ABFEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Abfen należy do grupy leków zwanych „niesteroidowe leki przeciwzapalne” lub NLPZ. Każda saszetka leku zawiera 200 mg ibuprofenu.

Lek ten jest stosowany w celu:
– zmniejszenia bólu w stanach takich jak ból zęba, ból menstruacyjny i ból głowy
– obniżenia gorączki i zmniejszenia bólu w czasie przeziębienia

Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 30 kg (w wieku powyżej 8 lat). Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda saszetka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: sodu węglan bezwodny, kwas jabłkowy, sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, sacharoza, powidon (K29 do K32), aromat pomarańczowy, sodu laurylosiarczan.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą dawkę w możliwie najkrótszym czasie, koniecznym do ustąpienia objawów.

Ile leku przyjąć

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (w wieku powyżej 12 lat):
– Przyjmować jedną lub dwie saszetki (200 – 400 mg ibuprofenu) co 4-6 godzin, w zależności od potrzeb.
Nie przyjmować więcej niż 6 saszetek w ciągu 24 godzin.

Dzieci o masie ciała powyżej 30 kg (w wieku od 8 do 12 lat):
W przypadku podawania leku dzieciom należy zastosować dawkę zgodnie z poniższymi zaleceniami:

Dzieci 30 kg do 39 kg (8-12 lat) – 1 saszetka (200 mg ibuprofenu)
– Dawkę podawać co 6-8 godzin, w zależności od potrzeb
– Nie przyjmować więcej niż 3 saszetki (do 600 mg ibuprofenu) w ciągu 24 godzin.

Zalecana dobowa dawka ibuprofenu wynosi 20 mg/kg masy ciała.
– Przyjmowana w 3 pojedynczych dawkach w ciągu doby.
– Patrz tabela powyżej.
Nie przyjmować więcej niż 600 mg (3 saszetki) w ciągu 24 godzin.

Dzieci o masie ciała poniżej 30 kg (w wieku poniżej 8 lat):
Leku nie należy podawać dzieciom o masie ciała poniżej 30 kg (w wieku poniżej 8 lat).

Przyjmowanie leku
W przypadku wrażliwego żołądka należy przyjmować lek z jedzeniem lub zaraz po posiłku.
– Wsypać granulki z jednej saszetki do wody w szklance (około 125 ml).
– Należy się upewnić, że zostały wsypane wszystkie granulki z saszetki.
– Mieszać lek, aż przestanie musować i rozpuści się całkowicie. W ten sposób zostanie przygotowany musujący napój o pomarańczowym smaku.
– W przypadku stosowania więcej niż jednej saszetki jednorazowo należy użyć większej ilości wody. Stosować około 125 ml na jedną saszetkę.

Jak długo stosować lek
W przypadku konieczności stosowania leku Abfen dłużej niż 3 dni lub w przypadku nasilenia się objawów należy skonsultować się z lekarzem.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub najbliższego szpitala. Należy wziąć opakowanie leku ze sobą.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania, takie jak: nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą być podbarwione krwią), bóle głowy, dzwonienie w uszach, stany splątania i mimowolne ruchy gałek ocznych. Po przyjęciu dużych dawek może wystąpić utrata przytomności, drgawki (głównie u

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Jednoczesne spożywanie alkoholu w czasie przyjmowania tego leku może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie stosować leku w czasie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub karmi piersią, przed przyjęciem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ten lek można stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą zmniejszać płodność u kobiet. Działanie to ustępuje po zaprzestaniu przyjmowania leku. Jest mało prawdopodobne, aby ibuprofen przyjmowany sporadycznie wpływał na możliwość zajścia w ciążę, jednakże w przypadku problemów z zajściem w ciążę należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT ABFEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).



DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

ABFEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here