Konsultacja merytoryczna:

Acviscin

Lek Acviscin jest jednym z grupy leków zwanych antybiotykami glikopeptydowymi. Są one stosowane w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie.

Lek Acviscin występuje w postaci proszku, z którego po dodaniu jałowej wody (do wstrzykiwań) otrzymuje się roztwór. Roztwór ten jest podawany pacjentowi w postaci infuzji, wolnego wstrzyknięcia, w kroplówce. Będzie podany wyłącznie do żyły.

Lek stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń wywołanych przez bakterie, które są oporne na inne antybiotyki. Stosuje się go u pacjentów, którzy nie zareagowali lub słabo zareagowali na leczenie innymi antybiotykami.

Lek stosuje się w leczeniu różnych ciężkich zakażeń wyściółki lub zastawek serca, płuc, kości lub tkanek miękkich (ciała).

Może być również podawany pacjentom przed niektórymi zabiegami chirurgicznymi w celu zapobiegania zakażeniom.

Jaki jest skład Acviscin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wankomycyna.
Każda fiolka leku Acviscin, 500 mg, zawiera 500 mg wankomycyny (co odpowiada 525 000 j.m.), w postaci wankomycyny chlorowodorku.
Każda fiolka leku Acviscin, 1000 mg, zawiera 1000 mg wankomycyny (1 050 000 j.m.), w postaci wankomycyny chlorowodorku.

Inne składniki leku to sodu wodorotlenek, kwas solny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Acviscin – jak stosować ten lek?

Lek Acviscin jest podawany przez personel szpitalny, w postaci infuzji (powolne wstrzyknięcie z użyciem kroplówki). Każda infuzja zostanie podana powoli, zazwyczaj będzie trwała co najmniej jedną godzinę.
Jaką dawkę pacjent otrzyma Dawka leku Acviscin, jaką poda lekarz, będzie zależeć od wieku, masy ciała, ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ciężkości zakażenia, a także od tego, czy u pacjenta konieczne jest podawanie niektórych innych leków oraz od reakcji pacjenta na leczenie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lekarz kontroluje dawkę leku Acviscin, jaką pacjent otrzymuje. Jeżeli wyniki regularnych badań krwi i innych badań wykażą zbyt dużą ilość leku w organizmie, dawka leku Acviscin zostanie zmniejszona lub infuzja będzie przerwana. Stężenie leku pozostającego w organizmie zmniejszy się.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acviscin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acviscin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka powinna powiadomić lekarza, jeżeli jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży. Lekarz zdecyduje, czy pacjentka powinna przyjmować lek Acviscin.

Pacjentka powinna powiadomić lekarza, jeżeli karmi piersią, ponieważ wankomycyna przenika do mleka matki. Lekarz podejmie decyzję, czy pacjentka będzie karmić piersią czy otrzymywać lek Acviscin.

Ulotka Acviscin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Acviscin, 500 mg, 1000 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji Wankomycyna (Vancomycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 141.97 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Acviscin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Acviscin, 500 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji Wankomycyna (Vancomycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 186.40 KB


Acviscin, 1000 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji Wankomycyna (Vancomycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 186.61 KB

Cena - ile kosztuje Acviscin?

Cena Acviscin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Acviscin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Acviscin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie PELBEZ+ syrop (Opakowanie: 120 ml)PELBEZ+ syrop (Opakowanie: 120 ml) to suplement diety wspierający naturalną odporność, polecany dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia. Nadaje się do stosowania szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności na infekcje sezonowe,tj. od jesieni do wiosny. Zawiera stosowane od lat w medycynie tradycyjnej wyciągi roślinne, znane z właściwości prozdrowotnych.
Efekt działania PELBEZ+ syrop (Opakowanie: 120…

21.37 

Zastosowanie Allergocrom krople (Opakowanie: 10 ml)Allergocrom krople (Opakowanie: 10 ml) jest lekiem stosowanym w przypadkach ostrych i przewlekłych (także alergicznych) zapaleń spojówek u dorosłych i dzieci od 4. roku życia.
Efekt działania Allergocrom krople (Opakowanie: 10 ml)Substancja czynną leku jest kromoglikan sodu, który ma działanie przeciwalergiczne, przeciwanafilaktyczne i przeciwastmatyczne.
SkładSubstancją czynną leku jest kromoglikan sodu. Substancje pomocnicze to: chlorek benzalkoniowy, edetynian disodu, glukoza jednowodna…

14.90 

Zastosowanie Anaftin Baby żel na ząbkowanie (Opakowanie: 10 ml)Anaftin Baby żel na ząbkowanie (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny w postaci żelu do stosowania u niemowląt i małych dzieci w czasie bolesnego ząbkowania. Przynosi ulgę w bólu i zmniejsza dyskomfort, przez co poprawia samopoczucie dziecka.
Efekt działania Anaftin Baby żel na ząbkowanie (Opakowanie: 10 ml)Anaftin Baby żel na ząbkowanie (Opakowanie: 10 ml)…

22.54 

Zastosowanie Recigar tabletki powlekane (Opakowanie: 100 )Recigar tabletki powlekane (Opakowanie: 100 ) to tabletki dla palaczy, w formie tabletek, przeznaczone dla osób uzależnionych od nikotyny i chcących uwolnić się od tego nałogu. Przyjmowanie preparatu ogranicza odczuwanie głodu nikotynowego.

Stosowanie tabletek Recigar wskazane jest dla osób chcących całkowicie ograniczyć uzależnienie od wyrobów tytoniowych i nikotyny.

Recigar może być stosowany przez osoby rzucające…

63.99 

Zastosowanie Ibuprom MAX Sprint 400mg kapsułki (Opakowanie: 20 )Ibuprom MAX Sprint 400mg kapsułki (Opakowanie: 20 ) to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy o szybkim działaniu. Ma właściwości przeciwzapalne. Może być stosowany przy migrenach, bólach zębów, bólach menstruacyjnych czy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Efekt działania Ibuprom MAX Sprint 400mg kapsułki (Opakowanie: 20 )Ibuprom MAX Sprint 400mg kapsułki (Opakowanie: 20 ) działa…

19.12 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief