Konsultacja merytoryczna:

Actraphane Innolet

Actraphane jest insuliną ludzką zarówno szybko, jak i długodziałającą.

Actraphane jest stosowany w celu zmniejszenia dużego stężenia cukru we krwi u pacjentów z diabetes mellitus (cukrzycą). Cukrzyca jest chorobą, w wyniku której organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny wystarczającej do kontrolowania stężenia cukru we krwi. Leczenie lekiem Actraphane pomaga zapobiegać powikłaniom cukrzycy.

Początek działania leku Actraphane, polegający na zmniejszeniu stężenia cukru we krwi, następuje po około 30 minutach po wstrzyknięciu i utrzymuje się przez około 24 godziny.

Jaki jest skład Actraphane Innolet, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest insulina ludzka. Lek Actraphane jest mieszaniną zawierającą 30% rozpuszczalnej insuliny ludzkiej i 70% insuliny ludzkiej izofanowej. Jeden ml zawiera 100 jednostek międzynarodowych insuliny ludzkiej. Jeden fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 300 jednostek międzynarodowych insuliny ludzkiej w 3 ml zawiesiny do wstrzykiwań.

Pozostałe składniki to: chlorek cynku, glicerol, metakrezol, fenol, sodu wodorofosforan dwuwodny, wodorotlenek sodu, kwas solny, siarczan protaminy i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Actraphane Innolet – jak stosować ten lek?

Dawka i kiedy przyjmować insulinę
Insulinę należy zawsze przyjmować i dostosowywać dawkę zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. Należy spożyć posiłek lub przekąskę zawierającą węglowodany w ciągu 30 minut od wstrzyknięcia insuliny. Nie należy zmieniać insuliny bez porozumienia z lekarzem. Jeśli lekarz zmienił typ lub rodzaj insuliny może zaistnieć konieczność dostosowania dawki, co powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Actraphane może być stosowany u dzieci i młodzieży.

Szczególne grupy pacjentów
W przypadku upośledzenia czynności nerek bądź wątroby lub w wieku powyżej 65 lat należy regularnie mierzyć stężenie cukru we krwi i omówić z lekarzem zmiany dawki insuliny.

Sposób i miejsce wstrzyknięcia
Actraphane należy podawać we wstrzyknięciu pod skórę (podskórnie). Nigdy nie wstrzykiwać samodzielnie insuliny bezpośrednio do żyły (dożylnie) lub w mięsień (domięśniowo). Dla każdego wstrzyknięcia należy zmieniać miejsce wstrzyknięcia w obrębie danego obszaru skóry. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia zgrubień lub zapadania się skóry, patrz punkt 4 w załączonej ulotce. Najkorzystniej jest wstrzykiwać insulinę w okolicę brzucha, pośladki, przednią część uda lub ramię. Insulina działa najszybciej, gdy jest wstrzykiwana w okolicę brzucha. Należy zawsze regularnie mierzyć stężenie cukru we krwi.

Jak stosować Actraphane 30 InnoLet
Actraphane 30 InnoLet to jednorazowy, fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawierający mieszaninę szybko działającej i długo działającej insuliny ludzkiej w stosunku 30/70.

Należy uważnie zapoznać się z treścią instrukcji zawartej w niniejszej ulotce. Należy używać wstrzykiwacza w sposób opisany w instrukcji obsługi.

Przed zastosowaniem należy upewnić się, że stosuje się właściwy rodzaj wstrzykiwacza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli wstrzyknięto większą dawkę insuliny niż potrzeba, wówczas stężenie cukru we krwi jest za małe (hipoglikemia). Patrz Podsumowanie ciężkich i bardzo częstych działań niepożądanych w punkcie 4 w załączonej ulotce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Actraphane Innolet – czy mogę spożywać alkohol?

Jeśli spożywa się alkohol, zapotrzebowanie na insulinę może ulec zmianie, gdyż stężenie cukru we krwi może się zwiększać lub zmniejszać. Zalecane jest dokładne monitorowanie.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Actraphane Innolet w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Actraphane może być stosowany w ciąży. W ciąży i po porodzie może być konieczna zmiana dawki insuliny. Ścisła kontrola cukrzycy i zapobieganie hipoglikemii są ważne dla zdrowia dziecka.

Nie ma przeciwwskazań dotyczących stosowania leku Actraphane podczas karmienia piersią.

Ulotka Actraphane Innolet – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Actraphane 30 InnoLet 100 jednostek międzynarodowych/ml zawiesina do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu (insulina ludzka)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 1.04 MB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Actraphane Innolet m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Actraphane 30 InnoLet 100 jednostek międzynarodowych/ml zawiesina do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu (insulina ludzka)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 207.58 KB

Cena - ile kosztuje Actraphane Innolet?

Cena Actraphane Innolet i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Actraphane Innolet.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Actraphane Innolet? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda Olejek do masażu piersi (Opakowanie: 50 ml)Weleda Olejek do masażu piersi (Opakowanie: 50 ml) to olejek do masażu piersi przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wspomaga krążenie krwi, dzięki czemu koi uczucie obrzmienia i napięcia. Dodatkowo pielęgnuje skórę i zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów.

Efekt działania Weleda Olejek do masażu piersi (Opakowanie: 50 ml)…

48.99 

Zastosowanie Potazek kapsułki o przedłużonym uwalnianiu (Opakowanie: 50 )Potazek kapsułki o przedłużonym uwalnianiu (Opakowanie: 50 ) to suplement diety zawierający potas w postaci chlorku. Wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi oraz wspomaga regulowanie gospodarki elektrolitycznej organizmu.

Preparat z potasem ma postać kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, dzięki czemu zapewnia odpowiednią podaż potasu przez cały dzień. Przeznaczony jest dla osób dorosłych.Efekt…

15.79 

Zastosowanie Bachblüten Murnauer Original globulki Dr Bacha (Opakowanie: 10 g)Bachblüten Murnauer Original globulki Dr Bacha (Opakowanie: 10 g) zawiera unikalną formułę, opartą wyłącznie na naturalnych składnikach. Zalecany jest dla osób w każdym wieku, bez szczególnych przeciwskazań. Stosowany pomocniczo w przypadku codziennego stresu, obniżonej koncentracji, spadku wydajności, nadmiernej drażliwości czy apatii.

Nie zawiera alkoholu, może być podawany również dzieciom…

55.99 

Zastosowanie Omegamed Pregna DHA kapsułki (Opakowanie: 30 )Omegamed Pregna DHA kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie wygodnych do spożywania kapsułek, skierowany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, spożywających zbyt małą ilość kwasów DHA w codziennej diecie.
Kapsułki przeznaczone są dla osób spożywających bardzo małą liczbę ryb lub owoców morza, będących naturalnym źródł…

33.99 

Zastosowanie Seboradin Zestaw Forte (Forte Szampon+Forte Ampułki+Clean Ochronny krem do rąk gratis) (Opakowanie: 200 ml)Seboradin Zestaw Forte (Forte Szampon+Forte Ampułki+Clean Ochronny krem do rąk gratis) (Opakowanie: 200 ml) to kompleksowy zestaw kosmetyków przeciwko wypadaniu włosów. Dzięki bogactwu składników aktywnych kosmetyki pielęgnują włosy i skórę głowy narażone na skutki łysienia androgenowego. Sprawdzą się…

68.31 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief