ActamoneJak działa i kiedy stosujemy Actamone?

Lek Actamone jest antagonistą receptora leukotrienowego, to znaczy blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami.

Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Poprzez zablokowanie działania leukotrienów lek Actamone łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę. Lekarz zalecił stosowanie leku Actamone w leczeniu astmy u dziecka w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.

• Lek Actamone stosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.

• Lek Actamone może być także stosowany zamiast wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, którzy ostatnio nie przyjmowali kortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i którzy nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych.

• Lek Actamone pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lekarz określi, jak stosować lek Actamone w zależności od występujących objawów i stopnia nasilenia astmy u dziecka.

REKLAMA

Jaki jest skład Actamone, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest montelukast.
Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu
sodowego.

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, żelaza tlenek czerwony (E 172), mannitol, aromat wiśniowy Silarom (aromaty identyczne z naturalnymi, sztuczne aromaty i aromaty naturalne, maltodekstryna (ziemniaczana), guma arabska (akacjowa), triacetyna, etylomaltol, maltol, alfa-tokoferol), aspartam (E 951), magnezu stearynian.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Actamone – jak stosować ten lek?

• Lek Actamone należy zawsze podawać dziecku zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
• Ten lek należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej.
• Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę leku Actamone raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
• Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku ostrego napadu astmy.
• Lek należy przyjmować doustnie.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat: – 4 mg tabletki do żucia .

Jedną tabletkę do rozgryzania i żucia, 4 mg, należy przyjmować raz na dobę, wieczorem. Leku Actamone, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Należy upewnić się, że dziecko, które przyjmuje lek Actamone, nie przyjmuje innych leków, zawierających tę samą substancję czynną, montelukast.

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat – 5 mg tabletki do żucia: .

Jedną tabletkę do rozgryzania i żucia, 5 mg, należy przyjmować raz na dobę, wieczorem. Leku Actamone, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Pacjenci w wieku 15 lat i starsi – 10 mg tabletki powlekane: Jedną tabletkę 10 mg należy przyjmować raz na dobę, wieczorem. Lek Actamone, 10 mg tabletki powlekane, można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Należy upewnić się, że pacjent, który przyjmuje lek Actamone, nie przyjmuje
innych leków, zawierających tę samą substancję czynną, montelukast.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem dziecka w celu uzyskania porady. W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. Do najczęściej występujących objawów przedawkowania u osób dorosłych i dzieci należą: ból brzucha, senność, wzmożone pragnienie, ból głowy, wymioty oraz wzmożona pobudliwość ruchowa.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Actamone – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Actamone, 4 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Actamone w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie w ciąży
Kobiety w ciąży lub planujące ciążę powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku Actamone. Lekarz oceni, czy mogą one przyjmować lek Actamone w tym czasie.

Stosowanie w okresie karmienia piersią
Nie wiadomo, czy lek Actamone przenika do mleka kobiecego. Jeżeli kobieta karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku Actamone. Lekarz oceni, czy pacjentka może przyjmować lek Actamone w tym czasie.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Actamone i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Actamone – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Actamone. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Actamone m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Actamone? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Actamone.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 4,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.