Konsultacja merytoryczna:

Abasaglar

ABASAGLAR jest roztworem do wstrzykiwań zawierającym insulinę glargine. Insulina glargine jest zmodyfikowaną insuliną, bardzo podobną do insuliny ludzkiej.

ABASAGLAR stosowany jest w leczeniu cukrzycy u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat i starszych.

Cukrzyca jest chorobą spowodowaną niewystarczającym wytwarzaniem insuliny koniecznej do kontrolowania stężenia cukru we krwi. Insulina glargine wykazuje stałe i długotrwałe działanie obniżające stężenie cukru we krwi.

Jaki jest skład Abasaglar, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest insulina glargine. Każdy mililitr roztworu zawiera 100 jednostek substancji czynnej, insuliny glargine (co odpowiada 3,64 mg).

– Pozostałe składniki to: cynku tlenek, metakrezol, glicerol, sodu wodorotlenek, kwas solny, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Abasaglar – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Na podstawie trybu życia pacjenta, wartości stężenia cukru (glukozy) we krwi pacjenta oraz dotychczas stosowanych dawek i rodzaju insuliny lekarz ustala:
– wielkość dawki dobowej leku ABASAGLAR i porę podania leku,
– kiedy należy wykonać badania stężenia cukru we krwi i czy należy wykonać badania moczu,
– kiedy może zajść konieczność wstrzyknięcia większej lub mniejszej dawki leku ABASAGLAR.

ABASAGLAR należy do insulin długo działających. Lek może być stosowany zgodnie z zaleceniem lekarza równocześnie z insuliną krótko działającą lub doustnymi lekami stosowanymi w leczeniu dużego stężenia cukru we krwi.

Wiele czynników może mieć wpływ na stężenie cukru we krwi. Pacjent powinien wiedzieć, co może mieć wpływ na zmianę stężenia cukru we krwi, aby móc właściwie reagować na te zmiany i im zapobiegać. Więcej informacji na ten temat jest w końcowej części tej ulotki.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek ABASAGLAR może być stosowany u młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat i starszych. Brak doświadczenia w zakresie zastosowania leku ABASAGLAR u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Częstość podawania
Lek ABASAGLAR wstrzykuje się raz na dobę, zawsze o tej samej porze.

Sposób podawania
Lek wstrzykuje się podskórnie. NIE należy stosować leku dożylnie, gdyż zmienia to jego działanie i może wywołać hipoglikemię.

Lekarz wskaże, w które obszary skóry należy wstrzykiwać lek ABASAGLAR. Przy każdym kolejnym wstrzyknięciu należy zmieniać miejsca wstrzykiwania w obrębie określonych przez lekarza obszarów skóry.

Więcej informacji na temat stosowania leku znajdziecie Państwo w załączonej poniżej ulotki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku wstrzyknięcia zbyt dużej dawki leku ABASAGLAR stężenie cukru we krwi może zmniejszyć się (hipoglikemia). Należy wówczas często kontrolować stężenie cukru we krwi. Aby zapobiec wystąpieniu ewentualnej hipoglikemii należy spożyć większy posiłek i kontrolować stężenie cukru we krwi. Informacje na temat leczenia hipoglikemii, patrz ramka w końcowej części tej ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Abasaglar – czy mogę spożywać alkohol?

W wyniku spożycia alkoholu stężenie cukru we krwi może albo zwiększyć się albo się zmniejszyć.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Abasaglar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza o zamiarze zajścia w ciążę lub o istniejącej już ciąży. W okresie ciąży i po porodzie może zaistnieć konieczność zmiany dawki insuliny. Szczególnie staranna kontrola cukrzycy i zapobieganie wystąpieniu hipoglikemii może mieć duże znaczenie dla zdrowia dziecka.

W okresie karmienia piersią należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ może wystąpić konieczność zmiany diety i dawek insuliny.

Ulotka Abasaglar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ABASAGLAR 100 jednostek/ml roztwór do wstrzykiwań we wkładzie (Insulina glargine)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 108 razy

Rozmiar plku 182.96 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Abasaglar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ABASAGLAR 100 jednostek/ml roztwór do wstrzykiwań we wkładzie (Insulina glargine)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 62 razy

Rozmiar plku 238.54 KB

Cena - ile kosztuje Abasaglar?

Cena Abasaglar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Abasaglar.

Porównaj ceny innych leków dla cukrzyków i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków dla cukrzyków i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Abasaglar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie VISCOPLAST Wodoszczelny Tattoo (Opakowanie: 10 )VISCOPLAST Wodoszczelny Tattoo (Opakowanie: 10 ) to wodoszczelne plastry dla dzieci z kolorowymi wesołymi nadrukami, przeznaczone do stosowania na różnego rodzaju rany, takie jak zadrapania, skaleczenia, otarcia. Są wykonane z oddychającego materiału, zapewniają swobodę ruchu, a jednocześnie dobrze przylegają do skóry, dzięki czemu chronią przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Mają lekko zaokrąglony kształt, co pozwala bez problemu i…

10.63 

Zastosowanie Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 )Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 ) to suplement diety wspierający prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Składniki preparatu przy regularnym stosowaniu mogą zmniejszać nieprzyjemne dolegliwości trawienne, takie jak: uczucie ciężkości i niestrawność.
Efekt działania Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 )Essetil complex kapsułki (Opakowanie: 40 ) zawiera trzy ekstrakty roślinne, które działają stymulująco na wątrobę. Nasiona soi…

17.46 

Zastosowanie Louis Widmer Remederm bezzapachowy krem do ciała (Opakowanie: 250 ml)Louis Widmer Remederm bezzapachowy krem do ciała (Opakowanie: 250 ml) stosować do pielęgnacji skóry całego ciała, zwłaszcza suchej i wrażliwej – podatnej na podrażnienia, zaczerwienienia i reakcje alergiczne. Skuteczna ochrona przed działaniem mrozu i innych czynników atmosferycznych. Polecany też dla dzieci i niemowląt, oraz jako środek do pielęgnacji skó…

109.99 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Plus krem do ciała 5%Urea (Opakowanie: 450 ml)Eucerin Urearepair Plus krem do ciała 5%Urea (Opakowanie: 450 ml) to krem o intensywnych właściwościach nawilżających. Działa kojąco na skórę, zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu swędzenia i pieczenia. Pomaga leczyć podrażnienia czy zmiany skórne, takie jak trądzik. Przywraca naturalną barierę ochronną skóry.
Efekt działania Eucerin Urearepair Plus…

94.99 

Zastosowanie Lactacyd Femina chusteczki do higieny intymnej (Opakowanie: 15 )Lactacyd Femina chusteczki do higieny intymnej (Opakowanie: 15 ) to chusteczki ułatwiające zachowanie prawidłowej higieny intymnej, zawierające ekstrakt z tymianku, naturalny kwas L-mlekowy.

Chusteczki do higieny intymnej Lactacyd Femina zalecane są do stosowania dla kobiet celem utrzymania odpowiedniej higieny intymnej, szczególnie podczas menstruacji czy po porodzie.

Produkt skierowany jest także dla osób potrzebujących odpowiedniej higieny w…

9.56 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief