Konsultacja merytoryczna:

Agartha

Substancją czynną leku AGARTHA jest wildagliptyna, która należy do grupy leków zwanych „doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi”.

AGARTHA jest lekiem stosowanym w leczeniu dorosłych pacjentów z cukrzycą typu II, którym do opanowania choroby nie wystarcza stosowanie diety i wykonywanie ćwiczeń fizycznych. AGARTHA pomaga kontrolować stężenie cukru we krwi. Lekarz prowadzący może przepisać lek AGARTHA do stosowania jako jedyny lek przeciwcukrzycowy lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, które pacjent może przyjmować, jeśli nie były wystarczająco skuteczne w kontrolowaniu stężenia cukru we krwi.

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, bądź insulina wytwarzana przez organizm nie działa tak jak powinna. Cukrzyca może rozwinąć się również wtedy, gdy organizm wytwarza zbyt dużą ilość glukagonu.

Insulina jest substancją, która pomaga zmniejszyć stężenie cukru we krwi, zwłaszcza po posiłku. Glukagon jest substancją pobudzającą wytwarzanie cukru w wątrobie i zwiększa stężenie cukru we krwi. Obie te substancje wytwarzane są w trzustce.

W jaki sposób działa lek AGARTHA
Działanie leku AGARTHA polega na pobudzaniu trzustki do wytwarzania insuliny i zmniejszania wytwarzania glukagonu. Dlatego AGARTHA pomaga kontrolować stężenie cukru we krwi. Wykazano, że lek zmniejsza stężenie cukru we krwi, co może pomóc w zapobieganiu powikłaniom w przebiegu cukrzycy. Mimo rozpoczęcia leczenia farmakologicznego cukrzycy, ważne jest, by pacjent nadal przestrzegał odpowiedniej diety i (lub) wykonywał zalecane ćwiczenia fizyczne.

Jaki jest skład Agartha, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wildagliptyna.
Każda tabletka zawiera 50 mg wildagliptyny.

Pozostałe składniki to: laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typu A) i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Agartha – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaką dawkę leku przyjmować i kiedy
Zalecana dawka leku AGARTHA różni się w zależności od ogólnego stanu pacjenta. Lekarz ustali dokładnie ile tabletek leku AGARTHA należy przyjąć. Maksymalna dawka dobowa wynosi 100 mg.

Zalecana dawka leku AGARTHA, to:
– dawka 50 mg na dobę przyjmowana jako jedna dawka rano, w przypadku stosowania leku AGARTHA z lekiem zwanym sulfonylomocznikiem.
– dawka 100 mg na dobę, przyjmowana w dawkach po 50 mg rano i 50 mg wieczorem, w przypadku stosowania leku AGARTHA jako jedynego leku, z lekiem nazywanym metforminą lub z glitazonem, w skojarzeniu z metforminą i sulfonylomocznikiem lub insuliną.
– dawka 50 mg na dobę przyjmowana rano, jeśli u pacjenta występuje umiarkowana lub ciężka choroba nerek lub jeśli pacjent jest dializowany.

Jak przyjmować lek AGARTHA
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Jak długo stosować lek AGARTHA
– Lek AGARTHA należy przyjmować codziennie, tak długo, jak to zalecił lekarz. Lekarz może zdecydować o długotrwałym leczeniu.
– Lekarz będzie regularnie kontrolował stan zdrowia pacjenta, sprawdzając, czy leczenie daje zamierzony wynik.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia zbyt wielu tabletek AGARTHA lub jeśli ktoś inny zażył ten lek, należy natychmiast porozmawiać o tym z lekarzem. Pacjent może wymagać opieki medycznej. Jeśli zajdzie konieczność zgłoszenia się do gabinetu lekarskiego lub do szpitala, należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Agartha – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Agartha w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku AGARTHA w okresie ciąży. Nie wiadomo czy wildagliptyna (substancja czynna leku AGARTHA) przenika do mleka matki. Nie należy stosować leku AGARTHA w przypadku karmienia piersią lub planowania karmienia piersią.

Ulotka Agartha – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AGARTHA, 50 mg, tabletki (wildagliptyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 338.85 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Agartha m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AGARTHA, 50 mg, tabletki (wildagliptyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 436.45 KB

Cena - ile kosztuje Agartha?

Cena Agartha i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Agartha.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Agartha? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Watersept antybakteryjny płyn do mycia rąk (Opakowanie: 100 ml)Watersept antybakteryjny płyn do mycia rąk (Opakowanie: 100 ml) jest płynem do mycia rąk o działaniu antybakteryjnym, antywirusowym i przeciwgrzybicze. Preparat może być stosowany przez dzieci powyżej 3. roku życia i osoby dorosłe.

Produkt umożliwia oczyszczenie rąk w sytuacjach kiedy nie ma dostępu do łazienki.

Preparat może być stosowany…

Zastosowanie Rennie Fruit tabletki do ssania (Opakowanie: 24 )Rennie Fruit tabletki do ssania (Opakowanie: 24 ) jest lekiem stosowanym przy niestrawności i refluksie przełykowo-żołądkowym. Zobojętnia kwas żołądkowy i zmniejsza odruch cofania się treści żołądkowej do przełyku. Minimalizuje zgagę, wzdęcia i kwaśne odbijanie.Efekt działania Rennie Fruit tabletki do ssania (Opakowanie: 24 )Preparat zawiera substancje o zasadowym pH, które neutralizują odczyn soku ż…

Zastosowanie Bepanthen Spray pianka (Opakowanie: 75 ml)Kiedy poddajemy ciało zbyt dużemu naświetleniu słonecznemu możemy je narazić na poparzenie. Wszelkie oparzenia mogą się przydarzyć w kuchni, łazience w pracy, czy też w jakimkolwiek innym miejscu i sytuacji. Czy istnieje preparat, który można zastosować w każdym z tych przypadków? Szukasz czegoś, co przyniesie ulgę w tego typu bólu? Mamy dla Ciebie znakomitą…

Zastosowanie Sanostol (Opakowanie: 30 )Sanostol (Opakowanie: 30 ) jest suplementem diety przeznaczonym dla dzieci w okresie rozwoju psychicznego i wzrostu fizycznego. Preparat dostarcza do organizmu cenną porcję witamin i wapnia, niezbędnego do prawidłowego rozwoju kości i stawów.
Suplement diety zalecany jest dla dzieci doświadczających problemów z występowaniem deficytów witaminowych w organizmie, szczególnie w okresie nagłego wzrostu i rozwoju fizycznego.
Produkt może…

Zastosowanie Ibuprom MAX Sprint kapsułki (Opakowanie: 40 )Ibuprom MAX Sprint kapsułki (Opakowanie: 40 ) to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Stosowany w przebiegu przeziębienia i grypy, dolegliwości bólowych zębów, mięśni, układu kostno-stawowego czy mięsiączkowych. Efekt działania Ibuprom MAX Sprint kapsułki (Opakowanie: 40 )Ibuprofen, składnik aktywny produktu, jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Hamuje enzymy cyklooksygenaz - enzymów odpowiedzialnych za…