ACEBUTOLOL AUROVITAS

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

ACEBUTOLOL AUROVITAS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ACEBUTOLOL AUROVITAS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ACEBUTOLOL AUROVITAS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - ACEBUTOLOL AUROVITAS CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ACEBUTOLOL AUROVITAS? – OPIS I WSKAZANIA

Lek otrzymywany przez pacjenta to Acebutolol Aurovitas. Należy on do grupy leków betaadrenolitycznych. Działa poprzez spowolnienie tętna lub obniżenie ciśnienia krwi.

Acebutolol Aurovitas stosuje się w przypadku:
– bólu w klatce piersiowej (dławica piersiowa),
– wysokiego ciśnienia krwi,
– nierównego lub niezwykle szybkiego bicia serca (arytmia).

SKŁAD ACEBUTOLOL AUROVITAS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest acebutolol.

Acebutolol Aurovitas, 200 mg, tabletki powlekane
Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg acebutololu (w postaci acebutololu chlorowodorku).

Acebutolol Aurovitas, 400 mg, tabletki powlekane
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg acebutololu (w postaci acebutololu chlorowodorku).

Pozostałe składniki
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon (K-30), talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza (6 cPs), makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171)

JAKIE JEST DAWKOWANIE ACEBUTOLOL AUROVITAS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Przyjmowanie leku
– Lek należy przyjmować doustnie.
– Tabletki należy połykać popijając wodą.
– Jeśli pacjent czuje, że działanie leku jest zbyt słabe lub zbyt mocne, nie należy zmieniać dawki samodzielnie, ale zapytać się lekarza.

Dawkowanie

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku)
Zazwyczaj stosowana dawka leku Acebutolol Aurovitas zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i leczonej choroby. Lekarz dobierze odpowiednią dawkę.

Bóle w klatce piersiowej (dławica piersiowa)
– Dawka początkowa wynosi 400 mg raz na dobę ze śniadaniem, lub 200 mg dwa razy na dobę.
– W razie potrzeby lekarz może zwiększyć dawkę do 300 mg trzy razy na dobę.
– Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.

Wysokie ciśnienie krwi
– Dawka początkowa wynosi 400 mg raz na dobę ze śniadaniem, lub 200 mg dwa razy na dobę.
– W razie potrzeby, po 2 tygodniach lekarz może zwiększyć dawkę do 400 mg dwa razy na dobę.

Nierówne lub niezwykle szybkie bicie serca (arytmia)
– Dawka początkowa wynosi 200 mg na dobę.
– Jeśli to konieczne, lekarz może zwiększyć dawkę na 400 mg do 1200 mg na dobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
W razie konieczności lekarz może zdecydować o zmniejszeniu dawki leku Acebutolol Aurovitas.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ACEBUTOLOL AUROVITAS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjął więcej tabletek niż powinien:
– należy natychmiast porozumieć się z lekarzem lub udać się do najbliższego oddziału ratunkowego w szpitalu;
– wziąć ze sobą opakowanie leku. Jest to potrzebne, by lekarz wiedział, co pacjent przyjął.
– Mogą wystąpić następujące skutki: uczucie zawrotów głowy lub osłabienie, trudności w oddychaniu lub świszczący oddech, niskie stężenie cukru we krwi lub poważne zaburzenia serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Acebutolol Aurovitas można przyjmować razem z posiłkiem lub tuż po posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ACEBUTOLOL AUROVITAS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem tego leku należy porozmawiać z lekarzem:
– jeśli pacjentka jest ciąży, może zajść w ciążę lub podejrzewa, że jest w ciąży. Lek Acebutolol Aurovitas nie powinien być podawany w czasie ciąży, ponieważ może powodować zaburzenia u płodu lub noworodka;
– jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią. Jeśli pacjentka karmi piersią, nie należy przyjmować leku Acebutolol Aurovitas, ponieważ niewielkie ilości leku mogą przenikać do mleka kobiecego.

W przypadku ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Podczas stosowania tego leku może wystąpić uczucie zmęczenia lub zawroty głowy. Jeśli tak się stanie, nie należy prowadzić pojazdów ani używać narzędzi lub maszyn.

ULOTKA LEKU ACEBUTOLOL AUROVITAS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ACEBUTOLOL AUROVITAS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

ACEBUTOLOL AUROVITAS OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here