie spowolnienia, niepokoju, zmianę masy ciała.

Spodziewane korzyści ze stosowania leku Agomelatine Mylan to zmniejszenie nasilenia i stopniowe ustępowanie objawów związanych z depresją.

Jaki jest skład Agomelatine Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest agomelatyna.
Każda tabletka powlekana zawiera agomelatynę z kwasem cytrynowym, co odpowiada 25 mg agomelatyny.

Pozostałe składniki leku to:
celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (celuloza mikrokrystaliczna i krzemionka koloidalna bezwodna), mannitol, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A), sodu stearylofumaran, magnezu stearynian, kwas stearynowy 50, hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Agomelatine Mylan – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Agomelatine Mylan to jedna tabletka (25 mg) przed snem. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać większą dawkę (50 mg), tj. dwie tabletki przyjmowane jednocześnie, przed snem.

U większości osób z depresją agomelatyna zaczyna działać na objawy choroby w ciągu dwóch tygodni po rozpoczęciu leczenia. Po wystąpieniu poprawy u pacjenta lekarz może zalecić dalsze przyjmowanie agomelatyny, aby zapobiec nawrotowi depresji.

Aby mieć pewność, że objawy choroby całkowicie ustąpią, u pacjentów z depresją leczenie należy prowadzić wystarczająco długo – co najmniej przez 6 miesięcy. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej.

Lek Agomelatine Mylan należy przyjmować doustnie. Tabletkę należy połknąć i popić wodą. 

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Agomelatine Mylan lub, na przykład, przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Doświadczenia związane z przedawkowaniem agomelatyny są ograniczone, ale zgłaszano takie objawy, jak ból w nadbrzuszu, senność, zmęczenie, pobudzenie, niepokój, napięcie, zawroty głowy, zasinienie lub złe samopoczucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Agomelatine Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Agomelatine Mylan można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas leczenia lekiem Agomelatine Mylan.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Agomelatine Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, ponieważ w czasie przyjmowania agomelatyny należy przerwać karmienie piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Agomelatine Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Agomelatine Mylan, 25 mg, tabletki powlekane (Agomelatyna)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Agomelatine Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Agomelatine Mylan, 25 mg, tabletki powlekane (Agomelatyna)

Opinie o Agomelatine Mylan - forum pacjentów

Stosujesz Agomelatine Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz