Konsultacja merytoryczna:

Agen

Lek Agen zawiera jako substancję czynną amlodypinę, należącą do grupy leków blokujących kanały wapniowe. Amlodypina powoduje obniżenie przepuszczalności kanałów wapniowych. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich naczyń, w ten sposób obniża ciśnienie krwi i ułatwia jej przepływ przez naczynia. Powolne działanie leku zapobiega występowaniu niedociśnienia ortostatycznego (występowaniu zawrotów głowy przy nagłej zmianie pozycji ciała). Amlodypina obniża ciśnienie krwi nieprzerwanie przez 24 godziny od chwili podania.

Amlodypina podawana raz na dobę pacjentom z chorobą niedokrwienną serca (objawiającą się typowym bólem w klatce piersiowej), zwiększa przepływ krwi przez mięsień sercowy i w ten sposób poprawia jego zaopatrzenie w tlen, co z kolei ogranicza częstość występowania napadów bólu i zmniejsza spożycie nitrogliceryny.

Wskazania do stosowania
§ Nadciśnienie tętnicze.
§ Choroba niedokrwienna serca (niedostateczne zaopatrzenie mięśnia sercowego w krew) – zapobieganie wystąpieniu bólu w stabilnej chorobie niedokrwiennej serca oraz leczenie dławicy naczynioskurczowej Prinzmetala.

Jaki jest skład Agen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną zawartą w leku jest amlodypina w ilości 5 mg (Agen 5) lub 10 mg (Agen 10) w postaci amlodypiny bezylanu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Agen – jak stosować ten lek?

Tabletkę należy popić niewielką ilością płynu (wody).

Dawka początkowa u dorosłych pacjentów wynosi 5 mg (1 tabletka Agen 5) raz na dobę.

Lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg (1 tabletka Agen 10 lub 2 tabletki Agen 5) raz na dobę.
Zalecane jest przyjmowanie tabletek o tej samej porze dnia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Głównym objawem przedawkowania leku Agen jest przyspieszona czynność serca i niskie ciśnienie tętnicze krwi, które może objawiać się zawrotami głowy lub nawet utratą świadomości.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub jeśli ktoś inny zażył ten lek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego
szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Agen – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywane posiłki nie wpływają na wchłanianie leku.
Stosowanie amlodypiny z sokiem grejpfrutowym nie jest wskazane ze względu na możliwość zwiększenia biodostępności leku, co u niektórych pacjentów może nasilać obniżenie ciśnienia tętniczego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Agen w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy
planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie amlodypiny podczas ciąży lub karmienia piersią jest możliwe tylko wtedy gdy lekarz uzna
to za konieczne.

Ulotka Agen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AGEN 5 mg, 10 mg tabletka

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 114 razy

Rozmiar plku 107.97 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Agen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AGEN 5 mg, 10 mg tabletka

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 64 razy

Rozmiar plku 158.17 KB

Cena - ile kosztuje Agen?

Cena Agen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Agen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Agen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Agen”

  1. Żona od kilku miesięcy stosuje Agen 5 mg 1xdziennie. Wcześniej stosowała Nitrendypinę ale ponieważ nie było jej w aptekach lekarz zapisał jej zamiennik Agen. Przy Nitrendypinie miała duże problemy z ustabilizowaniem ciśnienia. W ciągu doby wahało się od 70 do nawet 170. Przy zbyt niskim piła dużo wody aby je podnieść, a zbyt wysokim brała dodatkowo Captopril i Hydroxizynę. Gdy rozpoczęła zażywać Agen problem ze skakającym ciśnieniem zniknął natychmiast. Teraz przeważnie ma około 110-130.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

KICK the TICK EXPERT Zest.do bezp.usuw.kleszczy 9ml (Opakowanie: 1 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

26.99 

Zastosowanie REGENERUM regeneracyjne serum do rzęs i brwi (Opakowanie: 11 ml)REGENERUM regeneracyjne serum do rzęs i brwi (Opakowanie: 11 ml) to preparat wzmacniający i pielęgnujący do rzęs i brwi. Sprawia, że stają się one mocniejsze i grubsze, lepiej odżywione. Mają mniejszą tendencję do wypadania i łamliwości. Dzięki formule podwójnego serum, zapewnia kompleksową pielęgnację.

Regenerum do rzęs to serum w…

38.80 

Zastosowanie 2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 )2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 ) jest suplementem diety w formie wygodnych tabletek, łagodzących skutki spożywania alkoholu, a także wspomagających organizm w metabolizmie etanolu.
Tabletki mogą być spożywane przez osoby chcące ograniczyć nieprzyjemne skutki spożywania alkoholu, w tym także zniwelować dyskomfort spowodowany kacem.
Produkt skierowany jest dla osób narażonych na niedobory witaminy C, niezbędnej do wł…

12.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-age Volume-Filler krem pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Eucerin Anti-age Volume-Filler krem pod oczy (Opakowanie: 15 ml) to przeciwzmarszczkowy krem pod oczy przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu.

Receptura produkcji łączy w sobie innowacyjność oraz wykorzystanie składników naturalnych, produkt nie zawiera sztucznych konserwantów, barwników oraz środków wzbogacających.

Produkt chroni wrażliwą skórę wokół oczu przed przed starzeniem się skó…

104.99 

Zastosowanie Maść bursztynowa (Opakowanie: 20 g)Maść bursztynowa (Opakowanie: 20 g) to produkt przeznaczony do stosowania przy bolących mięśniach, stanach reumatycznych czy napięcia układu ruchu.

Maść bursztynowa posiada właściwości rozluźniające, wspomagające krążenie. Nadaje się do wykonywania masażu terapeutycznego.Efekt działania Maść bursztynowa (Opakowanie: 20 g)Maść z bursztynu zawiera związki terpenów, które pochodzą z bursztynu bałtyckiego…

5.76 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief